انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1074 100 1

آنتورپ

آنتورپ در دانشنامه ویکی پدیا

آنتورپ
آنتورپ (به هلندی: Antwerpen) (به فرانسوی: Anvers) شهری است در بلژیک و از نظر وسعت شهر و حومه پس از بروکسل دومین شهر بزرگ و از نظر واحد شهری بزرگترین شهر این کشور محسوب می شود.
فرودگاه بین المللی آنتورپ
این شهر مرکز استان آنتورپ و همچنین پر جمعیت ترین شهر در ناحیه فلاندر به شمار می آید. بر اساس آخرین سر شماری، جمعیت آنتورپ در سال ۲۰۱۴ برابر با ۵۱۰٬۶۱۰ نفر بود.
شهر آنتورپ در کناره راست رود اسخلدت واقع شده و از قدیم یکی از مراکز مهم فرهنگی و اقتصادی بنلوکس بوده است. این شهر همچنین مقر اصلی فعالیت های اقتصادی کشور بلژیک به شمار می آید. بندر آنتورپ یکی از بزرگترین بنادر در جهان به شمار می آید. این بندر دومین بندر بزرگ اروپا و یکی از مراکز مهم حمل و نقل و تجارت در این قاره محسوب می شود. این بندر همچنین بزرگترین مجموعه یکپارچه پتروشیمی اروپا را در خود جای داده است.
تاریخ آنتورپ به روستای کوچکی می رسد که رومی ها و گُل ها ساخته بودند. در کاوش هایی که در سال های ۱۹۵۲ تا ۱۹۶۱ در منطقه اِسخِلد (Scheldt) انجام شده پاره سفالها و تکه شیشه هایی از میانه های سدهٔ دوم تا پایان سدهٔ سوم میلادی یافت شده است.
عکس آنتورپ
آنتورپ (به لاتین: Antwerp) یک منطقهٔ مسکونی در بلژیک است که در آنتورپ واقع شده است. آنتورپ ۱۹۶٬۴۶۵ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای بلژیک
استان آنتورپ (به هلندی: Antwerpen) در منطقه فلاندری در کشور بلژیک واقع شده است.
بلژیک
فهرست شهرهای بلژیک
باغ وحش آنتورپ (هلندی: ZOO Antwerpen) در مرکز شهر آنتورپ و در مجاورت ایستگاه مرکزی قطار است و قدیمی ترین باغ وحش کشور بلژیک است.این مکان در سال ۱۸۴۳ تأسیس شده و علاوه بر استفاده عمومی، مرکزی برای تحقیقات جانورشناسی نیز هست.
در سال ۲۰۰۷ باغ وحش آنتورپ جایزه "بهترین محل نگهداری حیوانات در قرن نوزدهم" را از آن خود کرد.
بندر آنتورپ (به انگلیسی: Port of Antwerp) در فلاندر، بلژیک یک بندر است که برای کشتی های کیپ سایز ساخته شده است. این بندر دومین بندر بزرگ اروپا پس از بندر روتردام است. این بندر در انتهای بالایی رودخانه اسخلده قرار دارد. در پای رود حدود بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ شناور تردد می کند. همچون بندر هامبورگ موقعیت داخلی این بندر نسبت به بندرهای دریای شمال از اهمیت بیشتری در اروپا برخوردار است. اسکله های آنتورپ به وسیله خطوط راه آهن، جاده، و رودخانه ها و آبراهه به داخل کشور متصل می شوند. در نتیجه این بندر یکی از بندرهای بزرگ اروپا می باشد. در سال ۲۰۱۲ میلادی بندر آنتورپ به ۱۴٬۲۲۰ کشتی تجاری (۱۹۰٫۸ میلیون تن بار) خدمات دهی کرده است.پایانه کانتینری ام اس سی   بندر آنتورپ از بالا     نقشه بندر در سال ۱۸۹۷ میلادی
این بندر برای نخستین بار در سال ۱۸۱۱ میلادی به دستور ناپلئون بناپارت ساخته شد. در ابتدا به اسکله بناپارت شناخته می شد تا در سال ۱۸۱۳ میلادی به نام پادشاه هلندی ویلم تغییر نام پیدا کرد. هنگامی که انقلاب بلژیکی در سال ۱۸۳۰ آغاز شد ترس درستی وجود داشت که باعث شد هلندی ها این بندر را مسدود سازند. خوشبختانه بلژیکی ها دوستی در بریتانیا به نام هنری جان تمپل داشتند که معتقد بود وجود بلژیک برای بریتانیا سودمند است و در نتیجه مهم بود که اطمینان حاصل شود که دولت تازه متولد شده از لحاظ اقتصادی قابل اعتماد است. با حمایت وی دولت بلژیک توانست بندر هلندی را در سال ۱۸۶۳ رها سازد. در آن زمان بارانداز کاتندیک در سال ۱۸۶۰ تکمیل شد و تمام مراحل خطوط راه آهن به منطقه رور در سال ۱۸۷۹ به پایان رسید. آنتورپ دومین دوره طلایی خود را تجربه کرد و تا سال ۱۹۰۸ هشت اسکله ساخته شد.
پایانه کانتینری ام اس سی
بندر آنتورپ از بالا
تالار شهر آنتورپ (به انگلیسی: Antwerp City Hall) در ضلع غربی گرت مارکت (میدان) قرار دارد. این ساختمان بین سال های ۱۵۶۱ و ۱۵۶۵ پس از طرح های کورنلیس فلوریس و چندین معمار و هنرمند دیگر، تأثیرات فلندرزی و رنسانس ایتالیایی را در بر می گیرد. این ساختمان در میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است.
«تالار شهر». ویزیت آنتورپ. دریافت شده در ۱۲ نوامبر ۲۰۱۷.
«تالار شهر آنتورپ». اوپن بویلدینگ. دریافت شده در ۱۲ نوامبر ۲۰۱۷.
در قرن شانزدهم آنتورپ یکی از پر جنب و جوش ترین بنادر تجاری و شهرهای پر رونق اروپای شمالی بود. مقامات شهری آرزوی جایگزینی آنتورپ را در سالن شهر قرون وسطایی کوچک خود داشتند که یک ساختار تحسین برانگیزتر برای رفاه شهر بزرگ بندری بود. معمار دومین د واگانکری یک طرح جدید (به سال ۱۵۴۰ میلادی) برای یک ساختمان جدید در قالب سبک های معماری گوتیک از سالن شهرهای فلاندرز و برابانت تهیه کرد. اما تهدید جنگ مانع پیشرفت در این پروژه شد. به جای استفاده از مصالح ساختمانی برای تالار شهر از آن به منظور دفاع از شهر مورد استفاده قرار گرفت. تا حدود ۱۵۶۰ طرح جدید ایجاد نشد در عین حال معماری گوتیک از مد رفته بود. طرح های جدید برای تالار شهر در سبک رنسانس جدید بود. این ساختمان در سال ۱۵۶۵ تکمیل شد و به مدت ده سال به طول انجامید پیش از اینکه در آشوب اسپانیایی ۱۵۷۶ سوزانده شود. این ساختمان سه سال بعد ترمیم شد.
دانشگاه آنتورپ (هلندی:Universiteit Antwerpen) یکی از دانشگاه های اصلی و مهم بلژیک می باشد. این دانشگاه در شهر آنتورپ، دومین شهر بزرگ بلژیک، واقع گردیده است. این نام همچنین به صورت مختصر به عنوان UAntwerp) UA) شناخته می شود.
اقتصاد کاربردی
دانشکده علوم مهندسی کاربردی
هنر
طراحی علوم
حقوق
علوم پزشکی و بهداشت
داروسازی و دامپزشکی و زیست شناسی
علوم اجتماعی
علوم کاربردی
هم اکنون (۲۰۱۴), بر طبق ارزشیابی مجله آموزش عالی تایمز، دانشگاه آنتورپ رتبه ۱۷۰ را در میان دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است.
ریشه تأسیس این دانشگاه به تأسیس مدرسه آموزش عالی سنت-ایگناتیوس Handelshogeschool (سنت ایگناتیوس) (مدرسه آموزش عالی در تجارت) بازمی گردد که توسط یسوعیون (انجمن پیروان عیسی) و در سال ۱۸۵۲ در این شهر تأسیس گردید. این مدرسه یکی از اولین مدارس تجارت (بیزینس) در اروپا بود که مدرک رسمی آموزش عالی را به فارغ التحصیلان خود اعطا می نمود. بعدها و با افتتاح دانشکده ادبیات و فلسفه (شامل رشته حقوق)، دانشکده علوم سیاسی و علوم اجتماعی دانشگاه آنتورپ به تدریج گسترش یافت.
دانشگاه آنتورپ دارای ۳۳ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، ۶۹ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، ۱۸ رشته در مقطع فوق ارشد و ۲۳ رشته تحصیلات تکمیلی و دکتری است که از این میان ۳۱ رشته به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می گردد. (۱۳ رشته کارشناسی ارشد، ۱۴ رشته فوق ارشد و ۴رشته در تحصیلات تکمیلی).
مختصات: ۵۱°۱۵′شمالی ۴°۳۰′شرقی / ۵۱٫۲۵°شمالی ۴٫۵°شرقی / 51.25; 4.5
بلژیک
فهرست شهرهای بلژیک
شهرستان آنتورپ در استان آنتورپ در منطقه فلاندری در کشور بلژیک واقع شده است.
ویکی پدیای انگلیسی
فرودگاه بین المللی آنتورپ (به انگلیسی: Antwerp International Airport) (به زبان بومی: Internationale Luchthaven Antwerpen) یک فرودگاه همگانی با کد یاتا ANR است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۱۵۱۰ متر است. این فرودگاه در شهر آنتورپ کشور بلژیک قرار دارد و در ارتفاع ۱۲ متری از سطح دریا واقع شده است.
کد فرودگاهی یاتا
کد فرودگاهی ایکائو
فهرست فرودگاه های بلژیک
The following airlines operate regular scheduled and charter flights at Antwerp International Airport:
The nearest major international airport is بروکسل approximately ۴۰ کیلومتر (۲۵ مایل) to the south.
ورزشگاه المپیک آنتورپ (انگلیسی: Olympisch Stadion) یک ورزشگاه چند منظوره در شهر آنتورپ، بلژیک است.
این ورزشگاه که در سال ۱۹۲۰ تأسیس شده دارای ۱۲٬۷۷۱ نفر ظرفیت می باشد و ورزشگاه اصلی بازی های المپیک تابستانی ۱۹۲۰ بوده است.
ورزشگاه المپیک آنتورپ در وبگاه stadiumguide.com


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با آنتورپ

آنتورپ را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آنتورپ   • مفهوم آنتورپ   • تعریف آنتورپ   • معرفی آنتورپ   • آنتورپ چیست   • آنتورپ یعنی چی   • آنتورپ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آنتورپ
کلمه : آنتورپ
اشتباه تایپی : Hkj,v~
عکس آنتورپ : در گوگل


آیا معنی آنتورپ مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )