مترجم

دیکشنری
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 134 100 1

آب شش

/'AbSoS/

معنی آب شش به فارسی

آب شش
( اسم ) دستگاه تنفسی جانوران بحری عضوی که بوسیل. آن جانوران آبزی ( مانند ماهیها و خرچنگها و نوزاد قورباغه ) اکسیژن محلول در آب را جذب و انیدرید کربنیک بدن را دفع میکنند .

معنی آب شش در فرهنگ فارسی عمید

آب شش
عضو اصلی تنفس ماهیان که به وسیلۀ آن اکسیژن موجود در آب را جذب می کنند، برانشی.

معنی آب شش در دانشنامه ویکی پدیا

آب شش
آب شُش نوعی اندام تنفسی که در بسیاری از جانوران آبزی، از جمله بعضی از کرم ها، تقریباً تمام نرم تنان و سخت پوستان، بعضی از لاروهای حشرات، همهٔ ماهیان، و شمار اندکی از دو زیستان وجود دارد.
بافت آبشش شاخه شاخه یا پر مانند، و به ویژه در نزدیکی سطح، سرشار از رگ های خونی است. این ساختار، تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن را با آب پیرامون آبزی تسهیل می کند.
آبشش ها یا درون حفره هایی در بدن جانور محصورند که آب برای تبادل گازها با فشار از آنجا گذرانده می شود، یا اینکه همچون زائده ای از بدن جانور بیرون زده اند و در آب قرار می گیرند.
آب شش خزندگان (نام علمی: ') نام یک تیره از راسته بریده مهرگان است.


در صورتی که معنی کلمه بالا (استخراج شده از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، لطفا گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پیشنهاد شما در مورد معنی آب شش


آخرین پیشنهادات
معنی آب شش
کلمه : آب شش
اشتباه تایپی : Hf aa
آوا : 'AbSoS
نقش : اسم
عکس آب شش : در گوگل
جستجوی معنی عبارات مرتبط با آب شش در گوگلآیا معنی آب شش مناسب بود ؟     بله - خیر     ( امتیاز : 97% )
بستن تبلیغات
حقوق و دستمزد
افزونه دیکشنری و مترجم کروم
فروشگاه کمپو
نرم افزاری مریم
تبلیغات در دیکشنری آبادیس