انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 811 100 1

مخفف ACI

ACI
عبارت کامل: American Concrete Institute
موضوع: مکان و موقعیت
[موسسه بتن آمریکا] که به اختصار اِی سی آی گفته می شود یکی از معتبرترین موسسات علمی تکنیکی جهانی است. این موسسه در سال ۱۹۰۴ در آمریکا تأسیس شد و در حال حاضر یکصد و پنجمین سال از عمر خود را سپری نموده است. موسسه مذکور با هدف آموزش و یادگیری دانش مهندسی، تحقیقات علمی، پژوهش و توسعه استانداردهای طراحی و اجرای سازه های بتنی، بتنی مسلح، مواد و مصالح مربوطه در سطح جهان فعالیت می کند. که با مرور زمان با کوشش های علمی و آموزشی فراوان و موثر مورد توجه جوامع مهندسی عمران در کشورهای مختلف جهان قرار گرفته است. هم اکنون موسسه بین المللی بتن آمریکا (ACI) بیش از ۱۰۸ شاخه در سراسر دنیا دارد و در راستای ترویج علم هر ماه اقدام به انتشار نشریات و خبرنامه ها و ژورنال های علمی پژوهشی گوناگون می نماید. همچنین هر ساله در آمریکا اقدام به برگزاری دو همایش سالیانه (بهاره، پائیزه)، مسابقات دانشجویی، کنفرانس های علمی بین المللی و میزگردهای منطقه ای درسطح جهان می نماید.

موسسه بین المللی بتن آمریکا (ACI) – شاخه ایران در راستای ارتقای سطح دانش فنی، تئوری و کاربردی جامعه مهندسی عمران کشور، ترویج و تدوین استانداردهای طراحی، اجرا و نگهداری سازه های بتنی، بتن مسلح و آموزش دست اندرکاران بتن فعالیت می نماید؛ این شاخه با تدوین برنامه های مناسب و اجرای آنها موفق گردیده تا سهم بسزایی در تحولات کیفی سازمان و اجرای مهندسی عمران و بالاخص بتن درکشور ایفا نماید. حجم فعالیت های گسترده موسسه به اندازه ای بوده است که این شاخه از سال طی ۸ سال متوالی (۲۰۰۰ الی ۲۰۰۸) از میان ۱۰۸ شاخه فعال در جهان بعنوان شاخه برجسته (Excellent Chapter) موسسه بین المللی بتن آمریکا (ACI) برگزیده شد که منجر به دریافت مدال بر جسته موسسه بین المللی بتن آمریکا (ACI) گردید که به عنوان مقامی در جهان، متمایز و پرافتخار باقی مانده است.
عبارت کامل: American Concrete Institute
موضوع: علمی
موسسه بتن آمریکا که به اختصار اِی سی آی گفته می شود یکی از معتبرترین موسسات علمی تکنیکی جهانی است. این موسسه در سال ۱۹۰۴ در آمریکا تأسیس شد و در حال حاضر یکصد و پنجمین سال از عمر خود را سپری نموده است. موسسه مذکور با هدف آموزش و یادگیری دانش مهندسی، تحقیقات علمی، پژوهش و توسعه استانداردهای طراحی و اجرای سازه های بتنی، بتنی مسلح، مواد و مصالح مربوطه در سطح جهان فعالیت می کند. که با مرور زمان با کوشش های علمی و آموزشی فراوان و موثر مورد توجه جوامع مهندسی عمران در کشورهای مختلف جهان قرار گرفته است. هم اکنون موسسه بین المللی بتن آمریکا (ACI) بیش از ۱۰۸ شاخه در سراسر دنیا دارد و در راستای ترویج علم هر ماه اقدام به انتشار نشریات و خبرنامه ها و ژورنال های علمی پژوهشی گوناگون می نماید. همچنین هر ساله در آمریکا اقدام به برگزاری دو همایش سالیانه (بهاره، پائیزه)، مسابقات دانشجویی، کنفرانس های علمی بین المللی و میزگردهای منطقه ای درسطح جهان می نماید.

ACI را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی ACIنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

توضیحات دیگرآیا معنی ACI مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )