برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1152 100 1

آلاشهر

آلاشهر در دانشنامه ویکی پدیا

آلاشهر
آلاشهر (به ترکی استانبولی: Alaşehir) که در گذشته با نام فیلادلفیا (یونانی :Φιλαδέλφεια به معنی شهر محبت برادرانه) شناخته می شد شهری است در کشور ترکیه که در استان مانیسا واقع شده است. جمعیت این شهر بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۸ میلادی ۴۶٬۵۴۴ نفر و بر اساس برآوردهای سال ۲۰۰۹ میلادی ۴۷٬۱۱۷ نفر می باشد.
فهرست شهرهای ترکیه
آلاشهر در گذشته به نام فیلادلفیا شناخته می شد. این شهر در سال ۱۸۹ قبل از میلاد توسط شاه اومنس دوم از پرگامون تأسیس شد. اومنس دوم این شهر را به نام برادرش آتالوس دوم که تعهدش به وی لفب «فیلادلفوس» (کسی که برادرش را دوست دارد) داده بود نامگذاری کرد. مهمترین معروفیت این شهر به خاطر یکی از هفت کلیسای کتاب مکاشفه یوحنا در عهد جدید است.
در زمان رومیان شهر فیلادلفیا در استان ساردیس قرار داشت. در زمان تیبریوس این شهر دچار زمین لرزه شدیدی شد و بخشهای زیادی از آن نابود شد. به همین دلیل تیبریوس دستور داد این شهر از پرداخت مالیات معاف باشد.
با اینکه چندین شهر تاریخی دارای نام فیلادلفیا هستند، شهر فیلادلفیایی که در کتاب مکاشفه یوحنا از آن نام برده می شود قطعاً این شهر است. فیلادلفیا ششمین کلیسای کتاب مکاشفه یوحنا است و در این کتاب به طور اختصاصی نامه ای به آن نوشته می شود. مسیحیان فیلادلفیا تحت آزار شدید توسط یهودیان بودند که توسط کتاب مکاشفه یوحنا «کنیسه شیطان» نامیده می شوند. تاریخ زمین لرزه شهر ممکن است دلیل آن باشد که نام کلیسا ستون برده شده است. کلیسای مورد اشاره در کتاب مکاشفه یوحنا در این شهر کلیسای سنت جان است.
عکس آلاشهر


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با آلاشهر

آلاشهر را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آلاشهر   • مفهوم آلاشهر   • تعریف آلاشهر   • معرفی آلاشهر   • آلاشهر چیست   • آلاشهر یعنی چی   • آلاشهر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آلاشهر
کلمه : آلاشهر
اشتباه تایپی : Hghaiv
عکس آلاشهر : در گوگل

آیا معنی آلاشهر مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )