مترجم

دیکشنری
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 195 100 1

فروشنده

/foruSande/

معنی فروشنده در لغت نامه دهخدا

فروشنده. [ ف ُ ش َ دَ / دِ ] (نف ) بایع. کسی که چیزی را فروخته یا میفروشد. (ناظم الاطباء). بایع. مقابل خریدار. (یادداشت بخط مؤلف ) :
نبینید کایدر فروشنده ام ؟
ز بهر خور خویش کوشنده ام ؟
فردوسی.
فروشنده ام هم خریدار جوی
فزاید مرا نزد کس آبروی.
فردوسی.
فروشنده ام هم خریدار نیز
فروشم ، بخرم ز هر گونه چیز.
فردوسی.
فروشنده ٔ گوهر آمد پدید
متاع ازفروشنده باید خرید.
نظامی.
رجوع به فروش شود.

معنی فروشنده به فارسی

فروشنده
آنکه چیزی رابفروشد فروختار بایع .
زهد فروشنده
زهد فروش زاهد نما
مدیریت موجودی با فروشنده
[vendor-managed inventory, VMI, supplier-managed inventory, co-managed inventory] [مهندسی مخابرات] فرایندی که در آن کمبود موجودی انبار را فروشندۀ کالا رفع می کند بی آنکه نیازی به سفارش مشتری باشد

معنی فروشنده در فرهنگ معین

فروشنده
(فُ شَ دِ) (ص فا.) کسی که چیزی را بفروشد.

معنی فروشنده در فرهنگ فارسی عمید

فروشنده
کسی که چیزی را می فروشد.

معنی فروشنده در دانشنامه ویکی پدیا

فروشنده
فروشنده یا عرضه کننده شخصی است که خریدار (متقاضی) می تواند در صورت نیاز در هر موقعی، بلافاصله با مراجعه به او نیاز خود را به موقع برطرف کند، و او نیز به کمک برآوردهای اقتصادی خود، نیاز بازار را شناسایی کرده و سپس با تهیه کالاهای مورد نیاز بازار و با در نظر گرفتن میزان تقاضا و عرضه، کالای خود را به خریداران عرضه می کند. و سپس با انجام معامله با خریدار، ارزش افزوده ای را فراهم می سازد.
کسب وکار "فروشنده" یکی از چهار رکن اساسی تشکیل یک بازار اقتصادی است چراکه برای تشکیل یک بازار باید چهار عامل وجود داشته باشد، "مصرف کننده یا تقاضاکننده"، "نیاز یا احتیاج"، "قدرت خرید"، "عرضه کننده یا تولیدکننده". چنانچه در هر بازار میان عناصر چهارگانه ذکرشده ارتباط منطقی یا نظم در مبادله و دادوستد وجود داشته باشد اصطلاحاً می گویند بازار دارای نظم است یا تنظیم شده است.
فروشنده (فیلم ۱۳۹۴)
فروشنده فیلمی به کارگردانی و نویسندگی اصغر فرهادی است. این هفتمین فیلم بلند اصغر فرهادی است. در مراسم اختتامیه جشنواره کن جایزه بهترین فیلم نامه به اصغر فرهادی رسید و شهاب حسینی هم برندهٔ جایزه بهترین بازیگر مرد شد. فروشنده نماینده ایران در مراسم اسکار سال ۲۰۱۷ است. همچنین فروشنده در پایان زمان اکران خود موفق شد رکورد بیشترین فروش که پیش تر در دستان فیلم محمد (ص) مجید مجیدی بود را بشکند و تبدیل به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران بشود.
فروشنده ها (فیلم)
فروشنده ها (به انگلیسی: Clerks) فیلمی ۹۲ دقیقه ای به کارگردانی کوین اسمیت با بازی بریان او هالوران محصول کشور بریتانیا است.
مرگ فروشنده
مرگ فروشنده (به انگلیسی: Death of a Salesman)، شناخته شده ترین نمایش نامهٔ آرتور میلر است که در ۱۹۴۹ منتشر شد و جایزه پولیتزر نمایش نامه و جایزه تونی بهترین نمایش نامه را برای او به ارمغان آورد. این نمایش نامه اگرچه ظرف شش هفته در بهار ۱۹۴۸ نوشته شد، اما ده سال ذهن میلر را سرگرم خود کرده بود. «مرگ فروشنده»، اولین بار در فوریه ۱۹۴۹ در تئاتر برادوی شهر نیویورک اجرا شد و ۷۴۲ اجرا از آن به روی صحنه رفت و سه بار جایزه تونی بهترین اجرای دوباره را بدست آورد. از روی این نمایش نامه، فیلم هایی نیز ساخته شده است.
وابستگی به فروشنده
وابستگی به فروشنده یا گیرکردگی به فروشنده (به انگلیسی: Vendor lock-in) یا انحصارطلبی توسط فروشنده، شرایطی است که در آن خریدار به فروشنده وابسته است و قادر نیست کالا یا خدمات مورد نیاز خویش را از فروشندهٔ دیگری تهیه کند، زیرا فروشنده اول با روش هایی معمولاً ناسالم خریدار را مجبور به خرید کالا یا خدمات خود می کند.
سیم لاکینگ (sim locking) فروشنده با فروش کالایی که فقط با استفاده از سرویس او قابل استفاده می باشد و یا به تعبیر بهتری با استفاده از سیم کارت خود فروشنده است که گوشی خاصی کار می کند. این گوشی ها معمولاً بصورت محدود به یک سیم کارت خاص ساخته شده و با جایگزینی سیم کارت شرکت دیگری از کار می افتند. به این روش که مشتری را با قفل سیم کارتی به فروشنده ای خاص وصل می کند سیم لاکینگ گفته می شود. مثلاً سیم کارتهای وودافون در انواع گوشی های ارائه شده هنگام خرید از وودافون با هم کار می کنند و با جایگزینی سیم کارت گوشی با سیم مثلاً شرکت اورنج گوشی آنتن دهی خود را از دست می دهد.
اتومبیل (automobiles) در مورد اتومبیل ها ممکن است سازنده بخشی از رادیو پخش و سیستم استریو خودرو را طوری طراحی کند که مثلاً با تعویض بخشی از رادیو پخش و یا سیستم استریو شما نمی توانید کل پخش اتومبیل خود را بهبود ببخشید و یا ممکن است با تعویض بخشی از آن کل مجموعه استریو از کار بیفتد پس خریدار مجبور است یا از استریو خودرو خود استفاده کند و یا بدلایل فنی برای بهبود صدای پخش اتومبیل به فروشنده اصلی مراجعه و سیستم را تعویض نمایند. با این کار مشتری شما به شما قفل شده است.


در صورتی که معنی کلمه بالا (استخراج شده از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، لطفا گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

فروشنده در جدول کلمات

فروشنده احشام
چوبدار
فروشنده سنگهای قیمتی
گوهری
فروشنده محل
کاسب
برگه ای که نشان می دهد فروشنده آمادگی فروش کالایی را به بهای اعلام شده دارد
پرفرما
صورت خرید کالا از فروشنده بازار
فاکتور
میزی که فروشنده در پشت آن کالا به خریدار می فروشد
پیشخوان

معنی فروشنده به انگلیسی

- اسم -
vendor
دستفروش ، فروشنده ، طواف ، بایع
monger
دلال ، تاجر ، بازرگان ، فروشنده
candy man
فروشنده
seller
فروشنده
salesman
فروشنده ، فروشنده سیار ، ویزیتور
salesperson
فروشنده ، بایع
pusher
فروشنده ، زوردهنده
marketeer
فروشنده
marketer
فروشنده
shop assistant
فروشنده
shopman
فروشنده

معنی کلمه فروشنده به عربی

فروشنده
بائع , تاجر
فروشنده پشم وپنبه وامثال ان
کباسة
فروشنده سیار
عداء
فروشنده لباس مردانه
بائع لوازم الخياطة
فروشنده مغازه
کاتب
بانوی فروشنده
بائعة

نظر کاربران در مورد معنی فروشنده

لتتات ١٥:٠٣ - ١٣٩٥/١١/١١
Shop keeper

پیشنهاد شما در مورد معنی فروشنده


آخرین پیشنهادات
معنی فروشنده
کلمه : فروشنده
اشتباه تایپی : tv,akni
آوا : foruSande
نقش : اسم
عکس فروشنده : در گوگل
جستجوی معنی عبارات مرتبط با فروشنده در گوگلآیا معنی فروشنده مناسب بود ؟     بله - خیر     ( امتیاز : 97% )
بستن تبلیغات
خرید بلیط هواپیما
زبان مارکت
حقوق و دستمزد
افزونه دیکشنری و مترجم کروم
فروشگاه کمپو
نرم افزاری مریم
تبلیغات در دیکشنری آبادیس