مترجم

دیکشنری
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 124 100 1

آب گرم کن

/'Abgarmkon/

معنی آب گرم کن به فارسی

آب گرم کن
( اسم ) آلتی فلزی که بوسیل. سوخت نفت یا زغال آب را گرم کند . یا آب گرم کن برقی ( الکتریکی ) . آلتی فلزی که تشکیل میشود از سیمهای کرم نیکل که دوراجسام عایق و نسوز پیچیده شده و آنرا در ظرف آب وارد میکنند و پس از گرم شدن آب جریان را قطع کنند و آب گرم کن را از آب خارج سازند .

معنی آب گرم کن در فرهنگ معین

آب گرم کن
(گَ کُ) (اِ.) دستگاه گرم کنندة آب که با نفت و گاز و برق یا گرمای خورشید کار می کند.

معنی آب گرم کن در فرهنگ فارسی عمید

آب گرم کن
وسیله ای که با نفت، برق، و یا گاز آب را گرم می کند.

معنی آب گرم کن در دانشنامه ویکی پدیا

آب گرم کن
آب گرم کن وسیله ای است که معمولاً برای گرم کردن آب بکار گرفته می شود. در مصارف خانگی از آب گرم شده اغلب برای شستن ظروف و البسه، استحمام، غذاپزی و گرم کردن محیط منزل استفاده می شود. در مصارف صنعتی اغلب از آب گرم کن هایی استفاده می شود که توان تولید بخار فوق داغ را داشته باشد.
آب گرم کن خورشیدی (به انگلیسی: Solar water heating) دستگاهی است که با جذب انرژی خورشیدی آب مورد نیاز را گرم می کند. استفاده از انرژی خورشیدی جهت گرم نمودن آب به جهت رایگان بودن این منبع عظیم انرژی، از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد. سیستم های آبگرمکن خورشیدی دارای تقسیم بندی های مختلفی می باشند که عبارتند از:
ترموسیفون
ترموسیفون (به انگلیسی: Thermosiphon) این سیستم ها فاقد هرگونه پمپ جهت جابجایی آب می باشند و با استفاده از گرمای آفتاب عمل می کنند. مشکل عمده این سیستم پدیده یخ زدگی در فصول سرد سال می باشد.
پمپ دار تحت فشار
پمپ دار تحت فشار در این سیستم مدار بسته می باشد و برای جابجایی سیال از پمپ استفاده می کنند. برای جلوگیری از یخ زدگی از ضد یخ استفاده می شود. این سیستم در مناطقی که اختلاف دمای زیادی را تجربه می کند، کارایی کمتری دارد.
برگشت ثقلی
برگشت ثقلی سیستمهای برگشت ثقلی عموماً جزء سیستمهای غیرمستقیم گرمایش آب است که در آن آب در یک سیکل بسته حرارت خورشید را از کلکتور دریافت کرده و به وسیله یک مبدل حرارتی آب داخل مخزن را گرم می نماید. سیستم تا زمانی که انرژی خورشید به میزان کافی موجود باشد، کار می کند. در غیر اینصورت پمپ از کار افتاده و سیال داخل کلکتور در اثر نیروی گرانشی به داخل مخزن تخلیه می شود. این سیستم ها برای مناطقی که اختلاف دمای زیادی را تجربه می کنند بسیار مناسب است. سیستم برگشت ثقلی کلکتور های SGP متناسب با شرایط کشور ایران طراحی شده و بدلیل عدم استفاده از ضد یخ، نسبت به سیستم های ترموسیفون و تحت فشار برتری فراوانی دارد.


در صورتی که معنی کلمه بالا (استخراج شده از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، لطفا گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

معنی آب گرم کن به انگلیسی

- اسم -
kettle
دهل ، کتری ، نقاره ، دیگچه ، اب گرم کن ، جعبه قطب نما
water heater
اب گرم کن ، ظرف ابگرمکن

پیشنهاد شما در مورد معنی آب گرم کن


آخرین پیشنهادات
مجتبی عیوض صحرا > معنی پویش
ستاره > معنی گرگ و میش
مجتبی عیوض صحرا > معنی پایش
AlireazS > معنی Drawn
Hamideh > معنی Drink a Toast
پیمان > معنی slanted
محمدرضاجلالت > معنی جلالت
مهدی > معنی تیام

لیست پیشنهادات | ثبت واژه جدید
معنی آب گرم کن
کلمه : آب گرم کن
اشتباه تایپی : Hf 'vl ;k
آوا : 'Abgarmkon
نقش : اسم
عکس آب گرم کن : در گوگل
جستجوی معنی عبارات مرتبط با آب گرم کن در گوگلآیا معنی آب گرم کن مناسب بود ؟     بله - خیر     ( امتیاز : 98% )
بستن تبلیغات
حقوق و دستمزد
افزونه دیکشنری و مترجم کروم
فروشگاه کمپو
نرم افزاری مریم
تبلیغات در دیکشنری آبادیس