مترجم

دیکشنری
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 254 100 1

آب نوشیدن روزه دار

معنی آب نوشیدن روزه دار در دانشنامه اسلامی

آب نوشیدن روزه دار
«روزه» در لغت به معنای امساک و خودداری از هر چیز است و در اصطلاح فقه عبارت است از: « امساک از خوردن و آشامیدن و مواردی که روزه را باطل می کند.»
آیا روزه دار می تواند آب بنوشد؟هر چند باطل شدن روزه بر اثر نوشیدن آب، یک یا چند بار در روز هر چند از باب ضرورت باشد، شبیه ضروریات دین است که هر مسلمانی اعم از خواص یا عوام آن را درک می کنند و قضای روزه را حتی در مورد ناچاری لازم می شمرند ولی اصرار جمعی از عزیزان سبب شد که توضیحات بیشتری درباره ادله فقهی به صورت واضح و شفاف داده شود.در اینجا دو بحث داریم بحثی در فقه درباره ذوالعطاش داریم یعنی شخصی که دارای بیماری عطش است که هر قدر آب می نوشد سیر نمی شود. و بحث دیگری درباره افرادی است که بیماری عطش ندارند ولی به دلیل گرمی هوا یا غیر آن گرفتار فشار تشنگی شدید شده اند به طوری که طاقت تحمل آن را ندارند یا جان آنها در خطر است.
← روزه دار ذوالعطاش
۱. قران کریم۲. لسان العرب ابن منظور محمد بن مکرم دار صادر بیروت چاپ سوم ۱۴۱۴ ق.۳. وسایل الشیعه شیخ حر عاملی محمد بن حسن موسسه ال البیت علیهم السّلام قم چاپ اول ۱۴۰۹ ق۴. جامع الرواه و رافع الاشتباهات اردبیلی غروی حایری محمد بن علی بوستان کتاب قم ۱۳۹۱ش.

پیشنهاد شما درباره معنی آب نوشیدن روزه دارنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

معنی آب نوشیدن روزه دار
کلمه : آب نوشیدن روزه دار
اشتباه تایپی : Hf k,adnk v,ci nhv
عکس آب نوشیدن روزه دار : در گوگل


آیا معنی آب نوشیدن روزه دار مناسب بود ؟     بله - خیر     ( امتیاز : 97% )
بستن آگهی ها
زبان مارکت
خرید بلیط هواپیما
حقوق و دستمزد
نرم افزاری مریم
فروشگاه کمپو