انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 938 100 1

آلبرت اینشتین

آلبرت اینشتین در دانشنامه ویکی پدیا

آلبرت اینشتین
آلبرت اینشتین (به آلمانی: Albert Einstein) (زاده ۱۴ مارس ۱۸۷۹ - درگذشته ۱۸ آوریل ۱۹۵۵) (در آلمانی آینشتاین و در انگلیسی آینستاین و در فارسی معروف به انیشتن، انیشتین یا اینشتین) فیزیک دان نظری آلمانی بود. او بیشتر به خاطر نظریّه نسبیت و بویژه برای هم ارزی جرم و انرژی (E=mc۲) (که از معروف ترین روابط فیزیک بین غیرفیزیک دان هاست) شهرت دارد. علاوه بر این، او در بسط تئوری کوانتوم و مکانیک آماری سهم عمده ای داشت. اینشتین جایزه نوبل فیزیک را در سال ۱۹۲۱ برای خدماتش به فیزیک نظری و به خصوص به خاطر کشف قانون اثر فوتوالکتریک دریافت کرد. او به دلیل تأثیرات چشمگیرش، به عنوان یکی از بزرگ ترین فیزیکدانانی شناخته می شود که به این جهان پا گذاشته اند. در فرهنگ عامه، نام «اینشتین» مترادف هوش زیاد و نابغه شده است.
جایزه آلبرت اینشتین جایزه ای در فیزیک نظری بود که به دست آوردهای برجسته در علوم طبیعی داده می شد. هزینه های مالی این جایزه از طرف صندوق یادبود لوییس و رُزا اشتراوس ٬تأمین می گردید و به مناسبت ۷۰اُمین سال تولد اینشتین پایه گذاری شد. نخستین بار در سال ۱۹۵۱ با مبلغ ۱۵٬۰۰۰ دلار، به کورت گودل و جولیان شوینگر اهدا شد، اما بعد از آن مبلغ جایزه به ۵٬۰۰۰ دلار کاهش پیدا کرد. برندگان توسط گروهی (که اعضای اولیه آن آلبرت اینشتین ٬روبرت اوپنهایمر، جان فون نویمان و هرمان ویل بودند) انتخاب می شدند.لوئیس اشتراوس یکی از هیئت امنای موسسه بود..
مختصات: ۴۰°۵۱′۰۳″ شمالی ۷۳°۵۰′۴۲″ غربی / ۴۰.۸۵۰۸۵۲° شمالی ۷۳.۸۴۴۹۴۹۷۱° غربی / 40.850852; -73.84494971
دانشکده پزشکی آلبرت اینشتین (به انگلیسی: Albert Einstein College of Medicine) یکی از دانشکده های دانشگاه یشیوا است که در نیویورک واقع است. این دانشکده به افتخار آلبرت اینشتین نامگذاری شده است.
<! ناصر طالب زاده پزشک مقتول ایرانی از دانش آموختگان این دانشگاه است.>
بیشتر شهرت آلبرت اینشتین به دلیل تئوری نسبیت او در فیزیک است؛ ولیکن او علاوه بر فیزیک در سیاست نیز فعال بود. در بسیاری موارد به دلیل شهرت او، نظر وی در مورد مسائلی کاملاً غیرمرتبط با فیزیک و ریاضیات که تخصص او بود مورد پرسش قرار می گرفت. او به دلیل موقعیت اجتماعی توانایی آن را داشت که در زمانی که بسیاری به دلیل قدرت آلمان نازی ساکت بودند، نظرات واقعی خود را اعلام کند.
دیدگاه های مذهبی آلبرت آینشتاین به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته اند. او بی دین بود و به گفته خودش به همه خدایی باروخ اسپینوزا معتقد بوده اما به یک خدای شخصی معتقد نبوده بلکه آن را نقد می کرد. او همچنین خودش را ندانم گرا معرفی می کرد در حالی که خودش را از برچسب آتئیست مجزا دانسته و ترجیح می داد که همان طور که خودش می گوید «یک دیدگاه انسانی نسبت به ضعف هوش ادراکی ما انسان ها دربارهٔ درک طبیعت و وجود خودمان» داشته باشد.
انیشتین در آخرین نوشته های خود در مورد وجود خدا و دین، نه تنها اظهار دین نکرد، بلکه خدا و دین را «محصول ضعف انسانی» خوانده و کتب مقدس را «پر از افسانه های ابتدایی» می دانست.
مدال آلبرت اینشتین (به انگلیسی: Albert Einstein Medal) جایزه ای است که از سال ۱۹۷۹ هرساله، توسط جامعه آلبرت اینشتین در برن، به افرادی که خدمات چشمگیری در رابطه با آلبرت اینشتین انجام داده اند اهدا می شود.
مرکز پزشکی آلبرت اینشتین (به انگلیسی: Albert Einstein Medical Center) بیمارستانی خصوصی در شهر فیلادلفیا ایالات متحده آمریکا است و دارای ۷۰۱ تخت است.
مغز فیزیک دان برجسته، آلبرت اینشتین، موضوع پژوهش و جستجوهای بسیاری بوده است. مغز او طی هفت و نیم ساعت پس از مرگش از سر او خارج گردید. آلبرت اینشتین به عنوان یکی از بزرگ ترین نابغه های قرن بیستم به حساب می آمد و دلیل جلب توجه به سوی مغز وی، تلاش برای یافتن رابطه میان کالبدشناسی اعصاب (به انگلیسی: Neuroanatomy) و هوش عمومی یا هوش ریاضیاتی بود. مطالعات انجام گرفته پیشنهاد کرده اند که قسمت هایی از مغز که مربوط به صحبت کردن و زبان هستند، کوچکتر و قسمت های مربوط به پردازش های عددی و فضایی (تجسم) بزرگ تر هستند. مطالعات دیگری، نشان دهندهٔ بیشتر بودن تعداد یاخته های گلیال در مغز اینشتین هستند.
هرچند مغز او از نظر اندازه فرقی با مغز دیگران ندارد و ۱۲۳۰گرم است.
سال ۲۰۱۲ نتیجه پژوهش مفصلی بر روی چهارده عکس منتشر نشده از مغز انشتین که از «زوایای غیر متعارف» گرفته شده بودند منتشر شد. همچنین در سال ۲۰۱۳ نتیجه پژوهش دانشمندان دانشگاه چین شرقی در شانگهای و دانشگاه ایالتی فلوریدا در آمریکا در نشریه «مغز» منتشر شد. دانشمندان از بررسی عکس های منتشر نشده مغز انشتین (دو عکس از نیمکره های راست و چپ) متوجه یکی دیگر از تفاوت های مغز او با سایرین شدند. این تصاویر نشان می دهد که بخشی از مغز به نام جسم پینه ای (کورپوس کالوزوم) در انشتین بسیار بزرگتر از افراد عادی بوده است.
جسم پینه ای بزرگترین دسته رشته های عصبی است که دو نیمکره مغز را بهم وصل می کند؛ در واقع مهمترین راهی است که اطلاعات بین دو نیمکره مغز مبادله می شوند.
هانس آلبرت اینشتین (۱۴ می ۱۹۰۴-۲۶ ژوئیه ۱۹۷۳) پروفسور رشته مهندسی هیدرولیک در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی بود. او دومین فرزند و اولین پسر فیزیک دان مشهور آلبرت اینشتین (۱۸۷۹-۱۹۵۵) و همسر اولش میلوا ماریچ (۱۸۷۵-۱۹۴۸) بود. مقالات وی در مرکز آرشیو منابع آب در دانشگاه برکلی نگهداری می شوند.
مختصات: ۴۰°۵۱′۰۳″ شمالی ۷۳°۵۰′۴۲″ غربی / ۴۰.۸۵۰۸۵۲° شمالی ۷۳.۸۴۴۹۴۹۷۱° غربی / 40.850852; -73.84494971
کالج پزشکی آلبرت اینشتین (به انگلیسی: Albert Einstein College of Medicine) یکی از کالج های دانشگاه یشیوا است که در نیویورک واقع است. این کالج به افتخار آلبرت اینشتین نامگذاری شده است.
<! ناصر طالب زاده پزشک مقتول ایرانی از دانش آموختگان این دانشگاه است.>


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های آلبرت اینشتین

آلبرت اینشتین (۱۴ مارس ۱۸۷۹–۱۸ آوریل ۱۹۵۵) فیزیک دان نظری آلمانی بود.
• سؤالی که گاهی مرا گیج می کند این است که آیا من دیوانه هستم، یا دیگران.
• من یک شخص عمیقاً مذهبی بی اعتقاد به وجود خدا هستم. این تا اندازه ای نوع جدید از مذهب محسوب می شود.
• ایده یک خدای شخصی برای من کاملاً بیگانه و حتی ساده لوحانه است.
• «همه دین ها، هنرها و علم ها شاخه های یک درخت اند.»
• «خشم فقط در آغوشِ احمق ها جای می گیرد.»
• «زیباترین تجربه ای که می توانیم داشته باشیم، تجربهٔ باطنی است؛ این هیجانی بنیادین است که گهوارهٔ هنر راستین و علم راستین برپایهٔ آن می چرخد.» در -> The World As I See It
• «قوانین ریاضیات در آنجایی که به واقعیت وابسته است، قطعی نیستند؛ آنگاه قطعی انگاشته می شوند که به واقعیت وابسته نشود.»
• «آموزش آن چیزی است که فرد پس از فراموشی آنچه در مدرسه آموخته، به یاد می آورد.»
• «چه کم اند آنان که با چشمان خود می نگرد و با قلب های خود احساس می کنند.»
• «خدا به مشکلات ریاضیات ما اهمیت نمی دهد، او به طور عملی انتگرال می گیرد.»
• «من آن قدر هنرمند هستم که در خیالم آزادانه ترسیم کنم. خیال مهم تر از دانش است. دانش محدود است اما خیال همهٔ دنیا را دربرمی گیرد.».
• «اگر A برابر با موفقیّتی در زندگی باشد، A=X+Y+Z فرمولی می شود که A در آن کار است، X پویایی و Z می شود دهانت را بستن!»
• «این دیگر چه معمایی است که هیچ کس مرا درک نمی کند ولی همگان مرا می پذیرند.» -> مصاحبه با «New York Times» - در سال ۱۹۴۲
• «باید شرم کنند، کسانی که بدون کم ترین تأمل و تفکر از پدیده های معجزه آسای علم و فن بهره می گیرند و سفیهانه از درک مضمون هوشمندانه آن عاجزند، همانند گاوی که از لذت نشخوار گیاهان برخوردار است ولی از علمِ گیاه شناسی خبری ندارد.» -> آگاه سازی، به عنوان یکی از وظایف رادیو - در سال ۱۹۳۰
• «نهایت فرومایگی است اگر رفتار آدمی منحصر به ترس از تنبیه یا امید به پاداش باشد.» مجله نیویورک تایمز (۹ نوامبر، ۱۹۳۰)
• «من نمی توانم فرضیه «بی اخلاقی انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصراً امری انسانی و متعلق به انسان می دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانی در پشت آن وجود ندارد.» -> آلبرت اینشتین، سوی انسانی. ص. ۳۹. در جواب نامه ای که در ۱۷ ژوئیه ۱۹۵۳ به او فرستاده شده بود.
• «البته آنچه دربارهٔ اعتقادات دینی من گفته اند دروغ است. دروغی که به طور سیستماتیک تکرار شده است. من به خدایی شخص وار اعتقاد ندارم و هرگز منکر این بی اعتقادی ام نمی شوم بلکه آن را آشکارا بیان می کنم.» -> آلبرت اینشتین، سوی انسانی. ص. ۴۳. نامه به یک بی خدا. (۲۴ مارس، ۱۹۵۴)
• «در برابر یک قدرت متشکل و منظم، تنها یک قدرت متشکل و منظمِ دیگر تاب ایستادگی دارد. هرچند مایهٔ تأسف است، ولی من راه دیگری نمی بینم.» -> در نامه ای به یک دانشجو - ۱۶ ژوئیه ۱۹۴۱
• «درک صورت مسئله از حل آن مهم تر است، چون تشریح دقیق صورت مسئله، خودبه خود راه حل آن را نشان می دهد.» -> به نقل از: Adrian Krahn - Vom Prozessmonitoring zum Prozessmanagement
• «من به این موضوع اعتقاد راسخ دارم که تنها یک راه برای خلاصی از شر سرمایه داری وجود دارد: برقراری اقتصادِ سوسیالیستی به یاری آموزش و پرورشی درخورِ تحقق اهداف سوسیالیستی. در چنین ساختاری ابزار تولید وفرآورده های آن، به کل جامعه تعلق داشته و مصرف آن نیز طبق برنامه خواهد بود.» -> نشریه «Monthly Review» - شماره ۱، «چرا سوسیالیزم؟» / مهٔ ۱۹۴۹
• «من همیشه علیه استیلای زور مبارزه کرده ام. متأسفانه فرضیه های من، انسانیت را به سلاح قدرت طلبی مجهز نموده که برای من عذاب وجدان به ارمغان آورده است.» -> در نامه ای به «C.G. Jung» - در تاریخ ۲۰ دسامبر ۱۹۴۹
• «من هیچ گونه استعدادِ برجسته ای ندارم، فقط مشتاقانه کنجکاوم.» -> در نامه ای به «Carl Seelig» - در سال ۱۹۵۲
• «اگر نظریه نسبیت من به اثبات برسد آلمان مدعی آلمانی بودنم می شود و فرانسه اعلام می کند من شهروند جهانم. اما اگر نظریه ام درست نباشد فرانسه مرا آلمانی و آلمان یهودی ام خواهند خواند.» -> سخنرانی در سوربون پاریس، دسامبر ۱۹۲۹
• «نامه روز دهم ژوئن تو را دریافت کردم. من در طول حیاتم با کشیش یسوعی صحبت نکرده ام، من از این گستاخی متحیرم که این چنین دربارهٔ من دروغ می گوید. از نظر کشیش یسوعی من آتئیستم، البته، که هستم و همیشه بوده ام.» -> نامه به گای اچ. رانر (۲ ژوئیه ۱۹۴۵)، در جواب شایعه مسیحی شدن او
• «تحقیقات علمی بر روی این پایه استوار است که همهٔ اتفاقاتی که می افتند معین شده توسط قوانین طبیعت هستند و این در مورد اعمال مردم نیز صادق است. به همین دلیل است که یک محقق علمی به سختی می تواند تمایل به این عقیده داشته باشد که اتفاق ها را می توان با دعا خواندن تحت تأثیر قرار داد، مثلاً با آرزو کردن و تمنا کردن از یک موجود ماورای طبیعت بتوان به تغییری دست یافت.» -> نامه (۲۴ ژانویه، ۱۹۳۶) در جواب فیلیس رایت، یک کلاس ششمی، که در مورد دعا کردن دانشمندان پرسیده بود.
• «من نمی توانم خدایی را تصور کنم که مخلوقات خود را پاداش یا کیفر می دهد و اهدافش طبق مقاصد ما انسان ها شکل گرفته است. خدایی که بطور خلاصه انعکاسی از ضعف و ناتوانی ما انسان هاست. من هم چنین نمی توانم باور کنم که انسان می تواند پس از مرگ، ورای جسم مادی اش زنده بماند، هر چند که روح های ناتوان به دلیل ترس و جهل چنین افکاری را با خود حمل کنند.» -> نقل قول در تمدن و سیاست اروپا از ۱۸۱۵ (۱۹۳۸) نوشته اریک اکورن، ص. ۷۲۳. در آگاهی درگذشت نیویورک تایمز (۱۹ أوریل، ۱۹۵۵)
• ولی فراموش نشود که در این بین، عدهٔ قلیلی از افراد و اجتماعات یافت می شوند که یک معنای واقعی از وجود خدا را در ماورای اوهام دریافته اند که واقعاً دارای خصایص و مشخصات بسیار عالی و تفکرات عمیق و معقول بوده، و به هیچ وجه قابل قیاس با عقیده عموم نیست. اما یک عقیده و مذهب ثالث بدون استثناء در بین همه وجود دارد، گر چه با شکل خالص و یک دست، در هیچ کدام یافت نمی شود. من آن را احساس مذهبیِ آفرینشِ وجود می دانم. بسیار مشکل است که این احساس را برای کسی که کاملاً فاقد آن است، توضیح دهم. به خصوص که در اینجا دیگر از آن خدایی که به اشکال مختلف تظاهر می کند، بحثی نیست. در این مذهب، فرد کوچکیِ آمال و هدف های بشر و عظمت و جلالی که در ماورای امور و پدیده ها در طبیعت و افکار تظاهر می نماید، حس می کند. او وجود خود را یک نوع زندان می پندارد، چنان که می خواهد از قفس تن پرواز کند و تمام هستی را یکباره بعنوان یک حقیقت واحد دریابد. ابتدایِ این مذهب و آثارِ شروع آن، به اوایل شروع تمدن بشری می رسد … نوابغِ اعصار گذشته، به وسیلهٔ این نوع احساس مذهبی که نه به اصول دین کار دارد و نه با خدایی که به تصور آدمیان درآید، مشخص شده اند، بطوری که اکنون هیچ کلیسایی وجود ندارد که اصول آموزش آن، متکی بر این عقیده باشد. به این معنی که فقط در بین بدعت گذاران قرون، می توان بطور صریح، اشخاصی را یافت که مملو از عالیترین احساساتِ این مذهب بوده و در احوال مختلف، مورد احترامِ معاصرینِ خویش قرار گرفته اند، بی دینان و گاهی بعضی مقدسان، مردانی نظیر دموکریتوس، فرانسیس آسی سی و اسپینوزا-که تقریباً همه شبیه یکدیگرند- از این راه گذشته اند … به نظر من، این مهمترین وظیفه هنر و علم است که این حس را برانگیزد و آن را در وجودِ کسانی که صلاحیت دارند، زنده نگاه دارد… از طرف دیگر، من تأیید می کنم که این مذهب وجود، یا مذهبِ عالمِ هستی، قویترین و عالیترین محرک تحقیقات و مطالعات علمی بوده است.
• «مردم به استقبال من می آیند چون همه آنها من را می فهمند ولی به استقبال تو می آیند چون هیچ کدام تو را نمی فهمند.»
• «آموزش چیزی است که بعد از فراموش کردن چیزهایی که در مدرسه آموخته اید باقی می ماند.»
• «یکنواختی و تنهایی یک زندگی آرام، ذهن خلاق را تحریک می کند.»
• «از همه افرادی که در زندگیم دست رد به سینه ام زندند سپاس گذارم. به همان علت بود که کارهایم را خودم انجام دادم و الان در این جایگاه قرار دارم»
• «اگر انسان ها در طول عمر خویش فعالیت مغزشان به اندازه یک میلیونیوم معده شان بود، اکنون کره زمین تعریف دیگری داشت.»
• «اگر واقعیات با نظریات هماهنگی ندارند، واقعیت ها را تغییر بده.»
• «تا زمانی که حتی یک کودک ناخرسند روی زمین وجود دارد، هیچ کشف و پیشرفت جدی برای بشر وجود نخواهد داشت.»
• «تخیل مهمتر از دانش است. علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر می گیرد.»
• «سعی نکن انسان موفقی باشی، بلکه سعی کن انسان ارزشمندی باشی.»
• «سخت ترین کار در دنیا درک مالیات بر درآمد است.»
• «سه قدرت بر جهان حکومت می کند:۱-ترس ۲-حرص ۳-حماقت.»
• «علم زیباست وقتی هزینهٔ گذران زندگی از آن تأمین نشود.»
• «متوجه هستید که تلگراف سیمی به نوعی یک گربهٔ بسیار بسیار درازی است که وقتی دم اش را در نیویورک می کشید، سرش در لوس آنجلس میومیو می کند. این را می فهمید؟ و رادیو هم دقیقاً به همین شکل کار می کند؛ شما پیام هایی را از اینجا می فرستید و آنها در جایی دیگر دریافتشان می کنند. تنها تفاوت در این است که دیگر گربه ای وجود ندارد.»
• «مسائلی که به دلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می آیند، نمی توانند با همان سطح تفکر حل گردند.»
• «من با شهرت بیشتر و بیشتر احمق شدم. البته این یک پدیدهٔ نسبی است.»
• «مهم آن است که هرگز از پرسش بازنایستیم.»
• «هیچ کاری برای انسان سخت تر از فکرکردن نیست.»
• «دین بدون علم کور است و علم بدون دین لنگ است.»
• «در دنیا خط مستقیم وجود ندارد و تمام خطوط بدون استثناء منحنی و دایره وار است و اگر این خط کوچکی که در نظرما مستقیم جلوه می کند در فضا امتداد یابد خواهیم دید که منحنی است.»
• «جاذبهٔ زمین، مسئول به دامان عشق افتادن نیست»
• «در سقوط افراد در چاه عشق، قانون جاذبه تقصیری ندارد.»
• «خداوند برای اداره جهان تاس نمی ریزد.»
• «ثابت کیهانی بزرگترین اشتباه من بود.»
• «هرکس می تواند هر چیزی را بزرگتر، پیچیده تر و خشن تر کند. برای حرکت در عکس کمی نبوغ نیاز است.»
• «به کسی که حقیقت را در امور جزئی جدی نگیرد، نمی توان در امور بزرگ اعتماد کرد.»
• «توجه به انسان و سرنوشتش همواره باید انگیزه اصلی در تلاش های فنی باشد. هیچ گاه این را در رسم نمودارها و حل معادله ها فراموش نکنید.»
• «اگر A معادله موفقیت باشد، آنگاه معادله آن چنین می شود: A=X+Y+Z که در آن X کار، Y بازی و Z بسته نگاه داشتن دهان است.»
• «اگر می دانستیم که چکار می کنیم که به آن تحقیق نمی گفتیم.»
• «روشنفکران مشکلات را حل می کنند ولی نوابغ از برزو آن جلوگیری می کنند.»
• «به کاشتن بذر ادامه دهید، چون هیچگاه نمی دانید کدام یک رشد خواهد کرد. (شاید همه آنها)»
• «منطق شما را از A به B می برد، ولی تخیل شما را به همه جا می برد.»
• «مردم {عام مردم} عاشق شکستن چوب هستند. زیرا این کاریست که نتیجه اش بلافاصله معلوم می شود.»
• «غیرقابل درک ترین چیز در دنیا این است که{دنیا} قابل درک است.»
• «همه دانش چیزی بیش از پالایش افکار روزمره نیست.»
• «تنها دلیل وجود زمان آن است که همه چیز با هم اتفاق نیفتد.»
• «زندگی مثل دوچرخه سواریست. برای حفظ تعادل باید حرکت کرد.»
• «عاشق سفرم، ولی از رسیدن متنفرم.»
• «بدترین چیز جوانی این است که من دیگر به آن تعلق ندارم!»
• «هیچ وقت چیزی رو خوب نمی فهمی مگر اینکه بتونی به مادربزرگت توضیحش بدی!»
• «به سختی می توان در بین مغزهای اندیشمند جهان، کسی را یافت که دارای یک نوع احساس مذهبی مخصوص به خود نباشد؛ این مذهب با مذهب یک شخص عادی تفاوت دارد.»
• «دشواری های بزرگی که ما با آن ها روبرو هستیم، نمی توان با همان دیدگاهی که آن ها را پدیدآورده است، از بین برد.»
• «در مسیر کشف، هوش، نقش زیادی ایفا نمی کند. جهشی در هشیاری ایجاد می شود که می توانید آن را شم و شهود یا آرزو نام نهید؛ آن گاه راهکار، خود به خود به سوی شما می آید و نمی دانید چگونه یا چرا.»
• «هیچ دشواری را نمی توان در همان سطحی که به وجود آمده از بین برد؛ باید یاد بگیریم که نگاهمان را به جهان تغییر دهیم.»
• «فقط دو چیز لایتناهی هستند، دنیا و جهالت بشری! البته در مورد اولی اطمینان ندارم!»
• «از وقتی که ریاضی دانان از سرو کول «نظریه نسبیت» بالارفته اند، دیگر خودم هم از آن سر درنمی آورم.»
• «به آینده نمی اندیشم چون به زودی فرا خواهد رسید.»
• «به سختی می توان در بین مغزهای متفکر جهان کسی را یافت که دارای یک نوع احساس مذهبی مخصوص به خود نباشد، این مذهب با مذهب یک شخص عادی فرق دارد.»
• «خدا، شیر یا خط نمی کند»
• «خداوند زیرک است اما بدخواه نیست.»
• «دوچیز بی پایان است: اول «کهکشان»، دوم «حماقت بشر»، در مورد اول زیاد مطمئن نیستم.»
• «من نمی دانم انسان ها با چه اسلحه ای در جنگ جهانی سوم با یک دیگر خواهند جنگید، اما در جنگ جهانی چهارم، سلاح آنها سنگ و چوب و چماق خواهد بود.»
• «نگران مشکلاتی که در ریاضی دارید نباشید. به شما اطمینان می دهم که مشکلات من در این زمینه عظیم تر است.»
• «همزمان با گسترش دایرهٔ دانش ما، تاریکی ای که این دایره را احاطه می کند نیز گسترده می شود.»
• «یک فرد باهوش یک مسئله را حل می کند اما یک فرد خردمند از رودررو شدن با آن دوری می کند.»
• «اگه نمرهٔ تستت تک شد ناراحت نشو!»
• «در دنیایی که دیوارها و دروازه ها وجود ندارند چه احتیاجی به پنجره و نرده است؟»
• تا وقتی که در فیزیک اثبات های ریاضی وجود دارد نیازی به آزمایش نداریم.
• از گذشته عبرت بگیر، برای حال زندگی کن و به آینده امید داشته باش.
• تحقیقات علمی بر این پایه استوار است که همه اتفاقاتی که می افتد معین شده توسط قوانین طبیعت هستند و این در مورد اعمال مردم نیز صادق است برای همین یک محقق علمی به سختی می تواند تمایل به این عقیده داشته باشد که اتفاقات را می توان با دعا خواندن تحت تأثیر قرار داد مثلاً با آرزو کردن یا تمنا کردن از یک موجود ماورای طبیعت بتوان به تغییری دست یافت.
• من نمی توانم فرضیهٔ بی اخلاقی فرد را بپذیرم من اخلاق را منحصراً یک امر انسانی و متعلق به انسان می دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانی در پشت ان وجود ندارد.
• من نمی توانم خدایی را تصور کنم که مخلوقات خود را کیفر یا پاداش می دهد و اهدافش طبق مقاصد ما انسانها شکل گرفته است. خدایی که انعکاسی از ضعف و ناتوانی ما انسان هاست. من همچنین نمی توانم باور کنم که انسان می تواند پس از مرگ ورای جسم مادی اش زنده بماند هر چند که روح های ناتوان به دلیل جهل و نادانی این عقاید را با خود حمل می کنند.
• من نمی کوشم خدایی شخص وار را تصور کنم شگفتی از ساختار جهان تا آنجا که به ما توان کافی برای درک جهان بدهد کفایت می کند.
• موتور قویتر از بخار و الکتریسیته و اتم موتور اراده انسان است.

ارتباط محتوایی با آلبرت اینشتین

آلبرت اینشتین را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی آلبرت اینشتیننام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آلبرت اینشتین   • مفهوم آلبرت اینشتین   • تعریف آلبرت اینشتین   • معرفی آلبرت اینشتین   • آلبرت اینشتین چیست   • آلبرت اینشتین یعنی چی   • آلبرت اینشتین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آلبرت اینشتین
کلمه : آلبرت اینشتین
اشتباه تایپی : Hgfvj hdkajdk
عکس آلبرت اینشتین : در گوگل


آیا معنی آلبرت اینشتین مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )