انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 652 100 1

«ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایی

«ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایی در دانشنامه اسلامی

«ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایی
کتاب با دو مقدمه از نویسنده آغاز و مطالب در سه باب و هر باب در سه فصل، تنظیم شده است.
نویسنده در ابتدا، تاریخ و ادبیات اسماعیلی را مورد بحث قرار داده و سپس، به بررسی متون این فرقه پرداخته و در نهایت، دیدگاه این گروه پیرامون ترور را بررسی نموده است.
در مقدمه طبع اول، به معرفی فرقه اسماعیلیه و خاستگاه آن در ایران و سوریه، پرداخته شده است. به گفته نویسنده، در قرن یازدهم میلادی و پس از وفات المستنصر، خلیفه فاطمی، فرقه حشاشین نشئت گرفت. موطن و جایگاه نخستین این فرقه، در ایران و سپس در سوریه بوده و علی رغم اینکه فرقه ایرانی آن، فرقه اصلی و فرقه سوری، فرقه تابع و فرعی بود، در عالم غرب، بیشتر فرقه سوری آن شناخته شده است.
در باب اول، در سه فصل زیر، به معرفی تاریخ و ادبیات فرقه اسماعیلیه پرداخته شده است.
نویسنده در فصل اول، به منظور تعریف حرکت و قیام اسماعیلیه، به معرفی مذهب شیعه و چگونگی شکل گیری آن در صدر اسلام و اختلافات به وجود آمده بر سر خلافت و جانشینی پیامبر(ص) پرداخته است. بعد از شمردن ائمه شیعه تا امام صادق(ع) بحث را با فرزند آن حضرت؛ یعنی اسماعیل و فرقه اسماعیل ادامه می دهد.
لازم به ذکر است که نویسنده اطلاع دقیقی از مذهب تشیع و تاریخچه آن ندارد زیرا آغاز تشیع را بعد از شهادت حضرت علی(ع) یا همراه با قیام مختار ثقفی می داند و آن را صرفاً یک حرکت سیاسی معرفی می کند.

«ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی «ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایینام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی «ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایی   • مفهوم «ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایی   • تعریف «ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایی   • معرفی «ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایی   • «ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایی چیست   • «ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایی یعنی چی   • «ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی «ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایی
کلمه : «ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایی
اشتباه تایپی : «hg l,j» h, hdnd,g,[dh hghvihf hgtnhdd
عکس «ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایی : در گوگل


آیا معنی «ال موت» او ایدیولوجیا الارهاب الفدایی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )