مترجم

دیکشنری
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 135 100 1

آب کره

معنی آب کره به فارسی

آب کره
[hydrosphere] [زمین شناسی] مجموعۀ آب های کرۀ زمین

معنی آب کره در دانشنامه ویکی پدیا

آب کره
آب کُره یا هیدروسفر (به انگلیسی: hydrosphere) در جغرافیایی فیزیکی بیانگر مجموعهٔ آب موجود در زیر، رو و فضای یک سیاره است.
جرم آب کرهٔ زمین ۱٫۴ × ۱۰۱۸ تن است که ۰٫۰۲۳٪ از جرم کل زمین را در بر می گیرد. نزدیک به ۲۰ × ۱۰۱۲ تن از این آب کره در جو زمین پراکنده شده است (حجم هر تن آب تقریباً یک مترمکعب است). اقیانوسها نزدیک به ۷۵٪ از سطح زمین برابر با ۳۶۱ میلیون کیلومتر مربع (۱۳۹٫۵ میلیون مایل مربع) را پوشانده اند. به ازای هر کیلوگرم آب دریا، ۳۵ گرم نمک در آن حل شده است (۳٫۵٪).
آب کره تل
آب کره تل، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد ایران است.
چرخه کربن در آب کره
چرخهٔ کربن در آب کره به فعالیت های چرخه ای کربن در تمام آب ها، کلاهک های یخی و یخچال های طبیعی تعلق می گیرند. آب کره شامل ۳۶.۰۰۰ الی ۳۸٫۰۰۰ گیگاتن کربن در شکل دی اکسید کربن حل شده، بی کربنات و ین کربنات می باشد؛ البته این مقدار فقط ۰٫۰۴۵ درصد از کربن موجود در جهان است.
شار یا جذب دی اکسید کربن در اقیانوس های جهان با حضور ویروس های گستردهٔ موجود در داخل آب تحت تاثیر قرار گرفته است، که بسیاری از گونه های باکتری ها را آلوده می کند. این مرگ و میر باکتریایی باعث دنباله ای از رویدادها می شود که منجر به تنفس بسیار زیادی از دی اکسید کربن شده و نقش اقیانوس ها را به عنوان یک سینک کربن بالا می برد.


در صورتی که معنی کلمه بالا (استخراج شده از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، لطفا گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آب کره در جدول کلمات

آب کره
هیدروسفر

معنی آب کره به انگلیسی

- اسم -
hydrosphere
اب کره ، ابها و اقیانوس های کره زمین

پیشنهاد شما در مورد معنی آب کره


معنی آب کره
کلمه : آب کره
اشتباه تایپی : Hf ;vi
عکس آب کره : در گوگل
جستجوی معنی عبارات مرتبط با آب کره در گوگلآیا معنی آب کره مناسب بود ؟     بله - خیر     ( امتیاز : 94% )
بستن تبلیغات
حقوق و دستمزد
افزونه دیکشنری و مترجم کروم
فروشگاه کمپو
نرم افزاری مریم
تبلیغات در دیکشنری آبادیس