برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1146 100 1

آرتریت

آرتریت در دانشنامه ویکی پدیا

آرتریت
آرتریت (به انگلیسی: Arthritis) به معنی التهاب مفصل است. این التهاب و درگیری می تواند عاملی عفونی داشته باشد مانند آرتریت عفونی توسط استافیلوکوک طلایی و تب حاد روماتیسمی (استرپتوکوک) یا عاملی مزمن مانند آرتروز. آرتریت غیر عفونی در آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) و نقرس، آرتریت ری اکتیو و استئوآرتریت نیز دیده می شود. آرتریت می تواند یک مفصل یا هم زمان چند مفصل (پلی آرتریت) را درگیر کند. آرتریت می تواند در یک مفصل عودکننده (راجعه) باشد یا مرتب از مفصلی به مفصل دیگری تغییر مکان دهد (مهاجر). گاهی آرتریت صبحگاهی است یعنی صبح ها موقع بیدارشدن از خواب مفصل خشک و دردناک است. معمولاً مفصل درگیر دردناک، متورم و ملتهب است و محدودیت حرکتی دارد. در آرتریت اغلب سطح مفصلی و غضروف مفصلی درگیر هستند.
آرتریت التهابی یک گروه از بیماری ها، شامل: آرتریت روماتوئید، آرتروپاتی پسوریاتیک، بیماری روده التهابی، بیماری Still's بالغین، اسکلرودرمی، آرتریت ایدئوپاتیک جوان و لوپوس اريتماتوز سیستمیک (SLE) می باشد.
علائم آرتریت التهابی عبارتند از سفتی و درد و تورم مفاصل محدودیت حرکات و کاهش قدرت فیزیکی. علائم دیگر ممکن است سیستمیک باشند مثل خستگی.
درمان آرتریت بسته به زیر گروه متفاوت است، هر چند آنها ممکن است شامل دارو ها مانند DMARDs (دارو های ضد روماتیسمی مقلد بیماری) و فاکتور نکروز دهنده تومور است.
آرتریت های التهابی ممکنست افراد مبتلا را به نقطه ای برستند که شغل خود را از دست بدهند که می تواند باعث ناراحتی روانی شود. به دلیل آن که به طور معمول پیشرونده است کسانی که شغل خود را از دست دادند بعید است بتوانند دوباره وارد نیروی کار شوند. در حال حاضر هدف برنامه ها حفظ بیماران آرتریت التهابی با جلوگیری از آسیب های مربوط به کار و ایجاد محل های مناسب اقامت در محل کار، است. در یک بررسی کوکذان 2014 Cochrane، شواهد کم کیفیت نشان دادند که مداخلات متمرکز بر کار، از جمله مشاوره، آموزش، حمایت و مشاوره پزشکی، در حفظ کارگران مبتلا به آرتریت التهابی موثر بود..
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با آرتریت

آرتریت را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آرتریت   • مفهوم آرتریت   • تعریف آرتریت   • معرفی آرتریت   • آرتریت چیست   • آرتریت یعنی چی   • آرتریت یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آرتریت
کلمه : آرتریت
اشتباه تایپی : Hvjvdj
عکس آرتریت : در گوگل

آیا معنی آرتریت مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )