انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 704 100 1

آئین تندرستی

آئین تندرستی در دانشنامه اسلامی

آئین تندرستی
آیین تندرستی، راز سلامتی در کلمات پیامبر اکرم(ص) و ائمه(ع) ترجمه کتاب «رمز الصحة فی الطب النبی (ص) و الائمه(ع)» تألیف سید محمود دهسرخی اصفهانی به زبان عربی است که به قلم آقای شیخ علی صحت به فارسی ترجمه شده است.
کتاب آیین تندرستی از جمله نگاشته های سودمند و قابل فهمی است که در حوزه طب روایی به رشته تحریردرآمده است. نویسنده کتاب، آیت الله دهسرخی از حدیث شناسان بزرگ روزگار معاصر است بنابراین نگاشته های حدیثی چنین فردی قابل توجه و اعتنا و از سوی دیگر قابل بهره گیری و استفاده است.
کتاب مشتمل بر سه بخش و یک پایان نامه است؛ البته در ترجمه فارسی این اثر مبحث پایانی به عنوان بخش چهارم معرفی شده، همچنین مترجم قسمتی به عنوان بخش پنجم را از جانب خود بر اصل کتاب افزوده است که باید این بخش را مستدرک کتاب دانست.
این کتاب - چنان که از نامش پیداست پیرامون امور پزشکی و خوردنی ها و آشامیدنی های مباح و حلالی است از گفتار پیامبر اکرم(ص) و ائمه(ع) نقل شده که نویسنده آن ها را گردآوری و مرتب نموده و لغات و مشکلات آنها را توضیح داده است. وی همچنین گفتار برخی از علماء و دانشمندان نامی را نیز در این پیرامون گردآوری نموده است.
از سوی دیگر مؤلف با طب سنتی آشناست و مطالبی در توضیح روایات از منابع طب سنتی نیز نقل می کند که این باعث می شود سودمندی این اثر دو چندان شود.

ارتباط محتوایی با آئین تندرستی

آئین تندرستی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی آئین تندرستینام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آئین تندرستی   • مفهوم آئین تندرستی   • تعریف آئین تندرستی   • معرفی آئین تندرستی   • آئین تندرستی چیست   • آئین تندرستی یعنی چی   • آئین تندرستی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آئین تندرستی
کلمه : آئین تندرستی
اشتباه تایپی : Hmdk jknvsjd
عکس آئین تندرستی : در گوگل


آیا معنی آئین تندرستی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )