برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1209 100 1

آلبوم استودیویی

آلبوم استودیویی در دانشنامه ویکی پدیا

آلبوم استودیویی
یک آلبوم استودیویی (به انگلیسی: studio album)، مجموعه ای از ترانه هایی است که به وسیلهٔ یک هنرمند استودیویی در استودیو تهیه شده باشد.
آلبوم ریمیکس
آلبوم زنده
آلبوم مفهومی
آلبوم پرآهنگ
آلبوم چندآهنگه
آلبوم گردآوری شده
مجموعه جعبه ای
نسخهٔ نمایشی
تک آهنگ
این نوع آلبوم، معمولاً شامل اجراهای زنده یا بازترکیب ها نیستند، و اگر باشند آن ترانه ها قسمت عمدهٔ آلبوم را تشکیل نمی دهند و معمولاً با واژهٔ ترانهٔ اضافی شناخته می شوند. به خاطر ماهیت بسیار آماده شدهٔ این آلبوم ها، می توانند شامل جزئیات حرفه ای و تکنیک های تولیدی و زینت های خاصی مانند segue (بدون توقف از یک ترانه، ملودی یا صحنه به دیگر ترانه، ملودی یا صحنه ادامه دادن)، افکت های صدایی و همکاری های ارکستری باشند که در یک ترانهٔ زنده، اجرای آن ها دشوار است.
در صنعت موسیقی، آلبوم های استودیویی معمولاً در مقابل آلبوم های تلفیقی و زنده قرار می گیرند. آلبوم های استودیویی اغلب به عنوان آلبوم هایی مطرح می شوند که کامل و شایسته و شامل ماهیتی باشند که در اکثریت، ازپیش منتشر نشده و ابتکاری باشند. چنین آلبوم هایی گرایش دارند که پرفروش ترین آلبوم ها باشند. برای مثال در بریتانیا، هجده مورد از بیست وچهار آلبومی که بیش از دوونیم میلیون نسخه فروش کرده اند، در دستهٔ آلبوم های استودیویی قرار می گیرند.
در موسیقی کلاسیک، با موسیقی های زنده از این جهت که آن ها و نتیجهٔ ویرایش های صدایی چندباره بودند تفاوت دارد. خصوصاً اثرهای ارکستری می تواند نتیجهٔ چندین برداشت از یک قطعه باشد. این طرز کار، یک شیوهٔ بااساس و جاافتاده است، و پیش تر، در ضبط های آنالوگ، ویرایش ها، هنگامی که به موسیقی دیجیتال تبدیل می شوند بسیار مورد توجه اند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با آلبوم استودیویی

آلبوم استودیویی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آلبوم استودیویی   • مفهوم آلبوم استودیویی   • تعریف آلبوم استودیویی   • معرفی آلبوم استودیویی   • آلبوم استودیویی چیست   • آلبوم استودیویی یعنی چی   • آلبوم استودیویی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آلبوم استودیویی
کلمه : آلبوم استودیویی
اشتباه تایپی : Hgf,l hsj,nd,dd
عکس آلبوم استودیویی : در گوگل

آیا معنی آلبوم استودیویی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )