انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1064 100 1

active matrix

تلفظ active matrix
تلفظ active matrix به آمریکایی تلفظ active matrix به انگلیسی

معنی active matrix در دیکشنری تخصصی

active matrix
[کامپیوتر] ماتریس فعال - نوعی نمایش کریستال مایع ال سی دی که نسبت به نمایشهای ماتریس غیر فعال و ضوح بیشتری دارد
[برق و الکترونیک] نمایشگر ماتریس - فعال نمایشگر تصویری از جنس بلور - مایع که برای رایانه های کتابی ساخته شده است و می تواند متن و تصویر رنگی را نمایش دهد . این نمایشگر به منظور جانشینی با نمایشگر لامپ - پرتو - کاتدی ساخته شده و جانشین گران قیمت تر صفحه ی ماتریس - غیر فعال است . روشنایی و سایه - روشن آن بیشتر ار صفحه غیر فعال است . زیرا در محل هر نقطه ی تصویری یک ترانزیستور وجود دارد که حالت روشن یا خاموش ان نقطه را ذخیره می کند . نقاط واقع در قابهای ماتریس - فعال یا نشانی دهی آنها از سوی حافظه ی رایانه روشن و خاموش می شوند . به عنوان نمونه می توان از نمایشگر بلور - مایع یا ترانزیستور پوسه - نازک ( ای ام ای سی دی ) نام برد . ابعاد صفحه در حدود 10 تا 12 اینچ بر حسب قطر آن است .
[برق و الکترونیک] ترانزیستور پوسه -نارک ماتریس - فعال ( ای ام تی اف تی ) ماتریس نماسشگری که برای قطع و وصل پیکسلهای تصویر از هزاران ترانزیستور پوسه - نازک، نوعاًسیلسیم بی شکل ، استفاده می کند.

active matrix را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

توضیحات دیگرآیا معنی active matrix مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )