برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1297 100 1

آزادراه شهید باکری

آزادراه شهید باکری در دانشنامه ویکی پدیا

آزادراه شهید باکری
آزادراه شهید باکری یا کنارگذر غربی تبریز، آزادراهی در غرب تبریز به طول ۱۵ کیلومتر است که ادامهٔ آزادراه شهید کسایی تبریز و آزادراه تهران-تبریز می باشد که با ساخت امتداد آن در نهایت در مرز بازرگان به ترکیه وصل خواهد شد.
آزادراه ۲ (ایران)
آزادراه شهید کسایی
بزرگراه سنتو
این مسیر برای کاهش بار ترافیکی محور بزرگراه کارگر و بزرگراه ملت (جاده سنتو) از سال ۱۳۸۰ مورد طراحی و مطالعه قرار گرفته و در ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ با ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار، مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت. این طرح به عنوان محور مواصلاتی محدوده شمال غرب تبریز به جنوب غرب شهر طراحی شده و از طریق این آزادراه جاده تبریز ـ آذرشهر به جاده تبریز ـ مرند متصل می شود.
این آزادراه از سه راهی «مایان» آغاز شده و تا پل شبدری ورودی غربی آزادراه شهید کسایی ادامه می یابد و از طرفی به کنارگذر جنوبی تبریز و اتوبان کسایی متصل می شود و از این طریق سبب خروج اتوبان شهید کسایی از بن بست شده و به آزادراه غربی تبریز متصل می شود.
آزادراه غربی تبریز به طول ۱۵ کیلومتر و عرض ۳۲ متر در دو باند مجزای سه لاینه احداث شده و در طول این آزادراه تعداد هفت پل روگذر برای تبادل راهی بین مناطق و شهرک های مجاور آن احداث شده یا در حال احداث است، این تقاطع ها شامل تقاطع سه راهی مایان با جاده مرند، آخر خیابان قراملک، تقاطع موتوژن، تقاطع خطوط ریلی مربوط به راه آهن، تقاطع ایستگاه راه آهن تبریز، تقاطع امتداد خیابان فلزکاران رسالت و تقاطع پل اتصالی آزادراه غربی تبریز به آزادراه کسایی تبریز (کنارگذر جنوبی) است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با آزادراه شهید باکری

آزادراه شهید باکری را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آزادراه شهید باکری   • مفهوم آزادراه شهید باکری   • تعریف آزادراه شهید باکری   • معرفی آزادراه شهید باکری   • آزادراه شهید باکری چیست   • آزادراه شهید باکری یعنی چی   • آزادراه شهید باکری یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آزادراه شهید باکری
کلمه : آزادراه شهید باکری
اشتباه تایپی : Hchnvhi aidn fh;vd
عکس آزادراه شهید باکری : در گوگل

آیا معنی آزادراه شهید باکری مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )