انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 860 100 1

معنی آتش بس به فارسی

آتش بس
( اسم ) دستور خودداری از تیراندازی فرمان موقوف کردن تیر اندازی .
[cease fire] [علوم نظامی] وضعیتی که در آن مبادلۀ آتش بین دو نیروی متخاصم به طور موقت پایان داده شود

معنی آتش بس در فرهنگ معین

آتش بس
( ~. بَ) (اِمر.) دستور خودداری از تیراندازی .

معنی آتش بس در فرهنگ فارسی عمید

آتش بس
خودداری از جنگ و قطع تیراندازی.

آتش بس در دانشنامه اسلامی

آتش بس
آتش بس (که به آن هدنه، مهادنه، معاهده و مواعده نیز گفته مى شود) به پیمانى که براى ترک جنگ در مدّتى معیّن -خواه با گرفتن عوض یا بدون آن- میان مسلمانان و کافران حربی منعقد مى گردد اطلاق می شود.
آتش بس با حصول شرایط آن جایز است، امّا در این که هیچ گاه واجب نمى شود یا به هنگام نیاز مسلمانان به آتش بس واجب مى گردد، اختلاف است.
نجفی جواهری، محمدحسن، جواهر الکلام، ج۲۱، ص۲۹۵-۲۹۶.    
پیمان آتش بس با آنچه بر انشای آن دلالت کند، اعم از لفظ و فعل مانند اشاره، منعقد مى گردد.
کاشف الغطاء، جعفر بن خضر، کشف الغطاء، ج۴، ص۳۵۱.    
قرارداد آتش بس منوط به تحقّق شرایط ذیل است:وجود مصلحت.تعیین مدت.حضور امام یا نایب او.
← وجود مصلحت برای آتش بس
...
در قرآن کریم خود آتش بس نیامده است اما از مفاهیم دیگری استفاده می شود.
آتش بس، پیمان ترک جنگ به طور محدود و موقّت است.
نجفی جواهری، محمدحسن، جواهر الکلام، ج۲۱، ص۲۹۲.    
 ۱. ↑ نجفی جواهری، محمدحسن، جواهر الکلام، ج۲۱، ص۲۹۲.    
مرکز فرهنگ و معارف قرآن، فرهنگ قرآن، ج۱، ص۱۱۹، برگرفته از مقاله «آتش بس».    
...
آتش بس به معنای پیمان ترک مخاصمه است.
در عصر جاهلیت ماه های حرام از احترام ویژه ای برخوردار بودند و مشرکان در این ماه ها با اعلام آتش بس جنگ را متوقف می کردند.یسـلونک عن الشهر الحرام قتال فیه قل قتال فیه کبیر.... از تو درباره جنگ در ماه حرام می پرسند. بگو : هر جنگی در آن ماه     
 ۱. ↑ بقره/سوره۲، آیه۲۱۷.    
مرکز فرهنگ و معارف قرآن، فرهنگ قرآن، ج۱، ص۱۱۹، برگرفته از مقاله «آتش بس در جاهلیت».    
...
قرآن کریم آیاتی از خود را در باره پیمان صلح و آتش بس قرار داده استکه به بیان آن می پردازیم.
برقراری آتش بس و پیمان ترک نبرد، با غیر مسلمانان جایز است... واقتلوهم حیث وجدتموهم... • الا الذین یصلون الی قوم بینکم وبینهم میثـق..
نساء/سوره۴، آیه۸۹.    
در باره اینان اختلاف کرده اند: از امام باقر علیه السّلام روایت شده است که: منظور هلال بن عویمر سلمی است که با پیامبر در باره کسان خود پیمانی بست که بمقتضای آن حضرت محمد صباید متعرض کسانی که با آنها روابط دوستی دارند، نشود و آنها نیز باید متعرض متحدین و دوستان محمد صنشود. از این رو خداوند دستور می دهد که پیامبر گرامی متعرض هم پیمانهای ایشان نشود. سدی و ابن زید نیز چنین گفته اند.عمر بن شیبه گوید: منظور بنی مدلج است. سراقة بن مالک بن جعشم مدلجی، بعد از جنگ احد، خدمت پیامبر آمد و او را بخدا و نعمتهای او سوگند داد و از او عهدی گرفت که با کسانش جنگ نکند و از آنجا که کسان او هم پیمان قریش بودند، قرار بر این گذاشت که هر گاه قریش باسلام گروش پیدا کردند، ایشان نیز اسلام آورند.از اینرو خداوند در باره ایشان همان حکمی کرد، که در باره قریش کرده بود و آیه در باره ایشان نازل گردید.
طبرسی، فضل بن حسن، مجمع البیان فی تفسیر القرآن، ج۳، ص۱۵۲.    
 ۱. ↑ نساء/سوره۴، آیه۸۹.    
...
یکی از کارهایی که در ماه های حرام از نظر اسلامحرام شمرده سده است،جنگ می باشد.
احترام ماه های حرام و آتش بس در آن ها لازم است.الشهر الحرام بالشهر الحرام والحرمـت قصاص...
بقره/سوره۲، آیه۱۹۴.    
 ۱. ↑ بقره/سوره۲، آیه۱۹۴.    
مرکز فرهنگ و معارف قرآن، فرهنگ قرآن، ج۱، ص۱۲۰، برگرفته از مقاله «آتش بس در ماه های حرام».    
...
قرآن کریم مسلمانان را به پایبندی به پیمان با دشمن در صورتی که دشمن به پیمان خود مبنی بر آتش بس پایبند باشد، الزام کرده است.
وفاداری به آتش بس با دشمن، در صورت پایبندی آنان لازم است.کیف یکون للمشرکین عهد عند الله وعند رسوله الا الذین عـهدتم عند المسجد الحرام فما استقـموا لکم فاستقیموا لهم.... چگونه مشرکان را نزد خدا و پیامبرش پیمانی (استوار) تواند بود (در صورتی که همواره پیمان شکنی می کنند) مگر کسانی که با آنان در کنار مسجد الحرام پیمان بسته اید، پس تا زمانی که (به پیمانشان) با شما پایداری کنند، شما هم به پیمانتان با آنان پایداری کنید.
پایبندی به آتش بس در قرآن کریم نشانه تقوا بیان شده است.
پایبندی به آتش بس، نشانه تقواپیشگی است.کیف یکون للمشرکین عهد عند الله وعند رسوله الا الذین عـهدتم عند المسجد الحرام فما استقـموا لکم فاستقیموا لهم ان الله یحب المتقین.. (این برداشت براین اساس است که منظور از «الذین عاهدتم عند المسجد»، قریش و صلح حدیبیه باشد که پیامبر صلی الله علیه و آله وسلّم به مدت ده سال با آنان پیمان ترک مخاصمه بست.)
وفاداری به آتش بس
وفاداری به آتش بس دشمن در صورت پایبندی طرف مقابل به آن لازم است.کیف یکون للمشرکین عهد عند الله وعند رسوله الا الذین عـهدتم عند المسجد الحرام فما استقـموا لکم فاستقیموا لهم...
مقصود از حکمت آتش بس عواملی است که در صدور جواز قرارداد متارکه جنگ در مدّت محدود دخیل می باشند.
پذیرش آتش بس به دلایل ذیل می تواند باشد :
← عدم محبوبیت جنگ
 ۱. ↑ تفسیر المنار، ج ۱۰، ص ۱۴۰.۲. ↑ تفسیر المنار، ج ۱۰، ص ۶۹.۳. ↑ المیزان فی تفسیر القرآن، ج ۹، ص ۱۱۸.۴. ↑ انفال/سوره۸، آیه۶۱.    
دائرة المعارف قرآن کریم، برگرفته از مقاله «آتش بس».    
...
مقصود از شرایط آتش بس اموری است که در پیشنهاد و پذیرش قرارداد متارکه جنگ در مدّت محدود دخیل می باشند.
شرایط آتش بس عبارتند از :
← شرایط پیشنهاد
 ۱. ↑ محمد/سوره۴۷، آیه۳۵.    
دائرة المعارف قرآن کریم، برگرفته از مقاله «آتش بس».    
...
صلح حدیبیه در سال ششم هجرت و در ماه ذی القعده میان پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله وسلّم با بت پرستان قریش بسته شد.
میان پیامبر صلی الله علیه و آله وسلّم و مشرکانمکه در حدیبیه قرارداد آتش بس بسته شد.کیف یکون للمشرکین عهد عند الله وعند رسوله الا الذین عـهدتم عند المسجد الحرام فما استقـموا لکم فاستقیموا لهم.... چگونه مشرکان را نزد خدا و پیامبرش پیمانی (استوار) تواند بود (در صورتی که همواره پیمان شکنی می کنند) مگر کسانی که با آنان در کنار مسجد الحرام پیمان بسته اید، پس تا زمانی که (به پیمانشان) با شما پایداری کنند، شما هم به پیمانتان با آنان پایداری کنید وهو الذی کف ایدیهم عنکم وایدیکم عنهم ببطن مکة من بعد ان اظفرکم علیهم... (شان نزول آیه و آیات سوره فتح به مصالحه پیامبر و مشرکان مکه در حدیبیه مربوط است. و با توجه به جنگ های قبلی آنان و آرایش جنگی، می توان بر صلح حدیبیهآتش بس را اطلاق کرد.)
مقام معظم رهبری حضرت آیت الله سید علی حسینی خامنه ای
فقه، برآوردن شریعت است از متون اسلامی و از مقوله دانشهای عملی است که با زندگی و منافع بشر، سر و کار دارد.
از این رو هم رویکرد حوزه های علوم دینی به آن بیشتر بوده است و هم سود پرستان و زیاده خواهان نسبت به عملی شدن فقه اسلامی، بویژه فقه اهل بیت(علیهم السلام)،حساس بوده اند.
بر این اساس فقه و فقاهت افزون بر تطور فکری،خاستگاه نهضتهای اجتماعی شده است.
انقلاب اسلامی مولود مبارک فقه اهل بیت(ع)است و ادامه آن در گرو برآوردن درست نیازهای جامعه اسلامی است.
آتش بس قرارداد متارکه جنگ در مدّت محدود می باشد.
آتش بس، در اصطلاح عبارت از قرارداد ترک جنگ در مدّت محدود است؛ اعمّ از این که در برابر دریافت عوض یا بدون آن انجام گیرد؛ بدین ترتیب، آتش بس نوعی صلح و آشتی موقّت است که در عربی با « هُدنه » و « مهادنه » از آن یاد می شود.
در عهد پیامبر
با توجّه به این که آتش بس، در فضای نبرد انجام می گیرد، وقوع آن در سیزده سال حضور پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) در مکه و دعوت مردم به اسلام ، مصداق ندارد؛ زیرا در این دوران، به سبب ضعف مسلمانان و نبودن حکومت اسلامی و هرگونه ساز و برگ نظامی، امکان جنگ و جهاد با مشرکان وجود نداشته است؛ بنابراین، سخن از آتش بس، فقط به دوران پس از هجرت پیامبر به مدینه و تشکیل حکومت اسلامی ناظر است.
← مهمترین مصداق
در قرآن کریم ، از آتش بس به طور صریح و با عنوان « مهادنه » سخنی به میان نیامده؛ بلکه به گونه های مختلف بدان توجّه شده است:
← ماده سلم
...
در قرآن کریم به به مواردی از موجبات نقض آتش بس اشاره شده است.
پایان ماه های حرام و هلال ماه صفر، زمان نقض آتش بس با دشمن کافر است.فاذا انسلخ الاشهر الحرم فاقتلوا المشرکین حیث وجدتموهم.... پس هنگامی که ماه های حرام سپری شود، مشرکان را هر جا یافتید، بکشید و به اسیری بگیرید و محاصره کنید و در هر کمین گاهی به کمین آنان بنشینید؛
پیمان شکنی
پایبند نبودن دشمن به آتش بس، عاملی برای نقض آن است.کیف یکون للمشرکین عهد عند الله وعند رسوله الا الذین عـهدتم عند المسجد الحرام فما استقـموا لکم فاستقیموا لهم...
تجاوز دشمن
نقض آتش بس در ماه های حرام در صورت تجاوز دشمنان در آن ماه ها جایز است.الشهر الحرام بالشهر الحرام والحرمـت قصاص فمن اعتدی علیکم فاعتدوا علیه بمثل ما اعتدی علیکم... ان عدة الشهور عند الله اثنا عشر شهرا فی کتـب الله... منهآ اربعة حرم... و قاتلوا المشرکین کافة کما یقاتلوکم کافة... (جمله «و قاتلوا المشرکین» پس از ذکر «اربعة حرم» می تواند بدین جهت باشد که اگر دشمن، حرمت ماه های حرام را رعایت نکند،مسلمانان وظیفه دارند که با دشمن جنگیده و مقابله به مثل کنند.)
مقصود از نسخ آتش بس بررسی استدلال به آیاتی است که در نسخ قرارداد متارکه جنگ در مدّت محدود دخیل می باشند.
شماری از مفسّران گفته اند: آیات ناظر به صلح و آتش بس ، مربوط به زمانی است که مسلمانان در ضعف به سر می برده اند؛ بنابراین، با آیاتی نظیر: «و قتلوا المُشرِکینَ کافّةً»، «فَاقتُلوا المُشرکین حَیثُ وَجَدتُموهُم» یا «وَ قتِلوهم حتّی لاتَکونَ فِتنةٌ» و ... نسخ شده است. ،
← توجیه نسخ
در مقابل، شماری از قرآن پژوهان معتقدند که آیات آتش بس ، نسخ نشده است؛ زیرااوّلا آیه «فَاقتلُوا المُشرِکینَ حَیثُ وَجَدتُموهم» در سال نهم هجری نازل شد و پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) پس از آن، با اهل نجران پیمان صلح و آتش بس برقرار کرد؛ ثانیاً همان مصلحتی که باعث شده مسلمانان در مرحله دوم از مراحل سه گانه جهاد، به پذیرش آتش بس در مقابل پیشنهاد دشمنان مأمور شوند، ممکن است در سایر زمان ها برای مسلمانان پیش آید و پذیرش آتش بس به واقع مصلحت آنان را در پی داشته باشد؛ البتّه تشخیص این مصلحتِ نوآمد، برعهده امام و پیشوای مسلمانان است.
ترک مخاصمه و آتش بس در ماه های حرام از نظر اسلام، در صورت پایبندی طرف مقابل لازم است.
عدم رعایت آتش بس در ماه های حرام، موجب ستم به خویشتن و جامعه بشری است.ان عدة الشهور عند الله اثنا عشر شهرا فی کتـب الله یوم خلق السمـوت والارض منهآ اربعة حرم ذلک الدین القیم فلاتظـلموا فیهن انفسکم.... یقینا شماره ماه ها نزد خدا از روزی که آسمان ها و زمین را آفریده در کتاب (علم) خدا دوازده ماه است؛ از آنها چهار ماهش ماه حرام است؛ این است حساب استوار؛ پس در این چهار ماه (با جنگ و فتنه) بر خود ستم روا مدارید

آتش بس در دانشنامه ویکی پدیا

آتش بس
آتَش بَس به توقّف موقّتی هر جنگی گفته می شود که در آن، هر کدام از طرف های جنگ، با تعلیق کارهای تجاوزکارانه موافقت می کنند. آتش بس ها ممکن است بخشی از یک قرارداد رسمی یا بخشی از تفهیم غیررسمی مضمون تعلیق جنگ میان نیروهای مخالف باشند. آتش بس در جنگ ها در صورتی که پایدار بمانند به قرارداد ترک مخاصمه منجر می شود ولی هنوز وضعیت در حالت جنگی باقی می ماند. یک آتش بس موقت پس از ترک مخاصمه به حالت توافق دائمی صلح منجر می گردد.
آتش بس به توقّف موقّتی یک جنگ گفته می شود.
آتش بس همچنین ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
آتش بس فیلمی ایرانی به کارگردانی و نویسندگی تهمینه میلانی و تهیه کنندگی محمد نیک بین محصول سال ۱۳۸۴ است. این فیلم در اردیبهشت ۱۳۸۵ بر روی پرده سینما رفت.
آتش بس (اسپانیایی: La tregua) فیلمی آرژانتینی به کارگردانی سرخیو رنان است که در سال ۱۹۷۴ منتشر شد.
«آتش بس» (ایتالیایی: La Tregua) یک فیلم به کارگردانی فرانچسکو روزی است که در سال ۱۹۹۸ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به جان تورتورو و راده سربزیا اشاره کرد.
آتش بس ۱۱ نوامبر ۱۹۱۸ پیمان ترک مخاصمه بین متفقین و آلمان در جنگ جهانی اول بود که به سبب محلی که این قرارداد در آنجا امضا شد با نام آتش بس کومپین نیز شناخته می شود. این پیمان متارکه جنگ در ساعت ۱۱ پیش از ظهر به وقت پاریس در ۱۱ نوامبر ۱۹۱۸ ("یازدهمین ساعت، یازدهمین روز، یازدهمین ماه") اجرا شد و آن را یک پیروزی برای متفقین و یک شکست کامل برای آلمان درنظر گرفتند اگر چه به طور رسمی آلمان تسلیم نشد. هرچند این آتش بس در عمل به شلیک گلوله ها پایان داد اما پیمان صلح واقعی پس از شش ماه مذاکره در کنفرانس صلح پاریس و انعقاد معاهده ورسای به دست آمد.
قرارداد آتش بس در یک واگن راه آهن در کومپین (به فرانسوی: Compiègne) واقع در شمال فرانسه امضا شد. با امضای قرارداد آتش بس و اعتراف به شکست از سوی آلمان، جنگ جهانی اول که بیش از پنج میلیون و پانصد هزار نظامی و شش میلیون غیرنظامی کشته داشت پایان یافت و آتش تفنگها خاموش شد؛ ولی همه گیری آنفلوآنزای متعاقب آن که سربازان بازگشتی از جبهه ها ویروس آن را باخود به شهرهایشان برده بودند بیش از ۲۰ میلیون انسان را از میان برد.
برای نخستین بار در بزرگداشت این آتش بس بزرگ به درخواست رسمی پادشاه انگلستان جرج پنجم، در ۱۱ صبح روز ۱۱ نوامبر دو دقیقه سکوت برای گرامی داشت یاد جان باختگان جنگ اول جهانی برگزار شد و این طور بود که روز ۱۱ نوامبر به صورت ثابت به عنوان روز یادبود گرامی داشته می شود. در تمام کشورهای مشترک المنافع از جمله انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا و نیوزیلند بزرگداشت هایی در این روز برپا می شود.
آتش بس ۱۲ ساله، نامیست که به ترک مخاصمه میان فرمانروایان هابسبورگ اسپانیا و جنوب هلند و جمهوری هلند که در تاریخ ۹ آوریل سال ۱۶۰۹ میلادی در آنتورپ به امضا رسید داده شده است.
آتش بس ۲ فیلمی به کارگردانی و نویسندگی تهمینه میلانی و تهیه کنندگی محمد نیک بین محصول سال ۱۳۹۲ است. این فیلم در تاریخ ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ در سینماهای تهران اکران شده است.
آتش بس کریسمس اشاره به توقف کوتاه مدت جنگ و خاموشی تفنگها در سال ۱۹۱۴ در جریان جنگ جهانی اول است.
ارتش های آلمان، بریتانیا و فرانسه در جریان جنگ جهانی اول در بلژیک با هم می جنگیدند.
هفته منتهی به کریسمس، شماری از سربازان آلمانی و انگلیسی... با سلام و دست تکان دادن، به همدیگر نزدیک شدند و گویی با هم دشمنی ندارند، غذا و هدیه رّد و بدَل کردند و عملاً یک آتش بس نانوشته را به اجرا گذاشتند.
آنها با هم آواز خواندند، ورزش کردند و مسابقه فوتبال دادند و مثل کسانی که بعد از مدتها همدیگر را می بینند، آدرس و عکس به هم دادند و قرار گذاشتند بعد از اتمام جنگ همدیگر را ملاقات کنند! دیداری که به دلیل قربانی های بیشمار جنگ اول، شاید هیچ وقت پیش نیامد.
البته فرماندهان جنگ و به ویژه ژنرال سر هوراس اسمیت، فرمانده سپاه بریتانیا بر سربازان خشم گرفت و سالهای بعد که جنگ ادامه داشت جز نمودهای اندک، دیگر تکرار نشد.
از این واقعه در چندین شعر و داستان یاد شده و سال ۲۰۰۵ هم «کریستین کاریون» با استناد به مدارک آن، فیلمی بنام «کریسمس مبارک» ساخته است.
نویسنده ای گفته است: در جنگ کسانی کشته می شوند که نه همدیگر را می شناسند و نه می دانند چرا، اما کسانی آنرا راه می اندازند که هم همدیگر را می شناسند و هم می دانند چرا.
آتش بس زیبا در کریسمس ۱۹۱۴ لحظه ای نمادین از صلح و انسانیت را در میان یکی از خشن ترین وقایع تاریخ مدرن به نمایش گذاشت.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های آتش بس

فیلم آتش بس به کارگردانی و نویسندگی تهمینه میلانی و تهیه کنندگی محمد نیک بین ساخته سال ۱۳۸۴ است. داستان فیلم دربارهٔ سایه، مهندس آرشیتکت است که برای طلاق از همسرش یوسف که مهندس راه و ساختمان است، نزد وکیل می رود اما تصادفاً گذرش به مطب یک روان شناس می افتد و...
• من اجازه نمیدم هر نامحرمی دستشو به بدن عزیز من بزنه.
• خانم مهندس، ترمز دستی رو بخوابون.
• خانم مهندس واقعاً لازمه با این خشونت در ملأ عام به من اظهار علاقه کنی؟
• هوشگله..
• من هم مثل همهٔ مردای دنیا بعد از رفتن مهمونا دندونامو مسواک می زنم.
• به دوستت بگو اگه می خواد شوهر گیر بیاره کمتر آرایش کنه.
• اساسا شما زنا سطحی و ظاهر بین هستین.
• ام پی تیری هم بخوای حساب کنی، بیشتر از سی رو داره.
• سایه، مرگ من اون روز تو، تو اون خیابونه نبودی؟
• سایه جون دستی رو که نمی تونی ببری، ببوس و از من عذرخواهی کن.
• تو به خاطر اینکه من سالگرد بزرگ ترین حماقت زندگیم یادم رفته، برای من ساک می بندی؟
• من همون دیو سیرتم که پری قصه هارو اسیر کرده، همون نامرد، همون اژدهای دو سر.
• آقای دکتربه اینجام رسیده، نه اینجام، حدوداً اینجام.
• زندگی ما شبیه موش و گربه بازیه، شبیه میدون جنگه گاهی آتش بس، و دوباره انفجار.
• اون هم مثل اغلب مردای دور و برم سعی می کرد با خیط کردن جلب توجه کنه، جالب نیست؟ هیچ کدوم جرأت ابراز علاقه مستقیم نداشتن.
• اتفاقه دیگه پیش میاد.
• پدرم خیلی بچه دوست داشت و از زمانی که من تو شکم مادرم بودم تا وقتی که برادرم به دنیا بیاد، اسم من آقا فرهاد بود. برای همین از بچگی هم از زن بودنم غصه می خوردم، هم از همهٔ مردا بدم می اومد.
• هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی گیره.
• شما فکر کردن هم بلدین؟
• شاهزادهٔ سوار بر اسب سفید، طرف تاریکی هم داره.
• مثل همهٔ زنای دنیا بعد از رفتن مهمونا ظرفا رو جمع می کنم.
• اساساً شما مردا هم بچه اید.
• وقت با ارزش من هم به اندازهٔ پول اون ارزش داره.
• من روان شناسم، محرم اسرار.
• مردها به پشتوانه چن صد سال مرد سالاری نمی تونن تو مدت کم خودشون رو با زنها برابر بدونن.
• ظاهر آدم بزرگ، ماسکیه که ما رو صورتمون می ذاریم و کسی که ما رو هدایت می کنه همون بچهٔ هدایت نشده و رشد نکرده است.
• غیرممکن، غیر ممکنه.
• برای اینکه زنا رو خوب بشناسی باید بتونی حداقل روزی دو کیلومتر با کفش پاشنه ده سانتی پیاده روی کنی یا حداقل یه شکم بزای.
• اگر دوستش داشتی، عیب هاشو نمی دیدی.
• ارتباط یک خیابون دو طرفه است.
• منافع زن ها توی امروزی شدنشونه و منافع مردها تو دیروزی بودن.
• خیلی از بچه ها با بی مهری و تحقیر و کتک قد می کشن اما بزرگ نمی شن. این بچه ها وقتی ازدواج می کنن مرتب نیازهای کودکیشون رو جست و جو میکنن.
• درون ما یک طفل پنج ساله، یک طفل سه ساله و یک یکساله وجود داره، و حتی یک ماهه!
• دلارام:همه به من زور میگن شما هم روش. مادر، خانواده، مردم، شما هم زور بگو مگه چی از این کهکشان کم میشه؟
• احمد: گاه باشد که کودکی نادان، به غلط بر هدف زند تیری.
• احمد:زنی که با فرغون بیاد خونه بخت تکلیفش روشنه.
• احمد: شاهنامه رو آخر پاییز میشمرن.
• احمد:بهترین جواب واسه خانوما سکوته.

آتش بس در جدول کلمات

آتش بس موقت
هدنه
بازیگر زن فیلم های رخساره و خط ویژه و آتش بس 2
حجار
بازیگر مرد سریال پایتخت و آتش بس و اسب حیوان نجیبی است
مهرانفر

آتش بس را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی آتش بس

حلما ١١:٠٦ - ١٣٩٥/١٢/١٠
متوقف کردن جنگ
|

نورالله حبیبی ٠٩:٠٧ - ١٣٩٧/٠٣/٣٠
آتش بس به این مفهوم که دیگر روشن کردن آتش که باعث خونریزی و قتل انسان گردد بس است . و حتا استفاده از هر وسیلهٔ که باعث گرفتن جان انسان ها گردد بس است
|

پیشنهاد شما درباره معنی آتش بسنام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• فیلم آتش بس2   • فیلم کامل اتش بس 2   • دانلود آتش بس 1   • شرکت آتش بس   • فیلم آتش بس 1 کامل   • دانلود اتش بس   • آتشبس فیلم ۱۳۸۴ بازیگران   • فیلم آتش بس بازیگران   • معنی آتش بس   • مفهوم آتش بس   • تعریف آتش بس   • معرفی آتش بس   • آتش بس چیست   • آتش بس یعنی چی   • آتش بس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آتش بس
کلمه : آتش بس
اشتباه تایپی : Hja fs
آوا : 'AtaSbas
نقش : اسم
عکس آتش بس : در گوگل


آیا معنی آتش بس مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )