انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1073 100 1

آجر

/'Ajor/

برابر پارسی: آگور، آژیانه

معنی آجر در لغت نامه دهخدا

آجر.[ ج ُ ] (معرب ، اِ) معرب آگور، از فارسی یا بگفته ٔ منتهی الارب یونانی. خشت پخته. آجور. آگور :
خم رها کن ، که بود چاهی ژرف
سر به آجر برآوریده شگرف.
نظامی.
- آجر بزرگ ؛ به فارسی تاوه گویند که معرب آن طابق است و نیز بتازی آن را اِردِبه خوانند.
- آجر تراش ؛ آجری است که برونسوی اوساییده و هموار شده باشد زینت را و قسمی از آن را امروز قزاقی گویند.
- آجر جوش ؛ آجر بسیار پخته و از صورت و رنگ بگشته که در بنیاد ابنیه و پیرامن تپه های گلکاری بکار برند.
- آجر ختایی ؛ نوعی از آجر، بزرگتر از آجر عادی و کوچک تر از آجر نظامی.
- امثال :
نان کسی را آجر کردن ؛ امید نفع و نعمت او را بدل بنومیدی کردن.

آجر. [ ج ُ ] (از فرانسوی ، ص ، اِ) (از فرانسوی ِ آژور) مشبک. بسوراخ ، و آن را شبکه و سه پایه نیز گویند.
- آجر زدن ؛ سه پایه دوختن و شبکه زدن.

آجر. [ ج َ ] (اِخ ) صورتی از هاجر، نام مادر اسماعیل علیه السلام.

آجر. [ ج ُرر ] (اِخ ) قریه یا محله ای از بغداد که چند تن از مشاهیر بنسبت بدان آجری لقب یافته اند، و آن را درب الاَّجر هم می گفته اند.

معنی آجر به فارسی

آجر
( اسم ) خشتی که در کوره پخته باشند خشت پخته .
مشبک
فخاری که آجر سازد
آنکه آجر را سوده و املس و هموار کند
پیشه و عمل آجر تراش
نوعی از آجر
[biobrick] [مهندسی محیط زیست و انرژی] نوعی آجر حاوی مواد آلی که ازطریق خشکاندن لجن هضم شدۀ فاضلاب شهری تولید می شود
سطحی به آجر پوشیده
آجر فرش کردن
سطحی را با آجر پوشانیدن
قطعات شکسته آجر کوچکتر از چارکه
آجر نصفه .

معنی آجر در فرهنگ معین

آجر
(جُ) ( اِ.) معرب آگر یا آگور، خشتی که در کوره پخته شده باشد و یکی از مصالح قدیمی ساختمان سازی است و اندازة آن معمولاً از حدود ۲٠*۲٠ تا حدود ۲۵*۲۵ سانتی متر است و انواع مختلف دارد: نظامی ، ختایی ، فشاری ، قزاقی ، بهمنی ، سه سانتی و غیره .
( ~ ِ نَ) (اِمر.) نوعی از آجر که از اکسید منیزیوم و برخی از سیلیکات های دیرگداز ساخته می شود و در مقابل حرارت مقاومت دارند.

معنی آجر در فرهنگ فارسی عمید

آجر
خشتی که در کورۀ آجرپزی به صورت مکعب مستطیل پخته شده باشد، خشت پخته.
* آجر تراش: آجر تراشیده و ساییده که برای زینت در نمای ساختمان به کار می رود.
* آجر جوش: آجر بسیار پخته و ناصاف و تیره رنگ که از ته کوره به دست می آید و بیشتر در پی های ساختمان به کار می رود.
* آجر ختایی: [قدیمی] نوعی آجر به اندازۀ ۲۰×۲۰ سانتی متر که بزرگ تر از آجر معمولی و کوچک تر از آجر نظامی است.
* آجر نسوز: نوعی آجر که از اکسید منیزیم و برخی از سیلیکات های دیرگداز ساخته می شود و در مقابل حرارت شدید مقاومت دارد و در ساختمان کوره ها مخصوصاً کوره های ذوب فلز به کار می رود.
* آجر نظامی: نوعی آجر فرش به ابعاد ۴۰×۴۰ سانتی متر.

آجر در دانشنامه ویکی پدیا

آجر
آجُر به خشت هایی گفته می شود که احکام یا فرامین دولتی بر روی آن نوشته می شد (حک می گردید) و به وسیله پختن این خشت ها(آجر نوعی خشت به حساب می آید اما خشت با استفاده از گل و کاه ساخته شده است)، نوشته ها را بر روی آن پایدار می کردند. مشخص نیست که آجر برای اولین بار از چه زمانی مورد استفاده قرار گرفته است؛ گمان می رود انسان های اولیه با مشاهده پخته شدن گل مجاور اجاق های خود و دیدن اینکه گل پخته شده سختتر از کلوخه های کنار خود می گردید پی به خواص و روش تهیه آجر برده باشند. آجر همچنین به عنوان یکی از مصالح ساختمانی از دیرباز مورد استفاده بوده است. مصرف آجر به عنوان مصالح ساختمانی در ایران سابقه باستانی دارد. از بناهای باستانی مشهوری که در ساخت آن از آجر استفاده شده می توان به طاق کسری اشاره کرد. مثال دیگر کف دالان مسجد جامع اصفهان است که به وسیله آجرهایی مفروش شده است که در زمان ساسانیان برای ساخت آتشکده بکار رفته بود. به طور کلی استفاده از آجر در طول تاریخ ایران بسیار گسترده بوده و بناهای بیشماری اعم از آتشکده، مسجد، ساختمان های مسکونی و… به وسیله آجر در ایران ساخته شده اند. در حال حاضر با توجه به بالا رفتن تراکم جمعیت و ساخت بناهای چندین طبقه استفاده از آجر در اسکلت این نوع ساختمان ها مقدور نیست و از اسکلت های فلزی یا بتنی استفاده می شود؛ ولی از آجر برای نماسازی استفاده می شود یا در قسمتی از سالن و سایر فضاها آجر را به طور نمایان بکار می برند.
معماری صخره ای
معماری معمولی
آجر در تمام دوران باستان و پس از آن به عنوان مواد ساختمانی پذیرفته شد. اصل بناهای مربوط به دورهٔ هخامنشی عمدتاً از سنگ تراشیده شده است اما در شیوه های ساختمانی آن آجر به کار رفته است. ایرانیان به خاطر پایداری بیشتر آجر از سنگ، ارزان بودن آن و سرعت آن جهت ساخت بنا از آجر استفاده می کردند. در عصر اسلام هم آجر هواخواهان بسیار داشت؛ گروه سازی، بافت های متضاد، طرح گود، زج چینی تماماً طرح هایی بود که توسط آجر زده می شد. در دورهٔ سلجوقی بود که استفاده از آجر هم از جهت زیبایی و هم از جهت ساختاری به حد اعلی رسید. آجر به غیر از آنکه برای تزیین اماکن مختلف به کار می رود، جهت نشان دادن فشارها هم استفاده می شود. مثلاً در طاق های قدیمی مسجد جامع اصفهان ساختار آجری به شکلی است که جهت فشارهای مختلف احساس می شود.
ریشهٔ واژهٔ آجُر (که در افغانستان زاو گفته می شود) که در فارسی آجور و آگور هم می گویند نامعلوم است. در زبان اکدی به صورت agurru، در آرامی به صورت اَگّور، در عربی به صورت آجرّ، و در ارمنی باستان به صورت آگور ثبت شده است.
آجر دستی (فشاری) هفت هزار سال است که با دستان هنرمند قشر زحمتکش شکل گرفته و مستحکم کننده و زیباساز کاخ ها، عبادتگاه ها، مدرسه ها، مسجدها و ساختمان ها بوده است، اما امروزه این صنعت دستی هزاران ساله آخرین نفس های خود را می کشد در توسعه شهری تهران از کوره های آجر دستی حوالی میدان شوش، جاده ری قدیم و هاشم آباد هیچ اثری به جای نمانده است، اما درمحمود آباد هنوز تعداد ۳۰ میل دودکش آجری از کوره های آجردستی که طول بعضی از آن ها تا ۳۰۰ متر می رسد و از سال ۱۳۵۶ برای همیشه خاموش شده اند هنوز پابرجا است. در اوایل جنگ ایران و عراق هواپیماهای عراق چندبار به جای پالایشگاه تهران این دودکش ها را هدف قرار دادند. قبل از برقی شدن این کوره ها میله های آجری مرتفع کار تهویه و دودکش را انجام می دادند. تهران با ساختمان های قدیمی و آثار تاریخی خود هم هویتی سنتی وهم بسیار مدرن دارد؛ شمس العماره و دارالفنون، کاخ موزه ها، مسجدهای تاریخی، ساختمان های آجری منطقه حسن آباد، سردر باغ ملی، موزه ارتباطات و پست، ساختمان بانک صادرات، ساختمان های آجری سبک ساسانی/هخامنشی موزه ایران باستان و وزارت خارجه، ساختمان ثبت و اسناد، مدارس قدیمی، گنبد چهارسوق و بازار بزرگ، بازارچه ها، کاروانسراها و ساختمان بسیاری از خانه ها و مغازه ها در بخش های قدیمی شهر تهران؛ زیبایی و هویت خود را مدیون همین آجرها هستند.
عکس آجر
آجر (انگلیسی: Brick) فیلمی در ژانر نئو نوآر، جنایی و درام به کارگردانی ریان جانسون است که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد.
ژانویه ۲۰۰۵ (۲۰۰۵-01) (جشنواره فیلم ساندنس)
۷ آوریل ۲۰۰۶ (۲۰۰۶-04-۰۷) (ایالات متحده)
آجر بند یا آجربند یا آجاربند نام روستایی است در شهرستان قزوین و استان قزوین و در کشور ایران. این روستا طبق سرشماری سال ۲۰۰۶، ۲۷۰ نفر جمعیت داشته است.
فهرست روستاهای شهرستان قزوین
اطلس گیتاشناسی استان های ایران، تهران: ۱۳۸۳ خ.
اجر سرباره اجری چند منظوره اجر سرباره اجری چند منظوره است و نیاز به دمای پخت بالا ندارد. اجری است که با اعمال تغییرات عمده در روش کنونی پخت اجر و نیز اعمال تصحیحات شیمیایی و کانی شناسی در ترکیب خاک رس مورد استفاده به منظور ساخت اجر و اضافه نمودن سرباره ذوب اهن به مواد تشکیل دهنده اجر ساخته شده است. اجرهای کنونی به پخت در دمای ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد به مدت حداقل ۱۰ ساعت نیاز دارند که لازمه ان مصرف سوخت و هزینهٔ گزاف می باشد. روش ساخت این نوع اجر در مقایسه با روش های کنونی پخت اجر میزان مصرف سوخت و انرژی را به میزان ۵ برابر کاهش می دهد از این روع استفاده از این اجر نه تنها موجب کاهش انرژی می شود بلکه الودگی زیست محیطی ناشی از پخت اجر را به صفر کاهش می دهد. ساخت اجر سرباره: مواد اصلی اجر سرباره عبارتند از: خاک رس، آب، سرباره ذوب اهن، سود سوز اورو شن ماسه می باشد. خاک رس مورد استفاده در این نوع اجر خاک رس معمولی می باشد و کافی است که تنها ۱۵-۲۵٪ دارای کانی های رسی باشد. روش ساخت اجر سرباره: روش ساخت اجر سرباره متکی به ایجاد دو دسته تغیرات عمده در روش کنونی پخت اجر است (تغییرات شیمیایی و فیزیکی) از انجا که مراحل فیزیکی و شیمیایی از یکدیگر جدا نمی باشد مراحل کلی ساخت اجر سرباره را با یکدیگر مرور می نماییم:۱_ اماده کردن ترکیب شیمیایی خاک رس: در صورت دارا نبودن خاک رس از کانی های مورد نیاز تنها کافی است که این کانی ها را به صورت طبیعی (با اضافه کردن خاک حاوی کانی های رسی به خاک فقیر) یا به صورت مصنوعی (با اضافه کردن مواد شیمیایی مانند سیلیس اموروف یا پودر الومین) ایجاد کنیم. ۲_ اماده کردن دانه بندی خاک رس ۳_ پخت خاک رس: در این مرحله به منظور فعال شدن کانی های رسی درون خاک و خروج آب درون ملکولی و برون ملکولی آن خاک رس مورد پخت قرار می گیرد. ۴_ افزودن اب ومواد شیمیایی به منظور بهبود خواص کانی شناسی خاک رس: پس از این که خاک رس مورد نیاز مرحلهٔ دانه بندی و پخت را طی کرد نوبت به افزودن اب و مواد شیمیایی لازم به منظور ساخت خمیر سرباره می رسد. به منظور بهبود شرایط کانی شناسی خاک و فعال ساختن کانی های رسی و نیز افزایش چسبندگی دانه های خاک در این مرحله به همراه اب سرباره ذوب اهن و سود سوز اور به خاک رس اضافه می شود. ۵_ عملیات ترکیب کردن و افزودن سنگ دانه های مورد نیاز۶_ قالب زنی ۷_ هواگیریخواص فیزیکی و شیمیایی اجر سرباره۱_ مقاومت فشاری بالا۲_ درصد جذب اب پایین۳_ مقاومتدر برابر یخزدگی۴_ عدم وجود تحدب و تعقر در سطوح خارجی۵_ پایین بودن درصد مواد محلول می باشد. با توجه به انچه ذکر نمودیم می توان گفت که اجر سرباره گزینه بسیار مناسبی به عنوان محصول جانبی کارخانه ذوب اهن قلمداد کرد چرا که به این ترتیب علاوه بر تبدیل سرباره به عنوان یک مواد صنعتی به یک محصول پر مصرف سود اوری کارخانه ذوب اهن نیز بالا می رود.
سهراب مشهدی زاده، ویژگی های اجر،۱۳۸۹
سام فروتنی، مصالح ساختمان، انتشارات روزانه، چاپ سوم ۱۳۸۴
استاندارد ملی ایران شماره ۷، فراورده های اجر رسی ویژگی ها و ازمون، مؤسسه تحقیقات و صنعتی ایران، فروردین ۱۳۸۱
آجر سیلیسی یکی از انواع آجر نسوز است. این آجر می تواند تا دمای ۱۷۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل کند و در کوره های ساخت کک، فولاد و شیشه مورد استفاده قرار می گیرد.
مواد اولیه آجرهای سیلیسی دست کم حاوی ۹۳ درصد وزنی اکسید سیلیسیوم (SiO2) است اما این میزان به طور معمول تا ۹۷ درصد نیز افزایش می یابد. بنابراین مواد اولیه مورد استفاده در ساخت آجر سیلیسی، می بایست SiO2 مورد نیاز را تأمین نمایند. مابقی مواد تشکیل دهنده عبارتند از: اکسید کلسیم، اکسید تیتانیوم و اکسید آهن (III). برای تأمین این ترکیب، عمدتا از کوارتز خالص با خلوص بیش از ۹۶ درصد استفاده می شود. همچنین از ماسه سیلیسی با درجه خلوص بالا نیز می توان استفاده نمود.
آجر سیلیسی در دمای ۱۴۲۰ تا ۱۴۸۰ درجه سانتی گراد با یک منحنی پخت کنترل شده پخته می شود. این آجرها در طول پخت خود دارای ۴ تا ۵ درصد انبساط خطی خواهند بود که از تغییر فاز مواد اولیه در طول پخت ایجاد می شود.
محصول نهایی غالبا حاوی β-کوارتز، γ-تری دیمیت، β-کریستوبالیت، ولاستونیت و فاز شیشه است. درصد این فازها بستگی به مواد اولیه و روش تولید دارد اما تری دیمیت معمولاً ۴۰ تا ۵۰ درصد و کریستوبالیت معمولاً بین ۳۵ تا ۴۵ درصد ترکیب محصول پخته شده را تشکیل می دهند.
آجر شاموتی یکی از انواع آجر نسوز است که از اکسید سیلیسیوم (SiO2) و اکسید آلومینیوم (Al2O3) ساخته می شود. این آجر دارای کاربردهای گسترده ای است و انواع مختلفی از آن وجود دارد.
آجرهای شاموتی عمدتاً شامل SiO2 و Al2O3 می شوند. میزان SiO2 در ترکیب آجرهای شاموتی ۵۰ تا ۸۵ درصد و میزان Al2O3 بین ۱۰ تا ۴۵ درصد است. این آجرها دارای حداکثر ۳ درصد Fe2O3، سه درصد TiO2 و مقادیر کمی اکسید منیزیم، اکسید کلسیم، اکسید سدیم و اکسید پتاسیم است. برای دستیابی به چنین ترکیبی، عمدتاً رس یا شاموت پخته شده از رس ها به عنوان مواد اولیه مورد استفاده قرار می گیرد. nvsj hsj
ماده اولیه اصلی آجرهای شاموتی، رس است. بخشی از رس می بایست تحت عملیات پیش پخت قرار بگیرد. این کار در دمای ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد در کوره های قائم، کوره های دوار یا کوره های تونلی صورت می گیرد. محصول این فرایند شاموت است که می بایست خرد و دانه بندی شود. شاموت دانه بندی شده، سپس با مقدار مناسبی رس و آب مخلوط می شود. مراحل بعدی عبارتند از شکل دهی، خشک کردن و پختن. پخت آجرهای شاموتی معمولاً در دمای ۱۲۵۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد در کوره تونلی صورت می گیرد.
فازهای اصلی موجود در آجرهای شاموتی عبارتند از: مولایت و فاز شیشه. فاز شیشه بین ۴۰ تا ۵۵ درصد آجر را تشکیل می دهد. همچنین بسته به شرایط می توان آثاری از تری دیمیت و کریستوبالیت نیز در آجر شاموتی یافت.
آجر منیزیتی یا آجر منیزیایی، یکی از انواع آجر نسوز محسوب می شود که دارای خواص قلیایی است.
مواد اولیه ای که عمدتاً برای تولید آجرهای قلیایی مورد استفاده قرار می گیرد، منیزیت و کلرید منیزیم است. منیزیت به شکل کریستال در طبیعت یافت می شود. فرمول شیمیایی منیزیت MgCO۳ است. کلرید منیزیم نیز با فرمول شیمیایی MgCl۲ از آب دریاها، دریاچه های نمک و ذخایر نمکی بدست می آید. کلرید منیزیم از فاضلاب های صنعتی نیز قابل استحصال است.
آجر منیزیتی به دو روش زینتری و ذوبی تولید می شود.
برای تولید آجر منیزیتی به روش زینتری، مواد اولیه می بایست ابتدا کلسینه شوند و سپس تحت منحنی پخت ویژه ای زینتر شوند. در این فرایند از مواد ویژه ای مانند اکسید زیرکونیم (ZrO۲) و اکسید کرم (Cr۲O۳) به عنوان کمک زینتر استفاده می شود. پخت معمولاً در کوره تونلی و در دمای ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ درجه سانتی گراد انجام می شود. برای حفظ استحکام بدنه خام در این روش از یک چسب استفاده می شود. روش شکل دهی نیز عمدتاً پرس هیدرولیک است.
آجرهای نسوز در واقع نوعی چینی هستند که از خاک های نسوز تهیه می شود. چینی، نوعی سرامیک مرغوب است که دارای ساختاری ظریفتر و متراکمتر از سفال است. دمای پخت آجرهای نسوز، حدود ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد می باشد. امروزه به منظور حفظ و ماندگاری بناهای مهم و خاص در برابر سایش و یخبندان های مکرر و قابلیت مصرف در تمامی شرایط اقلیمی از آجر نسوز استفاده می شود.
http://www.hamshahrionline.ir/news/185305/آشنایی-با-آجر-نسوز
http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=آجر+نسوز&SSOReturnPage=Check&Rand=0
دره آجر از جمله پناهگاه های حیات وحش و پارک های ملی مرکز افغانستان است که به دلیل داشتن مناطق تاریخی و سرسبز دارای بوم سازگان ویژه خود است.
این منطقه در ولسوالی یکاولنگ در فاصله ۷۵ کیلومتر شهر بامیان قرار دارد. بخش مرکزی این منطقه حفاظت شده در ولسوالی یکاولنگ و بخش های شرقی آن در ولسوالی کهمرد بامیان قرار دارد.
در سال ۱۹۰۰ میلادی، دره آجر شکارگاه حبیب الله خان پادشاه وقت افغانستان بود. در هنگام پادشاهی ظاهر شاه، این دره توسط یکی از بزرگان محلی به شاه معرفی شد و ظاهر شاه با دیدن منظره های زیبا و طبیعی این دره آن را به عنوان منطقه حفاظت شده و شکارگاه خانواده پادشاهی اعلام کرد.
پس از بیش از سه دهه تنش مسلحانه و گسترش اسکان مردم محلی، این دره هم اکنون با فشار از سوی عوامل انسانی روبرو است.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آجر در دانشنامه آزاد پارسی

آجُر (brick)
از مصالح متداول ساختمانی . به شکل قطعه ای است که همۀ وجوه متقابل آن موازیند. آجر را از خاکِ رس قالب می زنند و در کوره می پزند. برای تهیۀ آجر، مخلوطی از خاکِ رس فشرده و مواد دیگر را ورز می دهند تا گِل سفتی به دست آید، سپس با ماشین خشت زنی این گِل را به صورت نوار درمی آورند. آجر با برشِ این نوارِ گِل، به صورت قطعات مجزا به دست می آید. آجر را در دمایی حدود ۱۰۰۰ درجۀ سانتی گراد می پزند. راه دیگر تولید آجر، شکل دادن گِل در قالب است. آجرهای نسوزرا، که برای پوشاندن جدار داخلی کوره ها به کار می روند، از مصالح مقاوم دربرابر گرما، مانند سیلیسو دولومیت، می سازند. این آجرها در دماهایی تا ۱۵۰۰ درجۀ سانتی گراد بیشتر دوام می آورند. آجرِ نمارا زیباتر از آجر معمولی طراحی می کنند. آجرهایی که در قالب هایی با شکل های خاص تولید می شوند از این جمله اند. خشت خامتقویت شده با کاه ، برای اولین بار در حدود ۸هزار سال قبل در بین النهرینبه کار رفت . هنوز در مکزیک و سایر اقلیم های گرم و خشک خشت های مشابهی را به کار می برند. در ۱۷۲۹، برای نخستین بار ابعاد استاندارد آجر در انگلستان تعیین شد.

آجر

معنی اصطلاحات عامیانه و امروزی -> آجر
سیب زمینی، ۱۰۰۰ کیلومتر آن طرف تر از بی احساسی

ارتباط محتوایی با آجر

آجر در جدول کلمات

آجر بزرگ
طاباق
آجر پز
فخار
آجر خام
خشت
آجر نصفه
نیمه
تنور آجر پزی
کوره
کوره آجر پزی
داش

معنی آجر به انگلیسی

award (اسم)
جایزه ، رای ، اجر ، مژدگانی ، انعام
reward (اسم)
جایزه ، اجر ، مژدگانی ، انعام ، عوض ، پاداش ، مزد ، سزا
wage (اسم)
اجر ، مزد ، دستمزد ، اجرت ، کارمزد ، دسترنج
remuneration (اسم)
اجر ، پرداخت ، پاداش ، سزا
defrayal (اسم)
اجر
punishment (اسم)
اجر ، تنبیه ، تادیب ، مجازات ، گوشمالی ، سزا

آجر را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• قیمت انواع آجر   • آجر چیست   • انواع آجر نما   • آجر نسوز   • آجر قزاقی   • آجر فشاری   • ابعاد آجر   • آجر بهمنی   • معنی آجر   • مفهوم آجر   • تعریف آجر   • معرفی آجر   • آجر یعنی چی   • آجر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آجر
کلمه : آجر
اشتباه تایپی : H[v
آوا : 'Ajor
نقش : اسم
عکس آجر : در گوگل


آیا معنی آجر مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )