انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 869 100 1

مخفف ADL

ADL
عبارت کامل: Architecture Description Languages
موضوع: کامپیوتر
توصیف معماری و طراحی ترکیبی سامانه روی تراشه بر اساس زبانهای توصیف معماری (ADL)، راه حلی کارا برای کاوش فضای طراحی معماریهای سامانه روی تراشه به نظر می رسند. زبانهای توصیف معماری برای مشخص کردن الگوهای سامانه های روی تراشه بوده و برای بررسی درستی معماریهای سامانه روی تراشه در مراحل اولیه هستند. همچنین برای تولید خودکار ابزارهای نرم افزاری مورد نیاز برای طراحی سخت افزارها و نرم افزارهای به کار رفته در سامانه های روی تراشه هستند. در ادامه مروری بر این زبانها خواهیم داشت.

منطقه درون نقطه چین در نمودار 5 یک روند طراحی ترکیبی سخت افزاری/نرم افزاری رایج برای سامانه های نهفته تشکیل شده از پردازنده های قابل برنامه ریزی، مدارهای مجتمع با کاربرد خاص (ASICs)، حافظه ها، واسطهای ورودی/خروجی و ... که به یک برد سامانه متصل هستند را نشان می دهد. این روند ترکیبی با انتخاب یک برنامه بوسیله یک زبان طراحی سامانه آغاز می شود. سپس هر کار به یک نرم افزار (پردازنده) یا سخت افزار (یک ASIC) واگذار شده به طوری که محدودیتها (از جمله کارائی، مصرف توان، مساحت تراشه و ...) ارضاء شوند. این روند طراحی مجزاسازی سخت افزار و نرم افزار نامیده می شود. روش طراحی ترکیبی بر اساس ADL الگو ساختار سامانه روی تراشه را برای خانواده ای خاص از کاربردها، پیکربندی می کند در حالی که طراحایهای ترکیبی دیگر فاقد این خاصیت هستند. زبانهای توصیف معماری به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.

معنی کلمه ADL به انگلیسی

adl
• adls, activities ordinarily performed day by day by the average person in a society, personal care activities of average person essential for everyday living (such as eating, dressing, bathing and other personal care activities)
• american organization that battles racism and discrimination

ADL را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی ADLنام نویسی   |   ورود

توضیحات دیگرآیا معنی ADL مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )