انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1089 100 1

آناباسیس

آناباسیس در دانشنامه ویکی پدیا

آناباسیس
آناباسیس (به انگلیسی: Anabasis) (بعضاً آنابازیس هم گفته می شود)، کتاب تاریخی ۷ جلدی است که توسط گزنفون، تاریخ نویس، ادیب، مؤلف و فیلسوف آتنی نوشته شده است.
کتاب الکترونیکی آناباسیس از کتابخانه تاریخ فا
لشگرکشی کوروش کوچک یا بازگشت ده هزار نفر اثر گزنفون سردار و مورخ یونانی سده چهارم پیش از میلاد، دربارهٔ لشگرکشی کوروش کوچک در سال ۴۰۱ پیش از میلاد علیه برادرش اردشیر دوم، به امید دست یابی به تاج و تخت ایران است که در حدود صد و ده سال پیش به پارسی درآمده است.
نویسندگان در مورد تاریخ نگارش کتاب همداستان نیستند، بدون تردید مطالب آن مبتنی است بر یادداشت هایی که گزنفون ضمن بازگشت ده هزار نفر تهیه کرده بود و تألیف نهایی آن مربوط به زمانی است که خاطرات آن هنوز در ذهن نویسنده و هموطنانش تازه بوده است.
کتاب فاقد گفتاربندی بوده و رویدادها را به صورت داستان، از شرح حال کوروش آغاز کرده و تا بازگشت سربازان یونانی به کشورشان ادامه داده است. سادگی سبک، لطف کلام و لحن شورانگیز این اثر گزنفون، کتابش را از نظر داستان پردازی بسیار با اهمیت ساخته و از لحاظ هنر و مهارت نظامی یونانی ها، باعث شده است تا این کتاب اثر ممتازی به شمار آید.
عکس آناباسیس
آناباسیس : یکی از دو مورد زیر است
آناباسیس نوشته گزنفون
آناباسیس اسکندر نوشته آریان
آناباسیس اسکندر (به یونانی: Ἀλεξάνδρου ἀνάβασις) نام کتابی است از آریان، مورخ یونانی، که درباره لشکرکشی های اسکندر مقدونی نوشته شده است و مهم ترین منبع تاریخی در مورد اسکندر به شمار می رود. واژه یونانی آناباسیس به معنی لشکرکشی از قسمت های ساحلی کشوری به قسمت های درونی کشور است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آناباسیس در دانشنامه آزاد پارسی

آناباسیس (Anabasis)
(یا: بازگشت ۱۰هزار نفر) کتابی حسب حال گونه در تاریخ لشکرکشی کوروش کوچک به یونان (۴۰۱پ م)، تألیف گزنفون. آناباسیس یکی از مهم ترین منابع تاریخی دربارۀ این دوره از تاریخ ایران و یونان به شمار می رود. البته فقط بخش نخست از هفت بخش کتاب به عنوان کتاب، آناباسیس، مربوط است. رشتۀ وقایع نگاری صرف در پایان بخش اول، قتل کوروش کوچک به دست برادرش، می گسلد و از این به بعد وقایع نگاری با حسب حال مؤلف درمی آمیزد. شرح مخاطرات سپاهیگری (مؤلف یکی از فرماندهان سپاه یونانی است) به آناباسیس کیفیت رمانی تاریخی بخشیده است. یونانیان و رومیان این کتاب را بسیار می ستودند. آناباسیس تا مدت ها سرمشقی در تاریخ نویسی یونانی و رومی بود. نسخه های بسیاری که از آناباسیس برجای مانده مؤید توفیق آن در روزگار باستان است.

آناباسیس را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آناباسیس   • مفهوم آناباسیس   • تعریف آناباسیس   • معرفی آناباسیس   • آناباسیس چیست   • آناباسیس یعنی چی   • آناباسیس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آناباسیس
کلمه : آناباسیس
اشتباه تایپی : Hkhfhsds
عکس آناباسیس : در گوگل


آیا معنی آناباسیس مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )