انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1023 100 1

آمریکای شمالی

آمریکای شمالی در دانشنامه ویکی پدیا

آمریکای شمالی
آمریکای شمالی بخش شمالی قاره آمریکا است. میان سه کشور کانادا، ایالات متحده آمریکا و مکزیک تقسیم شده است. این قاره در نیمکره شمالی کرهٔ زمین واقع شده است. کانادا بزرگ ترین کشور آمریکای شمالی می باشد. این قاره از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از جنوب به دریای کارائیب، از شرق به اقیانوس اطلس و از غرب اقیانوس آرام می رسد.
منطقه کلان شهری نیویورک
Mexico City
لس آنجلس بزرگ
منطقه کلان شهری شیکاگو
Boston
کلان شهر تورنتو
دالاس فورت وورث
منطقه خلیج سان فرانسیسکو
Houston
منطقه کلان شهری میامی
Philadelphia
آمریکای شمالی شامل بخشی از توده خشکی که به طور کلی به آن به عنوان جهان نو، نیمکره غربی، یا آمریکا نامیده می شود است. نامی که کمتر برای آن به کار برده می شود قاره آمریکای شمالی است. تنها راه ارتباطی خشکی آمریکای شمالی و جنوبی کشور پاناما می باشد.
بخش بزرگی از آمریکای شمالی، بر روی صفحه آمریکای شمالی جا گرفته است بخش هایی از کالیفرنیا و غرب مکزیکو روی بخش هایی از لبهٔ صفحه آرام می باشد که این دو صفحه در گسل دریای آندرسون به یکدیگر برخورد می کنند.
قاره می تواند به چهار ناحیه بزرگ تقسیم شود. ناحیه دشت های بزرگ از خلیج مکزیک تا مدار قطبی کاناد کشیده شده است از نگر زمین شناسی جوان شامل گرت بیسین (حوضه های آبریز داخلی) کالیفرنیا و آلاسکا رشته کوه های غربی مانند راکی است. در شمال سپر کانادا که بالا رفته ولی نسبتاً همواره می باشد و ناحیه های گوناگون در شرق مانند کوه های آپالاش نواحی ساحلی اقیانوس اطلس و شبه جزیره فلوریدا، مکزیکو می باشد. آمریکای شمالی وسعتی معادل با ۲۴٬۷۰۹٬۰۰۰ کیلومتر مربع دارد. ۴/۸ درصد سطح زمین و دارای ۵۲۹ میلیون نفر جمعیت در سال ۲۰۰۸ بوده است.
عکس آمریکای شمالی
آمریکای شمالی انگلیسی تبار به مستعمره ها و قلمروهای امپراطوری انگلیسی در قاره آمریکای شمالی گفته می شده است. این اصطلاح اولین بار به طور غیر رسمی در سال ۱۷۸۳ استفاده شده است و تا قبل از گزارش امور آمریکای شمالی انگلیسی تبار (۱۸۳۹) که به آن گزارش دورهام هم می گویند، استفاده از آن متداول نشد.
در سال ۱۷۷۵ امپراطوری انگلستان، شامل ۲۰ قلمرو در نیمکره غربی و شمال اسپانیای نو می شد. این قلمروها عبارت بودند از: نیوفاندلند، روپرتزلند، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، مستعمرات سیزده گانه (که با بریتانیا جنگیدند و در سال ۱۷۸۳ ملت پیشروی ایالات متحده شدند)، فلوریدای شرقی و غربی و استان کبک.
آمریکای شمالی انگلیسی تبار به مستعمره ها و قلمروهای امپراتوری انگلیس در قاره آمریکای شمالی گفته می شده است. این اصطلاح اولین بار به طور غیررسمی در سال ۱۷۸۳ استفاده شده است و تا قبل از گزارش امور آمریکای شمالی انگلیسی تبار (۱۸۳۹) که به آن گزارش دورهام هم می گویند، استفاده از آن متداول نشد.
در سال ۱۷۷۵ امپراتوری انگلستان، شامل ۲۰ قلمرو در نیمکره غربی و شمال اسپانیای نو می شد. این قلمروها عبارت بودند از: نیوفاندلند، روپرتزلند، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، مستعمرات سیزده گانه (که با بریتانیا جنگیدند و در سال ۱۷۸۳ ملت پیشروی ایالات متحده شدند)، فلوریدای شرقی و غربی و استان کبک.
انجمن دوستاران رابطه مردان و پسر بچه ها (به انگلیسی: North American Man/Boy Love Association) گروهی در ایالات متحده آمریکا بود که با هدف قانونی کردن روابط جنسی مردان با کودکان و کمپین برای آزاد کردن متهمان ( مردان ) به داشتن روابط جنسی با کودکان، می پرداختند.
میل جنسی به کودکان زیر ۱۴ سال
175px
این گروه از سال ۱۹۹۰ به بعد فعالیت و گردهمایی نداشته است ولی در ۱۹۹۵ کاراگاهی دریافت که این گروه حدود ۱۱۰۰ عضو داشته و در سال ۲۰۰۵ بر اساس گزارش روزنامه ها مشخص شد که این گروه فعالیت های خود را در سانفرانسیسکو و نیویورک آغاز کرده است.
این گروه با شروع حرکت های هم جنس گرایان و دگر جنس خواهان ، حق رابطه با کودکان را برای خود قانونی می دانست.
باران های موسمی آمریکای شمالی (به انگلیسی: North American Monsoon) به وضعیت آب و هوای خاصی گویند که در ماه ژوئیه و سپتامبر هر سال در ایالت های جنوب غربی آمریکا رخ می دهد.
این باران ها معمولاً در آریزونا و شمال مکزیک بیشینه شدت خود را دارند.
] باران فصلی که دراوایل فصل تابستان به کشور نفوذ کرده وسبب ریزش برف وبارن می شود
بز کوهی آمریکای شمالی (نام علمی: Oreamnos) نام یک سرده از زیرخانواده بزسانان است.
فهرست پرچم های کشورهای آمریکای شمالی در زیر آورده شده است:پرچم کانادا   پرچم مکزیک   پرچم ایالات متحدههمچنین ببینید: پرچم های ایالات متحده   پرچم برمودا (پادشاهی متحده)   پرچم گرینلند (دانمارک)   پرچم غیر رسمی سن پیر و ماژلان (فرانسه)
تشی آمریکای شمالی(نام علمی: Erethizon dorsatum) نام یک گونه از راسته جوندگان است.
تیره راسوهای آمریکای شمالی (نام علمی: Neovison) نام یک سرده از زیرخانواده راسوئیان است.
جامعه اسلامی آمریکای شمالی (ISNA) بزرگترین سازمان مسلمانان در آمریکای شمالی محسوب می شود.
http://www.isna.net/
این مرکز در راستای تحقق اهداف زیر تأسیس شده است:
جامعه رادیولوژی آمریکای شمالی (به انگلیسی: Radiological Society of North America) مشهور به آر اس ان ای (به انگلیسی: RSNA) تأسیس ۱۹۱۹، بزرگ ترین سازمان حرفه ای قاره آمریکای شمالی در زمینه دانش پرتوشناسی است.
کمیسیون اعتباری برنامه های آموزشی فیزیک پزشکی
رادیولوژی (ژورنال)
کالج رادیولوژی آمریکا
این انجمن بزرگترین گردهمایی پرتوشناسی در جهان را هر ساله در شهر شیکاگو در ماه نوامبر برگزار می کند. در گردهمایی سال ۲۰۱۳، ۵۴۰۰۰ متخصص شرکت کردند.
این انجمن در سال ۲۰۰۸ بیش از ۴۲۰۰۰ عضو داشت، و مرکز آن در ایلینوی است.
حزب کمونیست کارگری آمریکای شمالی (به انگلیسی: Communist Labour Party of North America) یا به اختصار CLP یک حزب کمونیست آنتی رویزیونیست بود، که خود بخشی از جنبش کمونیست نو ایالات متحده آمریکا محسوب می شد. حزب در سال ۱۹۷۴ تأسیس و در ۱۹۹۳ متلاشی گردید. تعدادی از اعضای کادر این حزب بعداً اتحادیه انقلابی برای آمریکایی نو را بنیاد نهادند.
Wikipedia contributors, "Communist Labor Party of North America," Wikipedia, The Free Encyclopedia, https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Communist_Labor_Party_of_North_America&oldid=855476663 (accessed October 20, 2018).
حشره خوار کوچک آمریکای شمالی (نام علمی: Cryptotis parva) نام یک گونه از سرده حشره خوار گوش کوچک است.چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با آمریکای شمالی

آمریکای شمالی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آمریکای شمالی   • مفهوم آمریکای شمالی   • تعریف آمریکای شمالی   • معرفی آمریکای شمالی   • آمریکای شمالی چیست   • آمریکای شمالی یعنی چی   • آمریکای شمالی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آمریکای شمالی
کلمه : آمریکای شمالی
اشتباه تایپی : Hlvd;hd alhgd
عکس آمریکای شمالی : در گوگل


آیا معنی آمریکای شمالی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )