انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1002 100 1

آلونزو چرچ

آلونزو چرچ در دانشنامه ویکی پدیا

آلونزو چرچ
آلونزو چرچ (۱۴ جون ۱۹۰۳ – ۱۱ اوت ۱۹۹۵) یک ریاضی دان و منطق دان آمریکایی بود که اصلی ترین مشارکت ها را در زمینهٔ منطق ریاضی و پایه های علوم رایانه نظری داشت. او بیشتر برای محاسبات لاندا، تز چرچ-تورینگ، اثبات تعیین ناپذیری مسئله توقف، هستی شناسی فرگه-چرچ و قضیه راسر-چرچ معروف می باشد.
اثبات کردن اثبات تعیین ناپذیر بودن مسئله توقف، که برای مشخص کردن درستی گزاره های مطلق در نظریهٔ ریاضیات به مسئله تصمیم نیاز دارد. این اثبات به قضیه چرچ معروف است.
محاسباتش که به تز چرچ-تورینگ معروف است.
پایه گذاری و ویراستاری ژورنال منطق نمادین، تا ۱۹۷۹ بخش بررسی را ویراش می کرد.
ایجاد محاسبات لاندا.
آلونزو چرچ در تاریخ ۱۴ جون ۱۹۰۳ واشینگتن، دی. سی. متولد شد. ساموئل رابینز چرچ، پدر آلونزو، قاضی دادگاه شهری ناحیه کلمبیا بود اما بعد از آنکه شغلش را بخاطر مشکلات بینایی از دست داد، همگی به ویرجینیا نقل مکان کردند. به کمک عمویش که او هم آلونزو چرچ نامیده می شد، به مدرسه پسرانهٔ ریجفیلد در ریجفیلد، کنتیکت رفت. بعد از فارغ التحصیلی از آنجا در سال ۱۹۲۰، چرچ به دانشگاه پرینستون رفت. او در آنجا دانشجویی استثنایی بود به طوری که اولین مقاله اش را در مورد تبدیل لورنتس به چاپ رساند و در سال ۱۹۲۴ در رشتهٔ ریاضیات فارغ التحصیل شد. او در پرینستون ماند و تحت نظر اوزوالد وبلن در عرض سه سال دکترا خود را در ریاضیات گرفت.
وی در سال ۱۹۲۵ با مری جولیا کوکزینسکی ازدواج کرد و صاحب سه فرزند به نام های آلونوز چرچ پسر (متولد ۱۹۲۹)، مری آن (متولد ۱۹۳۳) و میلدرد (متولد ۱۹۳۸) شد.
بعد از دریافت دکترا، استاد دانشگاه شیکاگو شد و فلوشیپ دوسالهٔ شورای ملی پژوهش ایالات متحده آمریکا را دریافت کرد. این امر به او اجازه داد تا در سال های ۱۹۲۷ الی ۱۹۲۸ به دانشگاه هاروارد و سال بعدش به دانشگاه گوتینگن و دانشگاه آمستردام برود. چرچ از سال ۱۹۲۷ الی ۱۹۶۷ در دانشگاه پرینستون و از سال ۱۹۶۷ الی ۱۹۹۰ در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس فلسفه و ریاضی درست می داد. وی در سال ۱۹۶۹ از دانشگاه کیس وسترن رزرو، در سال ۱۹۸۵ از دانشگاه پرینستون دکترای علم افتخاری گرفت. دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو در سال ۱۹۹۰ همایشی بین المللی را به افتخار او و با برنامه ریزی جان کرکوران برگزار کرد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آلونزو چرچ را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی آلونزو چرچنام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آلونزو چرچ   • مفهوم آلونزو چرچ   • تعریف آلونزو چرچ   • معرفی آلونزو چرچ   • آلونزو چرچ چیست   • آلونزو چرچ یعنی چی   • آلونزو چرچ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آلونزو چرچ
کلمه : آلونزو چرچ
اشتباه تایپی : Hg,kc, ]v]
عکس آلونزو چرچ : در گوگل


آیا معنی آلونزو چرچ مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )