برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1276 100 1

آب بازسانان

معنی آب بازسانان به فارسی

آب بازسانان
[Cetacea] [زیست شناسی- علوم جانوری] پستانداران دریایی که بدنی ساده دارند و چشم هایشان در دو طرف سر قرار دارد و به جای مو دارای زیرپوست غنی از چربی اند و ازنظر ریختی و اندازۀ بدن با یکدیگر بسیار متفاوت اند

آب بازسانان در دانشنامه ویکی پدیا

آب بازسانان
آب بازسانان بی دندانآب بازسانان دندان دارکهن آب بازسانان (منقرض)
راسته آب بازسانان
زیرراسته آب بازسانان بی دندان: نهنگ های بی دندان
خانواده نهنگیان
سرده سرکمانی ها
نهنگ گوژپشت، Balaena mysticetus
آب بازسانان یا آب بازان راسته ای از پستانداران هستند که شامل نهنگ ها، دلفین ها و گرازماهیان می شود. آب بازسانان پستاندارانی دریایی هستند که با شرایط زیست در آب سازگار شده اند. بدن آن ها دوکی شکل است و دست های آن ها به صورت باله درآمده است. باله های کوچک پشتی آن ها اندامی تحلیل رفته هستند و در طول فرگشت ساختار و کاربرد آن ها ساده تر شده است. این باله های پشتی به ستون فقرات نچسبیده اند و در درون بدن پنهان هستند.
آب بازسانان تقریباً بی مو هستند و پوششی از پیه زیر پوست آن ها را پوشانده است که امکان شنا در آب های سردتر را به آن ها می دهد. آب بازسانان به خاطر هوش بالای خود معروفند. دانش مطالعه آب بازان را آب بازشناسی می نامند.
آب بازسانان پستاندارند و این یعنی که عضوی از رده پستانداران به شمار می روند. نزدیک ترین خویشاوندان آن ها جفت سمان، همانند اسب آبی و آهو، به شمار می روند.
عکس آب بازسانان
سیارک ۲۰۸۹ (به انگلیسی: 2089 Cetacea، نامگذاری:1977VF) دو هزار و هشتاد و نهمین سیارک کشف شده است که در ۹ نوامبر ۱۹۷۷ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۰٫۹۸ است.
آب بازسانان بی دندان یا نهنگان بی دندان یکی از دو زیرراسته های آب بازسانان است که شامل چهار تیره و پانزده گونه می شود. ویژگی اصلی این جانوران دارا بودن صفحه شانه ای به جای دندان در دهان است. این ویژگی آن ها را از آب بازسانان دندان دار متمایز می کند. سنگواره آب بازسانان بی دندان نشان می دهد که آن ها پیش از فرگشت صفحه های شانه ای دارای دندان بودند.
راسته آب بازسانان
زیرراسته آب بازسا ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با آب بازسانان

آب بازسانان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• راسته ای از پستانداران درحل جدول   • نهنگ عنبر   • معنی آب بازسانان   • مفهوم آب بازسانان   • تعریف آب بازسانان   • معرفی آب بازسانان   • آب بازسانان چیست   • آب بازسانان یعنی چی   • آب بازسانان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آب بازسانان
کلمه : آب بازسانان
اشتباه تایپی : Hf fhcshkhk
عکس آب بازسانان : در گوگل

آیا معنی آب بازسانان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )