انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1070 100 1

آلفا

/'AlfA/

معنی آلفا به فارسی

آلفا
( اسم ) گیاهی از تیر. غلات که دایمی است و در شمال افریقا و جنوب اسپانیا فراوانست و الیاف آن در کاغذ سازی و ساختن طناب بکار میرود حلفا الفا جلز علف کاغذ پیرز علف پیرز .
[alpha ray] [فیزیک] باریکه ای از اتم های هلیوم دوباریونیده که در میدان های الکترومغناطیسی منحرف می شود و در ماده یونش شدید ایجاد می کند
[alpha radiation] [فیزیک] محصول نوعی پرتوزایی که در آن ذرۀ آلفا از هسته گسیل می شود
[alpha diversity] [مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و جنگل] گوناگونی اندامگان های موجود در یک ناحیه یا زیستگاه خاص
[alpha particle] [فیزیک] هستۀ هلیوم که متشکل از دو پروتون و دو نوترون است و در بعضی واپاشی های پرتوزا از هستۀ اتمی گسیل می شود
[alpha emission] [فیزیک] آزاد شدن ذرات آلفای پرسرعت از هستۀ اتمی در فرایند پرتوزایی
[alpha emitter] [فیزیک] هسته ای که با گسیل ذرات آلفا واپاشیده می شود
[alpha hinge] [حمل ونقل هوایی] ← لولای پَسارگیر
[alphahelix,?? helix] [زیست شناسی-پروتگان شناسی] یکی از انواع ساختار دوم پروتئین ها که شکلی مارپیچی دارد
[Lyman-alpha hygrometer] [علوم جَوّ] نم سنجی که با جذب تابش به کمک بخار آب در خط لیمن ـ آلفا، یعنی خط گسیل اتمی هیدروژن در 121/567 نانومتر، کار می کند

معنی آلفا در فرهنگ معین

آلفا
[ یو. ] ( اِ.) نخستین حرف از الفبای یونانی .
[ فر. ] (اِ.) گیاهی است از تیرة غلات که دایمی است و در شمال آفریقا و جنوب اسپانیا فراوان است . الیاف این گیاه در کاغذسازی و ساختن طناب به کار می رود، جلفا، الفا، جلز، علف کاغذ، پیرز، علف پیرز نیز گویند.

معنی آلفا در فرهنگ فارسی عمید

آلفا
نام حرف اول الفبای یونانی (α). &delta، در بعضی رشته های علمی در نام گذاری برخی اشیا به کار برده شده: ذرات آلفا، اشعهٴ آلفا.

آلفا در دانشنامه ویکی پدیا

آلفا
واژه آلفا به معنی های زیر بکار می رود:
آلفا (حرف) نخستین حرف از حروف الفبای یونانی
ذرات آلفا نام ذره ای در شیمی
نام یک کانال تلویزیونی گجراتی
جوخه آلفا، یکی از جوخه های ویژه روسیه
سطح آلفا نوعی حالت نیمه هوشیاری توام با تمرکز در انسان
آلفا (بزرگ: Αکوچک: α; (به یونانی: Αλφα)) اولین حرف الفبای یونانی است.در سیستم شمارش یونانی مقدار ۱ دارد. و همردیف حروف A در انگلیسی ا در سیریلیک و الف در فارسی است.
در یونانی قدیم و یونانی جدید حرف آلفا با آوای a به کار می رود.
آلفا در فیزیک و شیمی و ریاضی کاربرد بسیار دارد که از آن می توان به پرتو آلفا، واپاشی آلفا و کربن آلفا را مثال زد. از آلفا در ریاضی به عنوان متغییری جهت اندازه زاویه نیز به کار می رود
حیوانات آلفا (به انگلیسی: Alpha) در علم کنش شناسی به رهبر گله یا یگ گروه حیوانات گفته می شود. حیوانات آلفا معمولاً قویترین، باتجربه ترین و فعال ترین حیوانات گروه هستند. بطور معمول این حیوانات پیرترین و تنها نر گله هستند که تولید مثل را در گله انجام می دهند. بطور مثال در بین گاوهای اهلی گاوهای نر آلفا هستند یا در بین گوریل ها گوریل های پشت نقرای.
ارتباط حیوانات آلفا با اولین حرف الفبای یونانی در این است که حیوانات آلفا نیز اولین حیوانات گروه در سلسله مراتب اجتماعی حیوانات گروه خود هستند. پس از آن ها در ترتیب قدرت، نرهای بتا و ماده های بتا هستند و در آخر نیز حیوانات اومگا قرار دارند که در سلسله مراتب قدرت در آخرین سطح رده بندی می شوند.
در بین بسیاری از حیواناتی که در گروه زندگی می کنند، برای ماده ها و نرها سلسله مراتب جداگانه وجود دارد بطوری که بالاترین آلفای نر و بالاترین آلفای ماده زوج آلفا را تشکیل می دهند. این نوع طبقه بندی بطور مثال مابین شاخ بلندهای ابرش و سگ وحشی آفریقایی وجود دارد. در بین حیواناتی که در گله ها زنگی می کنند گونه هایی مانند قوچ شرقی، اسب شوالسکی، گورخر کوهی و کفتار خال دار توسط ماده های آلفا رهبری می شوند.
گله های گرگها نیز سال های زیادی توسط یک آلفا رهبری می شود. تحقیقات درازمدت بر روی گلهٔ گرگ های آزاد نشان داده که گلهٔ گرگ ها دارای یک ساختار اجتماعی است که در آن حیوانات هدایت کننده گله (والدین) رهبری گروه را بطور اولیه به عهده دارند اما فقط در شرایط خاص به طور انفرادی یا به عبارتی استبدادی برخورد می کنند.
آلفا (انگلیسی: Alpha) یک فیلم درام تاریخی و ماجراجویی به کارگردانی آلبرت هیوز است که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به کدی اسمیت-مک فی، لئونور وارلا و ناتاشا مالته اشاره کرد. موضوع این فیلم درباره نحوه دوستی انسان خردمند در دوره های نخستین زندگی انسانی، با گرگ هاست. و به فرگشت سگ ها از گرگها به دست انسانها میپردازد
کلمبیا پیکچرز
آلفا (به انگلیسی: Alpha) یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب های کامیک می باشد. این کاراکتر به دست دن اسلوت و هامبرتو راموس خلق شده و در مرد-عنکبوتی شگفت انگیز شماره ۶۹۲ام (اوت ۲۰۱۲) معرفی شد.
جدا از کتاب های کامیک، شرکت مارول از آلفا در دیگر کالاهای خود از جمله پوشاک، اسباب بازی، ورق بازی، انیمیشن های تلویزیونی و بازی های رایانه ای استفاده کرده است.
آلفا-۱-اسید گلیکوپروتئین (به انگلیسی: alpha-1-acid glycoprotein) یا اوسوموکوئید یک گلیکوپروتئین با وزن مولکولی ۳۷ تا ۴۳ کیلو دالتون است. این گلیکوپروتئین دارای حدود ۴۵درصد محتوای کربوهیدراتی به صورت پنج زنجیره گلیکانی هستند. یکی از اصلی ترین پروتئینهای فاز حاد بوده و سطح آن در خون، مانند دیگر پروتئین های این فاز، در پاسخ به آسیب بافتی، التهاب و عفونت افزایش می یابد هرچند نقش بیولوژیک آن به درستی شناخته نشده است.
آلفا گلوبولین
آلفا ۲۴ اچ پی (به انگلیسی: A.L.F.A 24 HP) خودرویی بود، که در سال ۱۹۱۰ ساخته شد و نخستین خودروی تولید شده توسط شرکت خودروسازی آلفا بود. این شرکت بعدها در پی خریداری توسط مهندس ایتالیایی؛ نیکولا رومئو به آلفا رومئو تغییر نام داد، که در عمل این خودرو امروزه به عنوان نخستین خودروی ساخته شده توسط آلفا رومئو شناخته می شود.
طراحی آلفا ۲۴ اچ پی از نوع خودروهای موتور جلو-محور عقب بود و دارای موتوری با گنجایش ۴٫۰۸۲ سی سی بود که به صورت ۴ دنده دستی و حداکثر سرعت آن ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برآورد شده بود. از این خودرو تا سال ۱۹۱۳ بیش از ۲۰۰ دستگاه ساخته شد.
آلفا آبمار یک ستاره است که در صورت فلکی آبمار قرار دارد.
الفا، ارکانساس (به انگلیسی: Alpha, Arkansas) یک محدوده ثبت نشده در ایالات متحده آمریکا است که در ایالت آرکانزاس واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
الفا ۱۱۶٫۱۳ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
آلفا آفتاب پرست یک ستاره است که در صورت فلکی آفتاب پرست قرار دارد.
آلفا-آمانیتین (به انگلیسی: Alpha-Amanitin) با فرمول شیمیایی C۳۹H۵۴N۱۰O۱۴S یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب کم ۲۱۰۰ است. که جرم مولی آن ۹۱۸٫۹۷ g/mol می باشد.O=C(NCC(N(C(NCC(N(C3)C(N(CC(N)=O)C(N54C(O)C5)=O)=O)=O)=O)()(C)CC)=O)(CC1=C(S3=O)NC2=C1C=CC(O)=C2)NC(((C)(O)CO)()N4=O)=O
(cyclic(L)-asparaginyl-4-hydroxy-L-proly-(R)-45-dihydroxy-L-isoleucyl-6-hydroxy-2-mercapto-L-tryptophylglycyl-Lisoleucylglycyl-L-cysteinyl) cyclic (4 → 8)-sulfide(R)-S-oxide.
O=C(NCC(N(C(NCC(N(C3)C(N(CC(N)=O)C(N54C(O)C5)=O)=O)=O)=O)()(C)CC)=O)(CC1=C(S3=O)NC2=C1C=CC(O)=C2)NC(((C)(O)CO)()N4=O)=O
InChI=1S/C39H54N10O14S/c1-4-16(2)31-36(60)42-11-29(55)43-25-15-64(63)38-21(20-6-5-18(51)7-22(20)46-38)9-23(33(57)41-12-30(56)47-31)44-37(61)32(17(3)27(53)14-50)48-35(59)26-8-19(52)13-49(26)39(62)24(10-28(40)54)45-34(25)58/h5-7,16-17,19,23-27,31-32,46,50-53H,4,8-15H2,1-3H3,(H2,40,54)(H,41,57)(H,42,60)(H,43,55)(H,44,61)(H,45,58)(H,47,56)(H,48,59)/t16?,17?,19?,23-,24-,25-,26-,27-,31-,32-,64+/m0/s1 YKey: CIORWBWIBBPXCG-NUCBJAHASA-N Y
آزمون کرونباخ آلفا (به انگلیسی: Cronbach's alpha) یا قابلیت اعتماد یا پایایی پرسشنامه یک آزمون آماری است که حاصل آن یک ضریب به نام آلفای کرونباخ می باشد، برای آزمون قابلیت اعتماد یا پایایی (Reliability) پرسشنامه ای که به صورت طیف لیکرت طراحی شده و جوابهای آن چند گزینه ای می باشند، به کار می رود. لی کرونباخ برای برآورد درونی این نوع آزمون ها یا مقیاس هایی که پاسخ درست یا غلط ندارند بر اساس روش کودر- ریچاردسون فرمول دیگری برای برآورد اعتبار پیشنهاد کرد که به آن روش آلفای کرونباخ می گویند.
هرقدر همبستگی مثبت بین سؤالات بیشتر شود، میزان آلفای کرونباخ بیشتر خواهد شد و بالعکس هر قدر واریانس میانگین سؤالات بیشتر شود آلفای کرونباخ کاهش پیدا خواهد کرد.
افزایش تعداد سؤالات تأثیر مثبت یا منفی (بسته به نوع همبستگی بین سؤالات) بر میزان آلفای کرونباخ خواهد گذاشت.
افزایش حجم نمونه باعث کاهش واریانس میانگین سؤالات در نتیجه باعث افزایش آلفای کرونباخ خواهد شد.
ضریب کرونباخ آلفا برای سنجش میزان تک بعدی بودن نگرش ها، قضاوتها و سایر مقولاتی که اندازه گیری آنها آسان نیست به کار می رود.
در این رابطه K {\displaystyle K}   تعداد پرسش ها و σ i 2 {\displaystyle \sigma _{i}^{2}}   واریانس هر پرسش و σ 2 {\displaystyle \sigma ^{2}}   واریانس کل پرسش ها است.
تعداد متغیرها به تعداد سوالات پرسشنامه می باشد (که هر دسته سؤال که دارای گزینه های همسان و مساوی داشته باشند، باید به طور جداگانه آزمون شوند. مثلاً سوالات ۵ جوابه با هم و سه جوابه با هم). ترتیب گویه ها (از نظر امتیاز سوالات) برای ضریب کرونباخ مهم نیست، چون این ضریب بر اساس واریانس، محاسبات را انجام می دهد
آلگلوکوسیداز آلفا (انگلیسی: Alglucosidase alfa؛ تلفظ صحیح: اَلگلوکوسیدِیز آلفا) که با نام های تجاری لومیزایم و مایوزایم هم شناخته می شود، دارویی نادر برای «درمان جایگزینی آنزیمی» بیماری گلیکوژنوز نوع دو (بیماری پومپه) است که یکی از بیماریهای ذخیره ای لیزوزومال محسوب می شود.
این دارو از لحاظ شیمیایی، آنالوگ همان آنزیمی است که بیماران مبتلا به پومپه، دچار کمبودش هستند و «آنزیم آلفا گلوکوزیداز» نام دارد.
این نخستین دارویی است که برای درمان بیماری پومپه تولید شده است.
در تاریخ ۱ اوت ۲۰۱۴، سازمان غذا و دارو آمریکا، «لومیزایم» را برای درمان نوعِ نوزادیِ بیماری پومپه در کودکان زیر ۸ سال مورد تأیید قرار داد. برخی شرکت های بیمه در آمریکا، هزینه های درمان با این دارو را در بزرگسالانِ مبتلا تقبل نمی کنند، چرا که اولاً توسط سازمان غذا و دارو آمریکا برای درمانِ بزرگسالان تأیید نشده و دوم آنکه، هزینه درمانی آن بسیار بالاست (سالیانه حدود ۳۰۰٬۰۰۰ دلار آمریکا، و تا پایان عمر)
آهن آلفا یکی از آلوتروپ های آهن است. این آلوتروپ از دمای ۲۷۳- درجه سانتیگراد تا ۹۱۰ درجه سانتیگراد پایدار است. این آلوتروپ دارای ساختمان بلوری مکعبی مرکزپر (bcc) است.
فریت
آهن بتا
ثابت شبکهٔ آهن آلفای فرومغناطیس، ۲/۸۶ آنگستروم است.
اِلوسولفاز آلفا (انگلیسی: Elosulfase alfa) با نام تجاری «ویمزیم»، نام دارویی است که در درمان سندرم مورکیو بکار می رود. این بیماری دراثرِ کمبود آنزیم «N-استیل گالاکتوزامین-۶-سولفاتاز» به وجود می آید و در واقع، داروی اِلوسولفاز آلفا، گونهٔ صناعی این آنزیم است.
US: C (احتمال خطر رد نشده است)
این دارو در سال ۲۰۱۴ میلادی به تائیدِ سازمان غذا و دارو آمریکا رسید و در درمان سندرم مورکیو نوع A بکار می رود. برخی پژوهش ها حاکی از آن است که بیشترین اثرِ مثبتِ این دارو، بر روی علائم تنفسی و رشد در مبتلایان خردسال است.
امواج آلفا (به انگلیسی: Alpha Wave) سومین موج تولید شده توسط مغز می باشد.
امواج دلتا – (0.5 – 3 Hz)
امواج تتا – (4 – 7 Hz)
امواج آلفا – (8 – 12 Hz)
امواج مو – (7.5 – 12.5 Hz)
امواج SMR – (12.5 – 15.5 Hz)
موج بتا – (16 – 31 Hz)
ریتم گاما – (32 – 100 Hz)
فرکانس نوسان های عصبی (امواج مغزی)، در حالت بیداری کامل از ۱۴ تا ۲۱ سیکل در ثانیه متغیر است که آن را امواج مغزی بتا می گوییم. زمانی که به هر دلیلی هوشیاریمان کم می شود، مثلا: وقتی برای خوابیدن روی تخت یا زمین دراز می کشیم و حالت خواب بر ما تسلط پیدا می کند، پلک هایمان سنگین می شوند، حسش خیلی نزدیک به خواب است، ولی هنوز صدای محیط را می شنویم. در این شرایط امواج مغزی ما کاهش پیدا کرده است و حدود ۱۴ سیکل در ثانیه است. هر چه احساس خواب آلودگی بیشتر بشود امواج نیز بیشتر و بیشتر کاهش می یابد.
محدوده فرکانس امواج مغزی آلفا ۱۴ تا ۷ سیکل در ثانیه است و همان طور که بیان شد هر چه خواب آلودگی بیشتر بشود یعنی امواج نیز کاهش بیشتر ی یافته است. ابتدای محدوده آلفا حالتی از یک خواب سبک است وقتی که به تدریج خوابمان عمیقتر می شود.
امواج مغزی آلفا در اختیار محدوده ناخودآگاهی ما قرار دارد، و مرز بین دو نیمکره مغز بشمار می آید.
انگل نمسیس-آلفا (به انگلیسی: NEMESIS - α) که اسم رمز ان ای-آلفا (به انگلیسی: NE - α) شناخته می شود، ارگانیسم انگلی خیالی در سری بازی های رزیدنت ایول است. انگل ان ای آلفا، یک ارگانیسم انگلی مصنوعی و آزمایشگاهی از شعبه اروپایی شرکت آمبرلا است که به منظور افزایش ضریب هوشی و قدرت تخریب مخلوقات ساخته شده توسط شرکت آمبرلا ساخته شده بود.
انگل ان ای-آلفا در رزیدنت ایول ویکیا
ویکی پدیای انگلیسی
سازگاری این ارگانیسم انگلی، پس از ورود به سیستم حیاتی موجود زنده، در مغز موجود انجام و در حقیقت در مغز موجود مستقر می گردد. هدف اصلی از ساخت انگل ان ای-آلفا، به منظور ساخت تایرانت نمسیس بود. به این ترتیب که با تزریق انگل به چند تایرانت T - ۱۰۳ و پس از پایان فرایند سازش انگل با بدن تایرانت، این موجود به گونه ای تمایز یافته به نام نمسیس جهش یافت. افزایش ضریب هوشی و قدرت تخریب موجود جدید، حاصل سازش کامل انگل با تایرانت T - ۱۰۳ و دراختیار گرفتن کنترل کامل مغز موجود توسط انگل بود.
ایمپورتین آلفا (انگلیسی: Importin α) یا کاریوفرین آلفا (انگلیسی: Karyopherin alpha) گروهی از پروتئین ها هستند که در ورود پروتئین به داخل هستهٔ سلول نقش دارند. این پروتئین ها، یکی از اعضای خانوادهٔ بزرگ کاریوفرین ها هستند.
این پروتئین ها به «توالی متمرکزکننده هسته ای» (NLS) وصل شده و پروتئین ها را جهت حمل به داخل هسته نشانه گذاری می کنند. پس از این نشانه گذاری، ایمپورتین آلفا، پروتئینِ موردِ نظر را به ایمپورتین بتا متصل می کند و مولکول اخیر، آنرا به داخل هسته و مقصدِ موردنظر حمل می کند.
این پروتئین، ۳ دومِـین عملکردی مجزا و مشخص دارد: «دومِـین IBB»، «دومِـین ARM» و «دومِـین متصل شونده به CAS». همچنین بیشتر ساختمان ایمپورتین آلفا از ۱۰ توالی آرمادیلو پشت سرهم تشکیل شده است.
به غیر از نقشِ ایمپورتین آلفا در نشانه گذاری سایر پروتئین ها برای حمل به هسته، این پروتئین در گامتوژنز (تولید سلول های جنسی)، تکامل، پاسخ گرماشوک، تجزیهٔ پروتئین و بیماری زایی ویروس ها (به ویژه آنفلوآنزای نوع A) هم نقش دارد.
اینترلوکین ۱ آلفا (انگلیسی: IL1A) که با نام هماتوپوئیتین ۱ هم شناخته می شود، یک سیتوکین از خانواده اینترلوکین ۱ است که در انسان توسط ژن «IL1A» کد می شود.
2ILA, 2KKI, 2L5X
3552
n/a
اینترلوکین-۲۳ زیرواحد آلفا (به انگلیسی: Interleukin-23 subunit alpha) یک پروتئین است که در انسان ها توسط ژن IL23A کد گذاری شده است. IL-23 توسط سلول های دندریتیک و ماکروفاژها تولید می شود.نبو
3D85, 3D87, 3DUH, 3QWR, 4GRW
اینترلوکین ۲۳ یک سایتوکاین دایمر پروتئین متشکل از IL-12p40 زیر واحد است که با IL-12 و IL-23p19 زیر واحد به اشتراک گذاشته شده است. گیرنده های کاربردی برای IL-23 (گیرنده IL-23) شناسایی شده است و از IL-12R β1 و IL-23R تشکیل شده است.
پایپر آلفا (به انگلیسی: Piper Alpha)، سکوی نفتی واقع در دریای شمال بود که توسط شرکت اکسیدنتال پترولیوم مورد بهره برداری قرار گرفته بود. ساخت این سکو در سال ۱۹۷۶ آغاز شد. در ابتدا از آن به عنوان سکوی نفتی استفاده می شد که بعداً به سکوی گازی تغییر داده شد.
در ۶ ژوئیه ۱۹۸۸، یک انفجار و در پی آن آتش گرفتن نفت و گاز، این سکو را منهدم کرده و باعث کشته شدن ۱۶۷ نفر شد که در این حادثه تنها ۶۱ نفر جان سالم به در بردند. دو نفر از خدمه یک کشتی نجات نیز در بین کشته شدگان بودند. خسارت کلی این حادثه حدود ۱٬۷ میلیارد پوند (معادل ۳٬۴ میلیارد دلار) بود. در هنگام این حادثه، حدود ده درصد تولید گاز و نفت دریای شمال از بین رفت. این فاجعه، از نظر تعداد کشته ها و خسارت صنعتی، بزرگترین حادثه نفتی در دریا بود.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با آلفا

آلفا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

علي جلال ٠٢:٠٧ - ١٣٩٧/٠٧/١٢
Alpha tech تيم تحقيقاتي علمي پژوهشي
در زمينه طراحي وساخت سيستم هاي هوشمند
جهت امداد رساني
|

Amir ١٦:٣٤ - ١٣٩٧/٠٩/٠٨
نام قرصی برای ترک اعتیاد،
|

اشکان ٢١:٢٥ - ١٣٩٧/١١/١٤
نام رهبر گرگها
|

GAMER DIAKO ٠٧:٤٤ - ١٣٩٨/٠٣/٠١
آلفا رهبر گله گرگ ها است که از بقیقه گرگ ها بزرگ تر
|

رضا ٠٣:٠٠ - ١٣٩٨/٠٥/٢٤
این دوستان که هر کی چیزی میگه.اینا ی فیلم دیدن به نام آلفا که یک گرگ جون دوستش رو نجات میده . و حالا این دوستان الفا رو رهبر یک گله گرگ میدونن.
دوستان درباره چیزی که نمیدونید لطفا نظر بیهوده ندهید.
الفا نام هشت چیزه که در هر کشور معنی خودشو داره .
با تشکر .
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• ماشین الفا   • گرگ آلفا   • کرم الفا   • حرف آلفا   • علامت آلفا   • آلفا و بتا   • آلفا همراه اول   • گوشی آلفا   • معنی آلفا   • مفهوم آلفا   • تعریف آلفا   • معرفی آلفا   • آلفا چیست   • آلفا یعنی چی   • آلفا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آلفا
کلمه : آلفا
اشتباه تایپی : Hgth
آوا : 'AlfA
نقش : اسم
عکس آلفا : در گوگل


آیا معنی آلفا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )