انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 955 100 1

lock in

تلفظ lock in
تلفظ lock in به آمریکایی تلفظ lock in به انگلیسی

معنی lock in در دیکشنری تخصصی

lock in
[برق و الکترونیک] قفل کردن همزمان سازی دو نوسان ساز با تزویج آنها به یکدیگر با اعمال پالسهای همزمانی به طوری که بسامدهای آنها برابر با نسبت بسامدهای آنها یک عدد صحیح باشد .
[برق و الکترونیک] تقویت کننده قفل شونده تقویت کننده ای که از نوعی همزمان سازی خودکار با سیگنال مرجعی خارجی برای آشکار سازی و اندازه گیری تابش الکترومغناطیسی بسیار ضعیف در طول موجهای رایویی یا نوری با وجود سطح نویز بسیار بالا استفاده می کند . در کار بردهای اپتوالکترونیکی می توان سیگنال مرجعی که به طور همزمان با چرخ برش تولید می شود . برید . انواع دیگر در بسامدهای رادیویی از آشکار سازهای حساس به فاز همراه با یک برشگر سیگنال و منبع بسامد مرجع خارجی ، استفاده می کنند . قفل شدن روی سیگنال تکرار شونده ی بسیار ضعیف نویز و سایر بسامدهای تداخلی را رد می کند .
[برق و الکترونیک] محدوده ی قفل محدوده ی بسامدی که نوسان ساز می تواند در آن با سیگنال همزمان ساز، همزمان شود .

lock in را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی lock in

فرهاد سليمان‌نژاد ١٧:٠٥ - ١٣٩٧/٠٧/١٦
سخت درگير كاري بودن
|

Vafa ١٨:٣٣ - ١٣٩٧/١٠/٠٧
به خود جذب کردن
در خود حبس کردن
|

پیشنهاد شما درباره معنی lock inنام نویسی   |   ورود

توضیحات دیگرآیا معنی lock in مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )