مترجم

دیکشنری
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه جدول کلمات کلمات اختصاری کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

هلند

معنی هلند در لغت نامه دهخدا


هلند. [ هَُ ل َ ] (اِخ ) این کشور را اروپائیان «ندرلندز» (سرزمینهای پست و کم ارتفاع ) میخوانند. یک کشور پادشاهی است که در شمال غربی اروپا و در کنار دریای شمال قرار دارد. بلژیک در جنوب آن و آلمان در مشرق آن است.وسعت این کشور با دریاهای پرجزیره ٔ آن 13433 کیلومتر مربع و جمعیت آن برطبق آمار سال 1939 م. 8828680 تن است. شهرستانهای مهم آن عبارتند از: درنت ، فریزلند، گلدرلند، گرولینگن ، لیمبورگ ، برابانت شمالی ، هلند شمالی ، اوترخت ، زی لند، هلند جنوبی و اویریجسل. (از فرهنگ جغرافیایی وبستر).

هلند. [ هَُ ل َ ](اِخ ) نام دو ایالت است در کشور هلند. یکی از آنها ایالتی معروف به هلند شمالی که تقریباً در مغرب کشورقرار گرفته و در حدود 1700000 سکنه دارد. دیگری هلند جنوبی است در جنوب غربی کشور هلند که سکنه ٔ آن در حدود 2200000 تن است. (از فرهنگ جغرافیایی وبستر).

معنی هلند به فارسی

کشوری سلطنتی در شمال غربی اروپا در کنار دریای شمال که از جنوب به بلژیک از مشرق به آلمان محدود است. از یازده ایالت تشکیل شده است 34000 کیلومتر مربع مساحت و چهارده میلیون نفر سکنه دارد . پایتخت اداری آن شهر آمستردام و از دیگر شهرهای معتبرش لاهه رتردام و هارلم را می توان نام برد. از نظر جغرافیایی هلند بخشی از دشت شمال غربی اروپاست و تقریبا یک چهارم آن پائین تر از سطح دریا می باشد و به وسیله سدهایی که بسته شده است از روان شدن آب دریا در آن جلوگیری می شود. از نظر کانی کشوری است فقیر اما کشاورزی آن رونق فراوان دارد . محصولات غذائی مانند گندم جو برنج . سیب زمینی در جلگه ها کشت میشود . چغندر قند کتان توتون نیز رایج است . گلکاری هلند اهمیت خاصی دارد و عواید سرشاری از طریق فروش آنها بخارج کشور عاید مردم میگردد . ماهیگیری گله داری تربیت حیوانات اهلی در هلند متداول است . کالای وارداتی هلند فلزات زغال سنگ نفت توتون پوست پنبه وسائط نقلیه و ماشین آلات میباشد .

معنی هلند در فرهنگ معین

-

معنی هلند در فرهنگ فارسی عمید

-

معنی هلند به انگلیسی

- اسم -
netherlands
هلند

معنی کلمه هلند به عربی

افزونه دیکشنری و مترجم کروم
ترجمه آنلاین
فروشگاه کمپو
نرم افزاری مریم
پیام نگار
تبلیغات در دیکشنری آبادیس
دیکشنری آبادیس