برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1330 100 1

INTEL

مخفف INTEL

عبارت کامل: INTergrated Electronicss
موضوع: شرکت
اینتل یک کارخانهٔ تولیدکنندهٔ سخت افزار در کالیفرنیا که درسال ۱۹۶۸ توسط رابرت نویس و گوردن مور تأسیس شد. در حال حاضر ۳۸ سال از تأسیس این شرکت می گذرد. عمدهٔ محصولات این شرکت در زمینهٔ مدارهای الکتریکی و پردازندههای رایانه می باشد. اینتل در دهه ۱۹۷۰ یکی از قویترین تراشه های خود را عرضه کرد، و شرکت آی بی ام هم ریزپردازنده ۸۰۸۸ را برای کامپیوتر شخصی خود انتخاب کرد. از سال ۲۰۰۰ به بعد تقریباً ۷۵٪ کامپیوترهای خانگی از پردازنده های اینتل استفاده می کنند. مهم ترین رقیب این شرکت شرکت ای ام دی است و عمده ترین محصولات اینتل عبارت اند از «پنتیوم Xeon» (برای سرورها) و «Core 2 Duo» و اینتل اتم برای رایانه های کوچک و کم مصرف می می باشد و جدیدترین محصولش پردازندهٔ شش هسته ای « Core i7 980x» است.

معنی INTEL در دیکشنری تخصصی

[کامپیوتر] اینتل - سازنده ی ریزپردازنده هایی که در کامپیوتر سازگار با PC به کار رفته است . محصولات اینتل شامل 8088 ، 80286 ، 80386 ، 80486 ، Pentium و Pentium Pro است . نگاه کنید به microprocessor .نخستین ریزپردازنده های اینتل 4004 و 8008 و ریزپردازنده ی ویژه ی CP/M ، یعنی 8080 بود . ریزپردازنده ی 8080 بعدها توسط ریزپردازنده ی Z80 از رده خارج شد . محل شرکت اینتل در سانتاکلارای کالیفرنیا است.
[آب و خاک] مهار جریان ورودی
[کامپیوتر] شرکت اینتل
[آب و خاک] سازه ورودی

معنی کلمه INTEL به انگلیسی

intel
• american electronics corporation headquartered in california, producer of a wide variety of electronics and computer components (including semiconductors, microprocessors, chipsets, and more)
intel pentium
• relatively new central processor of the intel corporation
intel pentium pro
• new central processor of the intel corporation
intel processors
• major computer chip processing company

INTEL را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

Angel
information of military or political value.
اطلاعات

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

توضیحات دیگر


آیا معنی INTEL مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )