انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1093 100 1

آمیزش

/'AmizeS/

مترادف آمیزش: آمیغ، مباشرت، مجامعت، مقاربت، نزدیکی، الفت، امتزاج، انس، تردد، مجالست، مخالطت، مراوده، معاشرت، اختلاط، تلفیق، خلط

معنی آمیزش در لغت نامه دهخدا

آمیزش. [ زِ ] (اِمص ) اسم مصدر و عمل آمیختن. مزاج. مزج. امتزاج. خلط. (دهار). اختلاط. ترکیب :
جود و احسان تو بی آمیزش آموزش است
هیچ دانا بچه ٔ بط را نیاموزد شناه.
سنائی.
مر آمیزش گوهران را بگوی
سبب چه که چندین صور زو بخاست ؟
ناصرخسرو.
|| خلطه. مخالطت. معاشرت. الفت. صحبت. نشست و برخاست :
هرآنکس که باداد و روشن دلید
از آمیزش یکدگر مگسلید.
فردوسی.
به خو هر کسی در جهان دیگر است
ترا با وی آمیزش اندرخور است.
فردوسی.
رنجور نفاق دوستانم
زآمیزش دوستان مرا بس.
خاقانی.
|| آمیغ. مباضعه. آرام گرفتن با. آرمیدن با. نزدیکی کردن با. وقاع.
- آمیزش تن ؛ گشنی.
- آمیزش داروها ؛ اَخلاط. آمیزه های دارو. عقار. اجزاء.

معنی آمیزش به فارسی

آمیزش
( اسم ) ۱ - اختلاط امتزاج خلط مزج . ۲ - خلطه مخالطه معاشرت نشست و برخاست . ۳ - مباشرت آرمش نزدیکی کردن با.
[زیست شناسی-ژن شناسی و زیست فنّاوری، کشاورزی-زراعت و اصلاح نباتات] ← تلاقی برگشتی
آمیزش

معنی آمیزش در فرهنگ معین

آمیزش
(زِ) (اِمص .) ۱ - آمیختگی . ۲ - همنشینی ، معاشرت . ۳ - جِماع .

معنی آمیزش در فرهنگ فارسی عمید

آمیزش
۱. نزدیکی کردن، مقاربت، جماع.
۲. همنشینی، دوستی، مراوده.
۳. آمیختن، اختلاط، امتزاج.

آمیزش در دانشنامه اسلامی

آمیزش
نزدیکی کردن را آمیزش می گویند که در فقه احکام بسیار زیادی دارد.
نزدیکى کردن را می گویند.
آمیزش در اصطلاح
نزدیکى و مجامعت انسانى با انسان دیگر (مرد یا زن، در قبل یا دبر) یا با حیوان است. از آن با عناوینى مانند جماع، مواقعه، وطی، دخول، ایلاج، اتیان، و مباشرت یاد شده است.
کاربرد آمیزش در فقه
احکام آن در بسیارى از باب ها مانند طهارت، صوم، اعتکاف، حج، نکاح، طلاق، ظهار، ایلاء و حدود آمده است.
انواع آمیزش
...
آمیزش
آمیزش، نزدیکی جنسی و مجامعت انسانی با انسان دیگر یا با حیوان است. در فقه از آن با عناوینی مانند جماع، مواقعه، وطی، دخول، ایلاج، اتیان، و مباشرت یاد شده و احکام آن در بسیاری از باب ها، مانند طهارت، صوم، اعتکاف، حج، نکاح، طلاق، ظهار، ایلاء و حدود آمده است.
آمیزش از نظر فقهی به سه نوع تقسیم می شود: آمیزش حلال، آمیزش به شبهه، آمیزش حرام. هرکدام از این اقسام به لحاظ فقهی تعریف و احکام ویژه ای دارد:
به آمیزش پس از تحقّق اسباب شرعی حلّیت آن، آمیزش حلال اطلاق می گردد. اسباب شرعی آمیزش حلال عبارتند از: پیوند زناشویی، اعم از دائم یا موقّت؛ ملکیت و تحلیل. بر دخول به مقدار ختنه گاه یا بیشتر، احکامی مترتّب می گردد که بر سه گونه است؛ زیرا موضوع حکم یا آمیزش با همسر است یا کنیز و یا اعم از آن دو.
آمیزش
آمیزش درآمیختن جنسی با دیگری؛ از محرمات احرام
واژه «آمیزش» اسم مصدر از آمیختن به مفهوم امتزاج، اختلاط، ترکیب شدن و معاشرت کردن با دیگران است. در کاربرد رایج، به مباشرت جنسی انسان با انسان یا حیوان دیگر، آمیزش گفته می شود. از این مفهوم، در قرآن و حدیث و منابع فقهی با واژگان و تعابیری گوناگون مانند مجامعت، جماع، مواقعه، وَطْی، ایلاج، مسّ، لمس، تغشّی، اتیان، مباشرت، دخول، رفث، طَمْث، نکاح، اِفضاء، قضاء وطر و غِشیان یاد شده است. آمیزش در شریعت اسلامی بر دو گونه است: ۱. حلال؛ یعنی آمیزش مرد و زن با تحقق اسباب شرعی آن که عبارت است از: ازدواج اعم از دائم و موقت، مِلک یمین و تحلیل کنیز از سوی مولا. آمیزش به شبهه یعنی آمیزش مرد با زن بیگانه به گمان این که همسر یا کنیز خود اوست، نیز از منظر فقیهان حلال به شمار می رود. 2. حرام؛ یعنی آمیزش انسان با دیگری بدون تحقق اسباب شرعی یا با وجود مانع شرعی. گاه این حرمت ذاتی است؛ مانند آمیزش مرد و زن بدون عقد شرعی و ملک یمین (زنا)، آمیزش مرد با همجنس خود (لواط) و آمیزش انسان با حیوان. گاه نیز حرمت آمیزش عَرَضی است؛ مانند آمیزش انسان با همسر خود در حال حیض یا نفاس، روزه واجب، اعتکاف و احرام. در چنین مواردی آمیزش افزون بر حرمت، آثاری وضعی مانند بطلان عبادت (روزه، اعتکاف و حج) و کفّاره و تعزیر نیز در پی دارد. این مقاله تنها به احکام تکلیفی و وضعی آمیزش در حال احرام می پردازد. (برای دیگر تمتعات جنسی در حال احرام ← التذاذ جنسی، خود ارضایی)
آمیزش احرام گزار در متون دینی: در آیه ۱۹۷ بقره/۲ از آمیزش در حج نهی شده است: {الحَجُّ أَشهُرٌ مَعلُومَاتٌ فَمَن فَرَضَ فِیهِنَّ الحَجَّ فَلا رَفَثَ وَلا فُسُوقَ وَلا جِدَالَ فِی الحَجِّ}. بر پایه احادیث و به نظر بیشتر مفسران شیعه و اهل سنت «رَفث» به معنای مباشرت جنسی است. البته معانی دیگر هم برای آن یاد شده است؛ مانند سخن گفتن درباره مباشرت، قرار گذاشتن درباره آن و سخنان قبیح و بیهوده. افزون بر آن، در احادیث پرشمار از آمیزش در حج و عمره نهی شده است. (نیز ← ادامه مقاله: حرمت آمیزش در حال احرام) از آیه یاد شده می توان دریافت که حکمت تشریع این منع، تثبیت و تقویت تقوا در انسان است: {وَتَزَوَّدُوا فَإِنَّ خَیرَ الزَّادِ التَّقْوَی وَاتَّقُونِ یا أُولِی الألبَابِ}. در احادیث شیعه نیز به این حکمت اشاره شده است. از دیگر حکمت های حرمت آمیزش در حال احرام، می توان به این موارد اشاره کرد: تمامیت و کمال حج ، دستیابی به معرفت خدا، درک فیض ها و جایگاه بیت الله الحرام، و آگاهی به حساسیت و اهمیت مناسک حج. برخی برآنند که چون شهوت ها، از جمله شهوت جنسی، از مظاهر فریبنده دنیوی اند (آل عمران/۳، ۱۴) آمیزش در حج که عبادت و سفری معنوی و ملکوتی است، منع شده است.
آمیزش واژه ای کنایی و بمعنای عمل جنسی و نزدیکی کردن است ، که رعایت تقوا بعنوان یک اصل مهم در تمام جنبه های زندگی و من جمله در عمل زناشویی مورد توجه آیات قرآن کریم است.«نساؤکم حرث لکم فاتوا حرثکم انی شئتم وقدموا لانفسکم واتقوا الله...»زنان شما، محل بذرافشانی شما هستند؛ پس هر زمان که بخواهید، می توانید با آنها آمیزش کنید. و از خدا بپرهیزید ...
آمیزش، به معنای نزدیکی کردن است و در قرآن با واژه های کنایی یاد شده است. در این مدخل از واژه های « اتیان »، « افضاء »، « اعتزال »، « دخول »، « رفث »، « طمث »، « غشیان »، « قرب »، « مباشرت »، « مس » و « نکاح »، استفاده شده است.
آمیزش در قرآن
در قرآن در مواضع مختلف به عمل جنسی آمیزش اشاره شده است که نمونه هایی از آن در ادامه می آید.
← حضرت آدم
 ۱. ↑ بقره/سوره۲، آیه۲۲۳.    
...
پس از آمیزش آدم علیه السّلام با همسرش حوا، وی باردار شد.
... و جعل منها زوجها لیسکن الیها فلما تغشـها حملت حملا خفیفا فمرت به... پس چون (آدم) با او (حوا) درآمیخت باردار شد باری سبک و (چندی) با آن (بار سبک) گذرانید...
اعراف/سوره۷، آیه۱۸۹.    
 ۱. ↑ اعراف/سوره۷، آیه۱۸۹.    
مرکز فرهنگ و معارف قرآن، فرهنگ قرآن، ج۱، ص۴۰۱، برگرفته از مقاله «آمیزش آدم».    
...
آمیزش با زن حائض علاوه بر حرمت شرعی از نظر بهداشت روح و روان نیز مضرات فراوانی دارد.
← اذیت بودن آمیزش با حائض
رعایت بهداشت در آمیزش، پس از پاک شدن زن از حیض، امری پسندیده است که در قرآن ، آیه ای بر این مطلب تاکید میکند:«... فاعتزلوا النساء فی المحیض و لاتقربوهن حتی یطهرن فاذا تطهرن فاتوهن من حیث امرکم الله....» از این رو در حالت قاعدگی، از آنان کناره گیری کنید! و با آنها نزدیکی ننماید، تا پاک شوند! و هنگامی که پاک شدند، از طریقی که خدا به شما فرمان داده، با آنها آمیزش کنید! (با توجه به این که سفارش شده پس از قطع حیض و تطهیر محل آن، مجامعت صورت بگیرد، استفاده می شود که رعایت بهداشت در آمیزش، مطلوب است.)
بقره/سوره۲، آیه۲۲۲.    
 ۱. ↑ بقره/سوره۲، آیه۲۲۲.    
...
آمیزش با حیوان یا وطی، به آمیزش و نزدیکی انسان با حیوان اطلاق می شود که از آن در باب هایى مانند طهارت، صوم، حج و حدود سخن رفته است.
آمیزش با حیوان به جمع شدن و نزدیکى کردن انسان و حیوان به گونه ای خاص را گویند.
راه ثبوت آمیزش با حیوان
آمیزش با حیوان با گواهی دو مرد عادل و نیز بنابر قول مشهور با اقرار وطی کننده(واطی) - هر چند به یک مرتبه اقرار- در صورتى که حیوان مال خود او باشد، ثابت مى شود. و در صورتى که حیوان مال دیگرى باشد با اقرار، تنها تعزیر ثابت مى گردد ولى احکام موطوء بر حیوان جارى نمى شود.
نجفی جواهری، محمدحسن، جواهر الکلام، ج۴۱، ص۶۴۲-۶۴۳.    
احکام آمیزش با حیوان بر دو دسته اند:۱– احکام مربوط به واطی (وطی کننده)۲– احکام مربوط به موطوء (حیوان وطی شده)
← احکام مربوط به واطی
...
برای آمیزش آثار شرعی بار شده است، به برخی از آن ها در زیر اشاره شده است.
← ممنوعیّت ورود به نماز
(۱) ابن عربی، احکام القرآن، دارالفکر، بیروت.(۲) مجلسی، محمد باقر بن محمد تقی، بحار الأنوار، ۳۳ جلد، مؤسسة الطبع و النشر، بیروت - لبنان، اول، ۱۴۱۰ ه ق.(۳) بحرانی، سید هاشم بن سلیمان، البرهان فی تفسیر القرآن، قم، چاپ:اول، ۱۳۷۴ ش.(۴) شیخ طوسی، التبیان فی تفسیر القرآن، مطبعة العلمیه، نجف.(۵) مصطفوی، حسن، التحقیق فی کلمات القرآن الکریم، ۱۴ جلد، مرکز الکتاب للترجمة و النشر، تهران - ایران، اول، ۱۴۰۲ ه ق.(۶) خمینی، سید روح اللّٰه موسوی، تحریر الوسیله، ۲ جلد، مؤسسه مطبوعات دار العلم، قم - ایران، اول، ه ق.(۷) هاشمی رفسنجانی، اکبر، تفسیر راهنما، بوستان کتاب (انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم)، ۱۳۸۶ ش، چاپ پنجم.(۸) عیاشی، محمد بن مسعود، تفسیر العیّاشی، تهران، چاپ:اول، ۱۳۸۰ ق.(۹) فخر رازی، التفسیر الکبیر.(۱۰) مکارم شیرازی، تفسیر نمونه.(۱۱) شیخ طوسی، تهذیب الاحکام، دار الکتب الاسلامیة، تهران، ۱۳۹۰.(۱۲) جامع البیان عن تأویل آی القرآن.(۱۳) قرطبی، الجامع لأحکام القرآن.(۱۴) شیخ محمد حسن نجفی جواهری، جواهرالکلام، دار الکتب الإسلامیه، تهران.(۱۵) الفرقان فی تفسیر القرآن.(۱۶) الفقه الاسلامی و ادلّته.(۱۷) شیخ طوسی، کتاب الخلاف، موسسه النشر الاسلامی، قم، ۱۴۰۷.(۱۸) زمخشری، الکشّاف.(۱۹) حلّی، مقداد بن عبد اللّٰه سیوری، کنز العرفان فی فقه القرآن، ۲ جلد، انتشارات مرتضوی، قم - ایران، اول، ۱۴۲۵ ه ق.(۲۰) طبرسی، مجمع البیان فی تفسیر القرآن، مؤسسة الأعلمی للمطبوعات، بیروت، ۱۴۱۵.(۲۱) کاظمی، مسالک الأفهام إلی آیات الأحکام، ۴ جلد، ه ق.(۲۲) فیومی، احمد بن محمد، المصباح المنیر فی غریب الشرح الکبیر، قم، چاپ:دوم، ۱۴۱۴ق.(۲۳) ابن فارس أحمد بن فارس، معجم مقاییس اللغة، قم، چاپ:اول، ۱۴۰۴ق.(۲۴) اصفهانی، حسین بن محمد راغب، مفردات ألفاظ القرآن، در یک جلد، دار العلم_الدار الشامیه، لبنان_سوریه، اول، ۱۴۱۲ ه ق.(۲۵) علامه طباطبایی، المیزان فی تفسیر القرآن، دفتر انتشارات اسلامی جامعه ی مدرسین حوزه علمیه، قم، ۱۴۱۷.(۲۶) شیخ حر عاملی، محمد بن حسن، وسائل الشیعه، قم، چاپ:اول، ۱۴۰۹ ق.
زمان و چگونگی آمیزش ، در نیک و بد سرنوشت فرزند بسیار مؤثّر است، لذا برای آمیزش آدابی ذکر شده است، که در زیر به برخی از آن ها اشاره اشاره شده است.
زمان و چگونگی آمیزش، در نیک و بد سرنوشت فرزند بسیار مؤثّر است و از این که خداوند در پی آزاد گذاشتن مردان در نحوه آمیزش، به آنان می گوید: اثر نیکی برای خود پیش فرستید
بقره/سوره۲، آیه۲۲۳.    
یکی از علّت های نهی از آمیزش در ایام حیض ، مصونیّت از آسیب هایی است که برای زن و شوهر در پی دارد. بیش تر مفسّران،
طبرسی، مجمع البیان فی تفسیر القرآن، ج۲، ص۵۶۲، مؤسسة الأعلمی للمطبوعات، بیروت، ۱۴۱۵.
قرآن در آیه ۱۸۹ اعراف
اعراف/سوره۷، آیه۱۸۹.    
...
در آیاتی از قرآن کریم بر مسئله لزوم رعایت حدود و احکام الهی در آمیزش با زنان اشاره شده است.«... فاتوهن من حیث امرکم الله... »(به قرینه «من» در «من حیث امرکم الله» می توان گفت:«حیث» به معنای جهت است در این صورت، مفید این معنا است که آمیزش از جهتی باشد که خدا به آن فرمان داده است؛ از قبیل این که زنان در حال روزه و اعتکاف نباشند.)
 ۱. ↑ طبرسی، فضل بن حسن، مجمع البیان، ج۲، ص۸۷.    
مرکز فرهنگ معارف قرآن، فرهنگ قرآن، ج۱، ص۴۰۲، برگرفته از مقاله«احکام آمیزش».    
...
برای آمیزش اقسامی ذکر شده است، که در زیر به آن ها اشاره شده است.
(۱) ابن عربی، احکام القرآن، دارالفکر، بیروت.(۲) مجلسی، محمد باقر بن محمد تقی، بحار الأنوار، ۳۳ جلد، مؤسسة الطبع و النشر، بیروت - لبنان، اول، ۱۴۱۰ ه ق.(۳) بحرانی، سید هاشم بن سلیمان، البرهان فی تفسیر القرآن، قم، چاپ:اول، ۱۳۷۴ ش.(۴) شیخ طوسی، التبیان فی تفسیر القرآن، مطبعة العلمیه، نجف.(۵) مصطفوی، حسن، التحقیق فی کلمات القرآن الکریم، ۱۴ جلد، مرکز الکتاب للترجمة و النشر، تهران - ایران، اول، ۱۴۰۲ ه ق.(۶) خمینی، سید روح اللّٰه موسوی، تحریر الوسیله، ۲ جلد، مؤسسه مطبوعات دار العلم، قم - ایران، اول، ه ق.(۷) هاشمی رفسنجانی، اکبر، تفسیر راهنما، بوستان کتاب (انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم)، ۱۳۸۶ ش، چاپ پنجم.(۸) عیاشی، محمد بن مسعود، تفسیر العیّاشی، تهران، چاپ:اول، ۱۳۸۰ ق.(۹) فخر رازی، التفسیر الکبیر.(۱۰) مکارم شیرازی، تفسیر نمونه.(۱۱) شیخ طوسی، تهذیب الاحکام، دار الکتب الاسلامیة، تهران، ۱۳۹۰.(۱۲) جامع البیان عن تأویل آی القرآن.(۱۳) قرطبی، الجامع لأحکام القرآن.(۱۴) شیخ محمد حسن نجفی جواهری، جواهرالکلام، دار الکتب الإسلامیه، تهران.(۱۵) الفرقان فی تفسیر القرآن.(۱۶) الفقه الاسلامی و ادلّته.(۱۷) شیخ طوسی، کتاب الخلاف، موسسه النشر الاسلامی، قم، ۱۴۰۷.(۱۸) زمخشری، الکشّاف.(۱۹) حلّی، مقداد بن عبد اللّٰه سیوری، کنز العرفان فی فقه القرآن، ۲ جلد، انتشارات مرتضوی، قم - ایران، اول، ۱۴۲۵ ه ق.(۲۰) طبرسی، مجمع البیان فی تفسیر القرآن، مؤسسة الأعلمی للمطبوعات، بیروت، ۱۴۱۵.(۲۱) کاظمی، مسالک الأفهام إلی آیات الأحکام، ۴ جلد، ه ق.(۲۲) فیومی، احمد بن محمد، المصباح المنیر فی غریب الشرح الکبیر، قم، چاپ:دوم، ۱۴۱۴ق.(۲۳) ابن فارس أحمد بن فارس، معجم مقاییس اللغة، قم، چاپ:اول، ۱۴۰۴ق.(۲۴) اصفهانی، حسین بن محمد راغب، مفردات ألفاظ القرآن، در یک جلد، دار العلم_الدار الشامیه، لبنان_سوریه، اول، ۱۴۱۲ ه ق.(۲۵) علامه طباطبایی، المیزان فی تفسیر القرآن، دفتر انتشارات اسلامی جامعه ی مدرسین حوزه علمیه، قم، ۱۴۱۷.(۲۶) شیخ حر عاملی، محمد بن حسن، وسائل الشیعه، قم، چاپ:اول، ۱۴۰۹ ق.
از آمیزش در قرآن بحث شده است و دوازده واژه به جای آمیزش به کار رفته که به مقتضای ادب قرآنی ، کاربرد آن ها در آمیزش، کنایی است.
در قرآن، دوازده واژه به جای آمیزش به کار رفته که به مقتضای ادب قرآنی، کاربرد آن ها در آمیزش، کنایی است. این واژه ها عبارتند از: مَسّ : در آیات ۲۳۶ و ۲۳۷ بقره ، ۴۷ آل عمران ، ۲۰ مریم، ۴۹ احزاب ، ۳ و ۴ مجادله ، لمس : در آیات ۴۳ نساء ، ۶ مائده ، اِتیان: آیات ۲۲۲ و ۲۲۳ بقره، مباشرت : دوبار در آیه ۱۸۷ بقره، دخول: دوبار در آیه ۲۳ نساء، رَفَثْ: به معنای سخنان جنسی هنگام جماع یا هر سخن زشت، دوبار در آیات ۱۸۷ و ۱۹۷ بقره، طَمْث: به معنای خون حیض و نیز تماس با چیزی، در آیات ۵۶ و ۷۴ الرحمن، نکاح : دوبار در آیات ۲۳۰ بقره و ۲۲ نساء که هم بر عقد و هم بر آمیزش اطلاق شده است، غشیان: به معنای پوشاندن، یک بار در آیه ۱۸۹ اعراف ، اِفضاء : به معنای توسعه دادن که اگر با اِلی متعدّی شود، کنایه از آمیزش است، یک بار در آیه ۲۱ نساء، قُرْب: یک بار در آیه ۲۲۲ بقره، اعتزال : به معنای کناره گرفتن، یک بار در آیه ۲۲۲ بقره.
آمیزش حلال در قرآن
قرآن ، آمیزش حلال را در آمیزش مرد با همسر و کنیز خود منحصر دانسته است: «وَالَّذِین هُم لِفُروجِهِم حـفِظونَ • إلاّ عَلی أزوجِهِم أو ما مَلَکت أیمـنُهُم فَإنَّهم غَیرُ مَلومین» و جز این دو مورد را حرام و تجاوز از حدّ شمرده است: «فَمَنِ ابتَغی وَراءَ ذلِک فَأُولئِکَ هُمُ العادُون» که عبارت است از: آمیزش مرد با زنی جز همسر و کنیز خود، آمیزش با هم جنس، آمیزش با حیوانات و استمنا که در روایات از آن به آمیزش با خود تعبیر شده (النّاکِحُ نَفسَه).
اهداف آمیزش
...معنی آمیزش به انگلیسی

association (اسم)
اتحاد ، پیوستگی ، وابستگی ، تجمع ، امیزش ، انجمن ، مشارکت ، شرکت ، تداعی معانی ، ائتلاف
combination (اسم)
ترکیب ، امیزش
mixture (اسم)
ترکیب ، مخلوط ، امیزش ، مخلوطی ، امیزه ، اختلاط ، معجون ، اشوره
hash (اسم)
مخلوط ، امیزش ، خورش ، ادم کودن
fusion (اسم)
ادغام ، امتزاج ، امیزش ، گداختگی ، ذوب ، ترکیب و امتزاج ، ائتلاف یک شرکت با شرکت دیگر
amalgamation (اسم)
ملقمه ، امتزاج ، امیزش ، امیختگی
intercourse (اسم)
امیزش ، معامله ، داد و ستد ، مقاربت ، مراوده ، معامله جنسی
converse (اسم)
امیزش ، گفتگو ، صحبت ، سخن
haunt (اسم)
امیزش ، پاتوغ ، محل اجتماع تبه کاران ، امد و شد زیاد ، مراجعه مکرر
farrago (اسم)
امیزش ، توده درهم و برهم
intercommunion (اسم)
امیزش ، ارتباط مشترک ، اقدام مشترک

آمیزش را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

آرزو ٠٤:٠٣ - ١٣٩٦/٠٤/٠٦
آمیختگی
|

ل ١٦:٤٩ - ١٣٩٨/٠٥/٠٢
فرو بردن آلت تناسلی مرد در آلت تناسلی زن به منظور ریختن اسپرم در آن
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• آمیزشی تصویری   • دخول از پشت   • آمیزشی مقعدی   • امیزشجنسی انسان   • عکس نزديکي زن و مرد   • پوزیشن های تصویری دخول   • روشهای امیزشجنسی   • zanzu   • معنی آمیزش   • مفهوم آمیزش   • تعریف آمیزش   • معرفی آمیزش   • آمیزش چیست   • آمیزش یعنی چی   • آمیزش یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آمیزش
کلمه : آمیزش
اشتباه تایپی : Hldca
آوا : 'AmizeS
نقش : اسم
عکس آمیزش : در گوگل


آیا معنی آمیزش مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )