انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1060 100 1

آمازون ها

آمازون ها در دانشنامه ویکی پدیا

آمازون ها
آمازون ها (به یونانی: Αμαζόνες) در اسطوره های یونانی، نام قبیله ای از زنان جنگجو است که هیچ مردی را به جمع خود راه نمی دادند. زنان جنگجویی که در ایلیاد با نام antianeirai و توسط هردوت با نام androktones توصیف شده اند. احتمال دارد علاوه بر اساطیری بودن، واقعیت تاریخی داشته باشند.هردوت جای ایشان در میان مرزهای سکاها و سرمتی ها می داند (کشور اکراین امروزی) البته برخی تاریخ شناسان مکان آن ها را در آسیای صغیر و یا بیشتر در لیبی می دانند.
AMAZONS، دانشنامه ایرانیکا
آمازون ها
Lyn Webster Wilde, "Did the Amazons really exist?" Diotima
آ ا ب پ ت ج چ خ د ر ز ژ سش ف ک گ ل م ن و ه ی
منشا این واژه چندان قطعی نیست. ممکن است از ریشه ایرانی ha-mazan به معنای جنگجویان باشد. همچنین می تواند برگرفته از لغت amazoi که در زبان یونانی به معنی «پستان کم» ناشی از افسانه ای است که می گویند آن ها پستان سمت راست دختران را از جوانی می بریدند یا می سوزاندند، تا کشیدن کمان برایشان آسان شود، چون تیر و کمان سلاح اصلی آن ها بود. آمازون ها از شمشیر هم استفاده می کردند، تبر دو طرفه و سپرهای هلالی شکل با خود حمل می کردند. بیشتر نبردهای آن ها بر پشت اسب انجام می شد.
آن ها بعضی مواقع برای بقای نسل با مردهای قوم های دیگر ملاقات می کردند، اما فقط دخترها را بزرگ می کردند و پسرها را کشته یا به نزد پدر بازمی گرداندند.
عکس آمازون ها
«آمازون ها» (انگلیسی: The Amazons (1917 film)) یک فیلم به کارگردانی جوزف کافمن است که در سال ۱۹۱۷ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به مارگریت کلارک اشاره کرد.
۵ اوت ۱۹۱۷ (۱۹۱۷-08-۰۵)
آمازون ها (انگلیسی: Amazons) یک فیلم صامت آرژانتینی در سبک فانتزی و ماجراجویی به کارگردانی الکس سسا است که در سال ۱۹۸۶ منتشر شد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آمازون ها در دانشنامه آزاد پارسی

آمازون ها (Amazon)
در اساطیر یونان، گروهی از زنان جنگجو. این زنان، که در نزدیکی دریای سیاه می زیستند، برای تسهیل در به کارگیری تیروکمان پستان راست خود را می بریدند. پنتسیلئا۱، ملکۀ آن ها در محاصرۀ تروآ۲ به دست آشیل کشته شد. واژۀ آمازون اصطلاحاً به معنای زن قوی و درشت هیکل نیز به کار می رود. آمازون ها در جنگ با آتنی ها به رهبری تسئوس۳، آتن را محاصره کردند، ولی عاقبت شکست خوردند و تسئوس توانست یکی از آن ها، هیپولیت۴، را به اسارت بگیرد که بعدها از وی صاحب فرزندی به نام هیپولیتوس۵ شد. آمازون ها یا فرزندان پسر خود را می کشتند و یا تبعید می کردند و برای ابقای نسل خود در فصول معین با مردانی از نژادهای دیگر آمیزش می کردند. افسانۀ آمازون ها ممکن است با واقعۀ هجوم اقوام چادرنشین استپ روسیه (مغول ها یا سکاها) در ارتباط باشد. در ۱۹۹۷، باستان شناسی امریکایی، هنگام بررسی محل تدفین اقوام چادرنشین در استپ های آسیای میانه موفق به کشف تعدادی سلاح در قبرهای بعضی از زنان این قوم شد. قبور اکثر زنان محتوی وسایل خانه بود، ولی سلاح هایی مانند سرنیزه، خنجر و شمشیرهایی با قبضه های کوچک تر از قبضۀ سلاح های مردانه نیز در بعضی از این آرامگاه ها یافت شد. این شواهد بر شرح هرودوت۶ از زنان جنگجویی که حدود ۴۵۰پ م می زیستند، صحه می گذارد.

آمازون ها را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

Najme dorostkar > diligently
اورمزد > طاق بستان
تمیم حقمل > bust
اورمزد > وسان
ماردین > از تیم های مطرح بلژیک
Mahdi kamkat > undulations
هادی > پای پوران
Alire_za > Avicena

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آمازون ها   • مفهوم آمازون ها   • تعریف آمازون ها   • معرفی آمازون ها   • آمازون ها چیست   • آمازون ها یعنی چی   • آمازون ها یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آمازون ها
کلمه : آمازون ها
اشتباه تایپی : Hlhc,k ih
عکس آمازون ها : در گوگل


آیا معنی آمازون ها مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )