مترجم

دیکشنری
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 124 100 1

آب در قرآن

معنی آب در قرآن در دانشنامه اسلامی

آب در قرآن
در تعریف علمی آب گفته اند: مادّه ای ترکیب یافته از دو واحد هیدروژن و یک واحد اکسیژن (H۲O) است و حکیمان قدیم، آن را یکی از چهار عنصر تشکیل دهنده مادّه می دانستند.
برابر عربی آن «ماء» و ۶۳ بار در قرآن آمده است.این آیات اشاره دارند که عرش خداوند بر روی آب بوده و حیات همه جان داران به آب وابسته است و نیز از نقش های گوناگون آن در زمین از احیای زمین، سرسبزی طبیعت ، رویش گیاهان رنگارنگ، پیدایش مراتع، مزارع و باغ ها با درختان مختلف و انواع گوناگون میوه ها، سخن رفته است. به نزول آب بر کوه های بلند و تأمین آب گوارای آشامیدنی، ایجاد نهرها و رودهای بزرگ و تسخیر آب دریاها برای انسان نیز اشاره شده است.منابع و مخازن آب چون دریاها، آسمان، کوه ها، نهرها، چشمه ها و چاه، از دیگر مسائل مربوط به آب است که آیات قرآن به آن اشاره دارند. آیاتی چند نیز از وجود آب در جهان آخرت به صورت یکی از نعمت های بهشت ، خبر داده است. قرآن کریم در همه این آیات، ذهن انسان را از توجّه به علل و عوامل مادّی تأمین آب منصرف ساخته و به عامل اصلی تأمین آن، یعنی خداوند سبحان، معطوف داشته است؛امّا پیش تر و برتر از آن بر اموری دارای اهداف تربیتی و هدایتی تأکید شده که مهم ترین آن ها از این قرار است:

پیشنهاد شما در مورد معنی آب در قرآن


آخرین پیشنهادات
معنی آب در قرآن
کلمه : آب در قرآن
اشتباه تایپی : Hf nv rvHk
عکس آب در قرآن : در گوگل


آیا معنی آب در قرآن مناسب بود ؟     بله - خیر     ( امتیاز : 97% )
بستن تبلیغات
حقوق و دستمزد
افزونه دیکشنری و مترجم کروم
فروشگاه آنالی
نرم افزاری مریم
تبلیغات در دیکشنری آبادیس