مترجم

دیکشنری
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 286 100 1

aeoi

تلفظ aeoi
تلفظ aeoi به آمریکاییUs   تلفظ aeoi به انگلیسیUk

مخفف aeoi

عبارت کامل: Atomic Energy Organization of iran
موضوع: سازمانی
سازمان انرژی اتمی ایران که مقدمات ایجاد آن از اوایل سال ۱۳۵۳ فراهم گردیده بود، با تصویب قانون «سازمان انرژی اتمی» در تاریخ ۱۳۵۳/۴/۱۶ عملاً به صورت یک شخصیت حقوقی رسمیت یافت و در آن دوره زیرنظر نخست وزیری فعالیت می کرد و نخستین رئیس آن دکتر اکبر اعتماد بود.
قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این سازمان با گسترش سریع و بی رویه، عهده دار تعهدات سنگین از بابت قراردادهای بیشمار در نقاط مختلف کشور و در راستای نصب و راه اندازی ۲۳۰۰۰ مگاوات برق هسته ای شده بود. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت هسته ای ایران مخفیانه دنبال شد تا این که در سال ۸۲ به دست سرویس های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل لو رفت. سپس به مدت دو سال تعلیق گردید و در سال ۸۴ ایران غنی سازی اروانیوم را شروع کرد که در ابتدا آن را به میزان های ده درصد و کمتر انجام می داد. امروزه ایران غنی سازی ۲۰ درصدی انجام می دهد که موجبات نگرانی اسرائیل، آمریکا و اتحادیه اروپا را فراهم آورده. آن ها از فعالیت هسته ای ایران ابراز نگرانی می کنند و معتقدند ایران در پی تحریک سوریه و کره شمالی برای دو قطبی کردن جهان و به راه انداختن جنگ هسته ای است. هم اکنون رئیس این سازمان فریدون عباسی می باشد.

پیشنهاد شما درباره معنی aeoiنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

کلمه : aeoi
املای فارسی :
اشتباه تایپی : شثخه
عکس aeoi : در گوگل


آیا معنی aeoi مناسب بود ؟     بله - خیر     ( امتیاز : 95% )
بستن آگهی ها
زبان مارکت
خرید بلیط هواپیما
حقوق و دستمزد
نرم افزاری مریم
فروشگاه کمپو