برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1230 100 1

ARP

واژه ARP در جمله های نمونه

1. Resolve Protocol ( ARP ) is the basic protocol of the Ethernet communication protocols.
[ترجمه ترگمان]پروتکل تصمیم (ARP)پروتکل اصلی پروتکل‌های ارتباطی ایترنت است
[ترجمه گوگل]پروتکل حل (ARP) پروتکل اساسی پروتکل های ارتباطی اترنت است
[ترجمه شما] ترجمه صحیح تر را بنویسید

2. Fatal Error : ARP could not get resource tag.
[ترجمه ترگمان]خطای مهلک: ARP نتوانست برچسب تولید کند
[ترجمه گوگل]خطا فاجعه: ARP نمیتواند تگ منابع را دریافت کند
[ترجمه شما] ترجمه صحیح تر را بنویسید

3. we explained that Address Resolution Protocol (ARP) is how network devices associate MAC addresses with IP Addresses so that devices on the local network can find each other.
[ترجمه ترگمان]ما توضیح دادیم که پروتکل تفکیک آدرس (ARP)این است که دستگاه‌های شبکه چگونه آدرس‌های MAC را با نشانی‌های IP مرتبط می‌دانند بنابراین دستگاه‌های موجود در شبکه محلی می‌توانند یکدیگر را پیدا کنند
[ترجمه گوگل]ما توضیح دادیم که پروتکل قطعنامه Address (ARP) این است که چگونه دستگاههای شبکه آدرس MAC را با آدرس های IP مرتبط می کنند تا دستگاه ها در شبکه محلی بتوانند یکدیگر را پیدا کنند
[ترجمه شما] ترجمه صحیح تر را بنویسید

4 ...

مخفف ARP

ARP
عبارت کامل: Auto Radio Puhelin
موضوع: تکنولوژی
تلفن رادیویی اتومبیل (ARP) اولین شبکه تلفن همراه عمومی تجاری در فنلاند بود. فناوری مورد استفاده نسل صفر (نسل۰) بود، با این تفاوت که آن سلول هایی داشت، حرکت بین آنها یکپارچه نبود. شبکه در سال ۱۹۶۸ پیشنهاد شد و ساختن آن از ۱۹۶۹ آغاز شد. آن در سال ۱۹۷۱ قابل دسترسی شد و پوشش جغرافیایی ۱۰۰ درصدی در سال ۱۹۷۸ با ۱۴۰ ایستگاه پایه داشت. شبکه ARP در سال ۲۰۰۰ با آمدن NMT-۹۰۰ بسته شد.

ARP یک موفقیت بود و محبوبیت خوبی به دست آورد (۱۰۸۰۰ کاربر در سال ۱۹۷۷ و در نهایت ۳۵۵۶۰ کاربر در ۱۹۸۶)، اما در نهایت خیلی متراکم شد و به تدریج با فناوری جدیدتر NMT جایگزین شد. به هر حال، ARP تنها شبکه تلفن همراه با پوشش ۱۰۰ درصدی برای مدتها بود و محبوبیت خود را در گروه خاصی از کاربران حفظ کرد.

ARP در فرکانس ۱۵۰MHz (تعداد ۸۰ کانال در باند ۱۴۷٫۹-۱۵۴٫۸۷۵ MHz) اجرا شد. قدرت انتقال از ۱ تا ۵ وات محدوده بندی شده بود. در ابتدا آن فقط از انتقال نیمه-دوطرفه استفاده می کرد، بعدها، تلفن های دو-طرفهٔ اتومبیل را معرفی کرد. به خاطر آنالوگ بودن، آن رمزگذاری نداشت و به خاطر همین تماس با دستگاه های پوینده قابل خواندن بودنند. این سیستم کار خود را با سرویس سوئیچ دستی آغاز کرد، اما در سال ۱۹۹۰ کاملاً خودکار شد، گرچه در آن زمان تعداد مشترکینش رفته رفته به ۹۸۰ کاربر کاهش یافت. ARP از جابه جایی پشتیبانی نمی کرد، بنابراین تماس ها هنگام رفتن به سلول جدید قطع می شدند. اندازه هر سلول تقریباً ۳۰ کیلومتر بود.

اولین دستگاه های تلفن همراه ARP از نظر حجمی خیلی بزرگ بودند به خاطر همین هم در بدنه اتومبیل ها جاسازی می شدند که به یک گوشی در نزدیک صندلی راننده متصل بودند. همچنین ARP قیمت گرانی داشت. در سال ۱۹۹۰، گوشی های دستی برای ARP معرفی شدند اما خیلی محبوبیتی نداشتند، به خاطر اینکه سیستم هایی مانند NMT با تجهیزات جدید موجود بودند.
عبارت کامل: Address Resolution Protocol
موضوع: کامپیوتر
آدرس تفکیک پذیری پروتکل (در شبکه)

معنی ARP در دیکشنری تخصصی

ARP
[کامپیوتر] سازمان پروژه های پیشرفته تحقیقاتی

معنی کلمه ARP به انگلیسی

arp
• protocol that translates ip addresses into the ethernet addresses used by local area networks (computers)

ARP را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

توضیحات دیگر


آیا معنی ARP مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )