انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1086 100 1

آنگلوساکسون

/'AngelosAkson/

معنی آنگلوساکسون در فرهنگ فارسی عمید

آنگلوساکسون
۱. نام عمومی قبایل ژرمنی شامل آنگل ها، ژوت ها و ساکسون ها که در قرن ششم میلادی بریتانیا را تصرف کردند.
۲. مردم انگلیسی زبان ساکن در آمریکا، انگلستان، و سایر مناطق.

آنگلوساکسون در دانشنامه ویکی پدیا

آنگلوساکسون
نام آنگلوساکسون ها (Anglo-Saxons) معمولاً برای اشاره به قبایلی از ژرمن ها به کار می رود که از اوایل سدهٔ ۵ میلادی در جنوب و خاور بریتانیای بزرگ نشیمن داشتند. آن ها ملت انگلیس را تشکیل دادند و دورهٔ آن ها تا زمان تصرف منطقه به دست نورمن ها یعنی سال ۱۰۶۶ ادامه یافت.
انگلستان در عهد آنگلوساکسون ها
آنگلوساکسون ها از چند قبیله همانند آنگل، ساکسون، واندال ها، لمباردها و گوت تشکیل شده بودند. این قبایل اکثراً در انگلستان امروزی در بخش پایین دیوار هادریان ساکن شدند.
در اوایل سده ۵ ام میلادی سه قبیله ژرمنی از خاک اروپا گذشتند و به سرزمینی وارد شدند که امروزه آن را انگلستان می دانند. نام این سه قبیله آنگل ها، ساکسون ها، و جوت ها بود. این قبیله ها بنا به خواهش بریتون ها به انگلستان رفتند. بریتون ها در خود انگلستان زندگی می کردند. آن ها می خواستند با کمک آن سه قبیله، بعضی از قبایل دشمن را که از شمال انگلستان رو به جنوب می رفتند از خاک خود بیرون کنند. قبایل ژرمنی، قبایل شمالی را عقب نشاندند. اما عده ای از بریتون ها را نیز از خاک انگلستان بیرون کردند و برای خود در سرزمین انگلستان پادشاهی های کوچک تأسیس کردند. پس از حدود ۳۰۰ یا ۴۰۰ سال، این پادشاهی ها به هم پیوستند و یکی شدند. مردم آنجا نیز به نام آنگلوساکسون ها معروف شدند.
آنچه که گیلداس راهبه در سده ششم میلادی ذکر کرده است این قبایل با قدرت بیشتری که ساکسون ها داشتند با تشکیل یک اتحادیه سبب ایجاد یک اتحاد در میان قبایل مهاجر شدند که این اتحاد سبب دفع حملات مردمان پیکت و گیل به آنان شد. اطلاعات و کنش های نخستین مربوط به این قبایل در کتاب تاریخ کلیسای ملت انگلیس آورده شده است که این کتاب در سال ۷۳۱ میلادی توسط سینت بید نگاشته شده است.
عکس آنگلوساکسون
رویدادنامهٔ آنگلوساکسون (به انگلیسی: Anglo-Saxon Chronicle) مجموعه ای است از تاریخچه و سال نگاشت ‏(en)‏ به زبان انگلیسی باستان مرتبط با تاریخ دوران آنگلوساکسون ها. نسخهٔ خطیِ این رویدادنامه در اواخر سدهٔ نهم میلادی و در زمان سلطنت آلفرد کبیر تدوین شده بود. این احتمال وجود دارد که این اثر در وسکس تنظیم شده باشد. در سدهٔ نهم میلادی، نسخه های متعددی از این متن اصلی نوشته و سپس به صومعههایی در سراسر انگلستان فرستاده شدند. نسخه های جدید در این صومعه ها به روزرسانی شدند و به شکل مستقل توزیع گردیدند. یک به روزرسانی از این وقایع مربوط به سال ۱۱۵۴ میلادی در دست است.
از این رویدادنامهٔ تاریخی نُه نسخهٔ خطی مشتمل بر مجموعهٔ کامل یا بخش هایی از آن باقی مانده؛ هیچ کدام از آنها ارزش تاریخیِ برابری ندارند و هیچ کدام ارزش نسخهٔ اصلی را ندارند. به نظر می رسد تاریخ نگارش این رویدادنامه در اواخر سلطنت آلفرد کبیر آغاز شده باشد. اغلب نسخه های متعدد آن در کلیسای جامع پیتربورو و پس از آتش سوزی این کلیسا به سال ۱۱۱۶ میلادی نوشته شدند. تقریباً همهٔ نسخه های ایجادشده در قالب سال نگاری است. اولینِ آنها مربوط به ۶۰ سال پیش از میلاد مسیح و زمان تهاجم ژولیوس سزار، امپراتور روم به انگلستان، است و دنبالهٔ وقایع به شکل زیرمجموعه به شرح وقایع پس از آن تا سال ذکرشده می پردازد. در هر بخش، سلسله مراتب رویدادها به شکل سرآغاز شرح داده شده است. این نسخه های خطی در مجموعه ای موسوم به رویدادنامهٔ آنگلوساکسون شناخته می شود.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با آنگلوساکسون

آنگلوساکسون را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• کشورهای آنگلوساکسون کدامند   • حقوق آنگلوساکسون   • فلسفه انگلوساکسون   • معنی آنگلوساکسون   • فرهنگ آنگلوساکسون چیست   • نورمن ها   • آنگلوساکسون چشم آبی   • انگلو ساکسون یعنی چه   • مفهوم آنگلوساکسون   • تعریف آنگلوساکسون   • معرفی آنگلوساکسون   • آنگلوساکسون یعنی چی   • آنگلوساکسون یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آنگلوساکسون
کلمه : آنگلوساکسون
اشتباه تایپی : Hk'g,sh;s,k
آوا : 'AngelosAkson
نقش : اسم
عکس آنگلوساکسون : در گوگل


آیا معنی آنگلوساکسون مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )