انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1067 100 1

آسمان شب

آسمان شب در دانشنامه ویکی پدیا

آسمان شب
آسمان شب نام یک برنامه تلویزیونی است که به صورت هفتگی از شبکهٔ ۴ ایران از ۱۶ام اردیبهشت ۱۳۸۰ همزمان با اولین روز نجوم در ایران، با تهیه کنندگی و کارگردانی سیاوش صفاریان پور پخش می شود و به علم نجوم می پردازد.
چرخ (برنامه تلویزیونی)
نسبت طلایی (برنامه تلویزیونی)
پخش این برنامه به دنبال ویژه برنامه های موفقی مانند خورشیدگرفتگی کامل ۱۳۷۸ و سیارهٔ سرخ، با نام کامل «آسمان شب، طبیعت فراموش شده» به تهیه کنندگی سیاوش صفاریان پور و اجرای علی اکبر عبدالرشیدی از ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۰ و هم زمان با برگزاری نخستین روز نجوم در ایران، آغاز شد. پس از آن نیز افراد دیگری اجرای آن را برعهده داشته اند و آخرین مجری آن شخص تهیه کننده است.
این برنامه تلویزیونی را می توان یکی از پایدارترین برنامه های تلویزیون در ایران در سال های اخیر دانست. در شب یلدای سال ۱۳۸۶ شبکهٔ ۴ پخش پانصدمین قسمت برنامهٔ آسمان شب را جشن گرفت و در ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ نیز جشن ده سالگی این برنامه مستقیماً از تلویزیون پخش شد.
راز ماندگاری آسمان شب را باید در حاشیه امن موضوع برنامه و در میزان جذب بینندگان پرشمار آن جستجو کرد. اطلاع رسانی اخبار و وقایع نجومی و خصوصاً بیان مفاهیم پیچیده ستاره شناسی به زبان ساده رویکرد ویژه این مجموعه تلویزیونی در طول این سال ها بوده است. طیف مخاطبان این برنامه تلویزیونی دامنه ای وسیع دارد و شامل دانش آموزان و محصلان تا چهره های برجسته فرهنگی و اجتماعی ایران و در عین حال عامه مردم می باشد.
عکس آسمان شب
ماهنامهٔ آسمان شباولین ماهنامه تخصصی و رنگی ستاره شناسی و فضا در ایران و خاورمیانه است. این ماهنامه نخستین بار در دی ماه ۱۳۸۸ منتشر شد و از آن پس هر ماه منتشر می شد. حمیدرضا کریم پور صاحب امتیاز و سردبیر این ماهنامه است و احمد دالکی مدیر مسئول آن است:
صاحب امتیاز: حمیدرضا کریم پور
مدیر مسئول: احمد دالکی
سردبیر: احمدرضا قائدی
دبیر تحریریه: نفیسه کریم پور (غلامی)
آخرین شماره این ماهنامه، 41 بود که در فروردین 1395 به چاپ رسید و پس از آن مجله به دلیل مشکلات مالی که از آغاز با آن ها روبرو بود فعالیت اش را متوقف کرد. وبسایت رسمی ماهنامه آسمان شب به آدرس www.nightsky.ws و تالار گفت وگوی ماهنامه آسمان شب به آدرس www.iir.ir از دسترس خارج شده و به کلی حذف شده اند.
پوشش خبری رخدادهای ایران، انعکاس اخبار علمی از منابع معتبر علمی، انتشار مقالات علمی از منابع داخلی و ژورنال های معتبر، بخش ویژه علوم فضایی، مصاحبه های اختصاصی با افراد صاحب نام یا مسئولین حوزه های فضا و نجوم، بخش نوجوان، معرفی دانشمندان و تجهیزات نجومی تاریخی (قدیمی)، تهیه نقشه آسمان هر ماه بر اساس موقعیت جغرافیایی و تقویم ایران و گالری عکس های نجومی بخش هایی از این نشریه است که می توان به آن ها اشاره کرد.
ماهنامه آسمان شب دارای رسانه های چندی است که این به نوعی در کشور ایران فعالیت جدیدی به شمار می آید. عناوین برخی از رسانه های آسمان شب عبارتند از:


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با آسمان شب

آسمان شب را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

ممد > night person
Mahdieh > Come up
بازگیر کلوخی > کلوخی (زابل)
Hnf > Population
میثم سراوانی > Disloyal
دیوانه زاده > خرچنگ
محمدجواد > circumferentially
علی > begining

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آسمان شب   • مفهوم آسمان شب   • تعریف آسمان شب   • معرفی آسمان شب   • آسمان شب چیست   • آسمان شب یعنی چی   • آسمان شب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آسمان شب
کلمه : آسمان شب
اشتباه تایپی : Hslhk af
عکس آسمان شب : در گوگل


آیا معنی آسمان شب مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )