مترجم

دیکشنری
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 204 100 1

آب انگور (قرآن)

معنی آب انگور (قرآن) در دانشنامه اسلامی

آب انگور (قرآن)
به معنای عصاره انگور می باشد که از فشردن آن بدست می آید. آب انگور پیش از جوشیدن و نیز پس از آن و بخار شدن دو سوم آن، پاک است.
آب انگور از توشه های همراه عزیر بوده است.•او کالذی مر علی قریة... فانظر الی طعامک وشرابک لم یتسنه...(یا چون آن کس که به شهری که بام هایش یکسر فرو ریخته بود، عبور کرد؛ (و با خود می )گفت : (چگونه خداوند ، (اهل ) این (ویرانکده ) را پس از مرگشان زنده می کند؟). پس خداوند، او را (به مدت ) صد سال میراند. آنگاه او را برانگیخت ، (و به او) گفت : (چقدر درنگ کردی ؟) گفت : (یک روز یا پاره ای از روز را درنگ کردم .) گفت : ((نه ) بلکه صد سال درنگ کردی ، به خوراک و نوشیدنی خود بنگر (که طعم و رنگ آن ) تغییر نکرده است ، و به درازگوش خود نگاه کن (که چگونه متلاشی شده است . این ماجرا برای آن است که هم به تو پاسخ گوییم ) و هم تو را (در مورد معاد ) نشانه ای برای مردم قرار دهیم . و به (این ) استخوانها بنگر، چگونه آنها را برداشته به هم پیوند می دهیم ؛ سپس گوشت بر آن می پوشانیم .) پس هنگامی که (چگونگی زنده ساختن مرده ) برای او آشکار شد، گفت : ((اکنون ) می دانم که خداوند بر هر چیزی تواناست .) حضرت علی علیه السلام ، در ضمن بیان تاریخ عزیر نبی علیه السّلام فرمود: همراه او کوزه آب انگور بود.
در زمان حضرت یوسف علیه السلام یکی از هم زندانیان آن حضرت در رؤیا دید که برای ارباب خود از انگور ، شراب می سازد.
آب گرفتن از انگور برای تهیه شراب، رؤیای یکی از دو زندانی هم بند یوسف علیه السّلام بود.ودخل معه السجن فتیان قال احدهمآ انی ارنی اعصر خمرا...(و دو جوان با او به زندان درآمدند (روزی) یکی از آن دو گفت من خویشتن را (به خواب) دیدم که (انگور برای) شراب میفشارم و دیگری گفت من خود را (به خواب) دیدم که بر روی سرم نان میبرم و پرندگان از آن میخورند به ما از تعبیرش خبر ده که ما تو را از نیکوکاران می بینیم.)

پیشنهاد شما درباره معنی آب انگور (قرآن)نام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

معنی آب انگور قرآن
کلمه : آب انگور (قرآن)
اشتباه تایپی : Hf hk',v (rvHk)
عکس آب انگور (قرآن) : در گوگل


آیا معنی آب انگور (قرآن) مناسب بود ؟     بله - خیر     ( امتیاز : 94% )
بستن آگهی ها
زبان مارکت
خرید بلیط هواپیما
حقوق و دستمزد
افزونه دیکشنری و مترجم کروم
نرم افزاری مریم
فروشگاه آنالی