انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1003 100 1

آشنایی با کتب رجالی شیعه

آشنایی با کتب رجالی شیعه در دانشنامه اسلامی

آشنایی با کتب رجالی شیعه
آشنایی با کتب رجالی شیعه اثر محمدکاظم رحمان ستایش، به معرفی مهترین کتب رجالی شیعه و مؤلفان آن پرداخته است.
این کتاب به زبان فارسی برای دانشجویان رشته علوم حدیث در مقطع کارشناسی، به عنوان منبع اصلی درس «کتب رجالی شیعه» تدوین شده و نویسنده در سال 1385ش بر آن مقدمه نوشته است.
کتاب با مقدمه نویسنده آغاز و مطالب در چهار فصل تنظیم شده است.
نویسنده در ابتدا، ضمن اشاره به ضرورت آشنایی با کتب رجالی و رابطه علم رجال و کتب رجالی، به تقسیم بندی نگاشته های رجالی و بیان تاریخچه تألیفاتی که در این زمینه، نگارش یافته اند پرداخته و سپس اصول اولیه و ثانویه رجالی را مورد بحث و بررسی قرار داده است. در پایان نیز به معرفی مهمترین جوامع رجالی و کتب تحقیقی رجالی پرداخته است.
نویسنده در مقدمه، به اهمیت علم رجال یا دانش راوی شناسی اشاره کرده و بیان می دارد که شناخت منابع اطلاعاتی که راویان را به ما می شناساند در واقع شناخت اسناد و مدارک علمی است که باید تجزیه و تحلیل شود؛ چراکه حب و بغض ها، غرض ورزی ها و برداشت های شخصی در این تجزیه و تحلیل ها باید از واقعیات جدا شده و بالاخره شناختی علمی و دقیق از هویت راوی و از میزان اعتماد به او برای ما حاصل شود .

ارتباط محتوایی با آشنایی با کتب رجالی شیعه

به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آشنایی با کتب رجالی شیعه   • مفهوم آشنایی با کتب رجالی شیعه   • تعریف آشنایی با کتب رجالی شیعه   • معرفی آشنایی با کتب رجالی شیعه   • آشنایی با کتب رجالی شیعه چیست   • آشنایی با کتب رجالی شیعه یعنی چی   • آشنایی با کتب رجالی شیعه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آشنایی با کتب رجالی شیعه
کلمه : آشنایی با کتب رجالی شیعه
اشتباه تایپی : Hakhdd fh ;jf v[hgd adui
عکس آشنایی با کتب رجالی شیعه : در گوگل


آیا معنی آشنایی با کتب رجالی شیعه مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )