انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
برای انتخاب دیکشنری، مترجم یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 452 100 1

آب شش

/'AbSoS/

معنی آب شش به فارسی

آب شش
( اسم ) دستگاه تنفسی جانوران بحری عضوی که بوسیل. آن جانوران آبزی ( مانند ماهیها و خرچنگها و نوزاد قورباغه ) اکسیژن محلول در آب را جذب و انیدرید کربنیک بدن را دفع میکنند .

معنی آب شش در فرهنگ فارسی عمید

آب شش
عضو اصلی تنفس ماهیان که به وسیلۀ آن اکسیژن موجود در آب را جذب می کنند، برانشی.

آب شش در دانشنامه ویکی پدیا

آب شش
آب شُش نوعی اندام تنفسی که در بسیاری از جانوران آبزی، از جمله بعضی از کرم ها، تقریباً تمام نرم تنان و سخت پوستان، بعضی از لاروهای حشرات، همهٔ ماهیان، و شمار اندکی از دو زیستان وجود دارد.
بافت آبشش شاخه شاخه یا پر مانند، و به ویژه در نزدیکی سطح، سرشار از رگ های خونی است. این ساختار، تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن را با آب پیرامون آبزی تسهیل می کند.
آبشش ها یا درون حفره هایی در بدن جانور محصورند که آب برای تبادل گازها با فشار از آنجا گذرانده می شود، یا اینکه همچون زائده ای از بدن جانور بیرون زده اند و در آب قرار می گیرند.
آب شش خزندگان (نام علمی: ') نام یک تیره از راسته بریده مهرگان است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پیشنهاد کاربران درباره معنی آب شش

فاطی ٢٠:٣٦ - ١٣٩٦/٠٩/١٢
Whater lung

پیشنهاد شما درباره معنی آب ششنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

توضیحات دیگر

معنی آب شش
کلمه : آب شش
اشتباه تایپی : Hf aa
آوا : 'AbSoS
نقش : اسم
عکس آب شش : در گوگل
جستجوی معنی عبارات مرتبط با آب شش در گوگلآیا معنی آب شش مناسب بود ؟     بله - خیر     ( امتیاز : 97% )