برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1294 100 1

IEEE


engineers institute of electrical and electronics کامپیوتر : موسسه مهندسین الکتریسیته و الکترونیک

معنی عبارات مرتبط با IEEE به فارسی

کامپیوتر : نوعى رابط استاندارد براى متصل کردن وسائل ازمایشگاهى و سایر تجهیزات علمى به کامپیوتر

مخفف IEEE

عبارت کامل: The Institute of Electrical and Electronics Engineers
موضوع: سازمانی
انجمن مهندسان برق و الکترونیک که به IEEE معروف است، یک سازمان بین المللی حرفه ای و ناسودبر است. خواست این انجمن کمک به پیش برد تکنولوژی به طور گسترده و حوزه های وابسته به مهندسی برق و کامپیوتر و هم چنین زمینه های وابسته به طور خاص است.

این سازمان با بیش از ۴۰۰ هزار عضو در بیش از ۱۶۰ کشور جهان، دارای بیشترین شمار اعضا از هر سازمان حرفه ای دیگری است که از این میان بیش از ۶۸ هزار عضو آن دانش جو هستند. انجمن کارشناسی برق و الکترونیک با انتشار حدود ۱۳۰ مجله کارشناسی و ۴۰۰ مجموعه نوشتار کنفرانس در سال، منتشرکنندهٔ یک سوم نوشته های کارشناسی چاپ شده در زمینهٔ مهندسی برق و الکترونیک و دانش کامپیوتر است.

معنی IEEE در دیکشنری تخصصی

[کامپیوتر] موسسه مهندسین الکتریسیته و الکترونیک - موسسه مهندسین الکتریک و الکترونیک علامت اختصاری institute of electrical and electronics engineers. انجمن حرفه ای پیشتاز مهندسین الکتریک و الکترونیک در آمریکا انتشار نشریات برگزاری کنفرانسها و ارائه ی استانداردهای کاربردی تجهیزات کامپیوتری ، از جمله فعالیت های این انجمن است . IEEE در piscataway ایالت نیوجرسی مستقر است و از طریق آدرس http:/ / www.ieee.می توانبا آن ارتباط گرفت .
[کامپیوتر] استاندارد IEEE برای مدخلهای موازی PC که استاناردهای قبلی سازگار بوده و شامل ارتابطات دو طرفه با نوار گردان ها ، دیسک گردانها ، و دستگاهها ی دیگر است . این استاندارد کاملاً با استانداردهای اولیه EPP و ECP سازگار است . استاندارد IEEE1284 سه اتصال دهنده را تعریف می کند. سوکت ( شیار ) 25 پایه روی PC ( IEEE1284 اتصال دهنده ی36 پایه CENTRONICS روی چاپگری ( IEEE1284 ) و یک اتصال دهندهی جدید مینیاتوری ( IEEE1284 ) اگر استاندارد IEEE1284 را کاملاً پیاده سازی کنند ، مدخلهای موازی پیرو IEEE1284 هستند . و در صورت پیاده سازی بخشی از این استاندارد با آن سازگاری خواهند بود . نگاه کنید به CONTRONIC , PARALLEL PORT ECP , EPP , interfacd.
[کامپیوتر] استانداردی برای گذرگاه سری که عموماً به firewire شناخته می شود این استاندارد داده را با سرعت 200 میلیون بیت در ثانیه مستقل می کند . این میزان سرعت برای انتقال و یدیوی فشرده نشده کفایت می کند . رقیب این استاندارد ، usb است . نگاه کنید به USB serial bus .
[برق و الکترونیک] گذرگاه سری 1394 IEEE واسط سری برای شبکه های رایانه ای .

معنی کلمه IEEE به انگلیسی

ieee
• professional world-wide society for electronics and electrical engineers

IEEE را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

محمد رشیدی
انجمن مهندسان برق و الکترونیک

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

توضیحات دیگر

معنی ieee
کلمه : ieee
املای فارسی : ایی
اشتباه تایپی : هثثث
عکس ieee : در گوگل

آیا معنی IEEE مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )