مترجم

دیکشنری
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه جدول کلمات کلمات اختصاری کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

حشرات

معنی حشرات در لغت نامه دهخدا

حشرات. [ ح َ ش َ ] (ع اِ) ج ِ حَشرَة. جنبندگان خرد. احناش.حشار. جانوران خزنده و گزنده یا جانور ریزه ٔ زمینی.جانوران ریزه و جانوران که در زمین سوراخ کرده خانه سازند، لهذا بسوی زمین اضافت کرده حشرات الارض گویند مثل مار و موش و غیره. (از غیاث اللغات ) : در خزائن ملوک هند کتابیست از زبان مرغان و بهایم و وحوش و سباع و حشرات جمع کرده اند. (کلیله و دمنه ).
- حشرات الارض ؛ حرکت حشرات الارض ، مطابق است با روز هشتم فروردین ماه جلالی.
|| ثمرهای دشتی ، مانند صمغ و غیر آن. (منتهی الارب ).

معنی حشرات به فارسی

جمع حشره
( اسم ) جمع حشره رد. بزرگی از بند پاییان که بواسط. داشتن 6 پا از بند پاییان دیگر متمایزند بدین جهت آنها را شش پاییان نیز نامیده اند . اختصاص دیگر این رده آنست که تنفس افراد آن بوسی. منافذ مخصوصی که بر روی جلد بدن آنهاست صورت میگیرد .
( اسم ) حشره های زمینی جنبندگان زمینی : (( و آن شهر از مدتی مدید بازچنان ویران شده بود که نه از عماراتش اثری مانده و نه غیر از حشرات الارض در آن دیار می نموده . ))

معنی حشرات در فرهنگ معین

(حَ شَ) [ ع . ] (اِ.) جِ حشره ؛ ردة بزرگی از بندپاییان که به واسطة داشتن شش پا از بندپاییان دیگر متمایزند، بدین جهت آن ها را شش پاییان نیز نامیده اند.

معنی حشرات در فرهنگ فارسی عمید

= حشره

معنی کلمه حشرات به عربی

افزونه دیکشنری و مترجم کروم
ترجمه آنلاین
فروشگاه آنالی
نرم افزاری مریم
پیام نگار
تبلیغات در دیکشنری آبادیس
دیکشنری آبادیس