انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1046 100 1

آپولونیوس رودسی

آپولونیوس رودسی در دانشنامه ویکی پدیا

آپولونیوس رودسی
آپولونیوس اهل رودس (بهزبان یونانی باستان: Ἀπολλώνιος Ῥόδιος Apollṓnios Rhódios; لاتین: Apollonius Rhodius; fl. نیمه اول سده ۳ پیش از میلاد) یک نویسنده یونان باستان و یک حماسه سرا، پژوهشگر و مدیر کتابخانه اسکندریه مصر بود. او بیشتر برای شعر آرگونوتیکا تنها اثر حماسی باقی مانده از عصر هلنیستی شناخته شده است.
آرگونوتیکا اسطوره سفر دریایی یاسون و آرگونات ها را برای بازیابی پشم زرین از سرزمین اسطوره ای کولخیس بیان می کند. در آرگونوتیکا، به دستور پادشاه پلیاس، یاسون گرفتار می شود، به این پادشاه ابلاغ شده بود که فردی با یک صندل خواهد آمد و نمسیس او خواهد بود. یاسون یکی از صندل های خود را در رودخانه از دست داد، وارد دربار پلیوس شد، و این حماسه شکل گرفت. تقریباً تمام قهرمانان نسل بعد از هرکول، همراه یاسون، در کشتی آرگو به سمت پشم زرین حرکت نمودند. همچنین تسئوس در میان این نسل بود، او به کرت رفته بود تا سر مینوتور را ببرد؛ آتالانته، زن قهرمان، و ملئاگروس، که دارای چرخه حماسی در رقابت با ادیسه و ایلیاد بود. پیندار، آپولونیوس از روده و بابیلیوتکا، تلاش کردند لیست کاملی از آرگونات ها را ارائه دهند.
گرچه آپولونیوس این داستان را در قرن سوم قبل از میلاد نوشته است، اما ریشه آن به قبل از داستان ادیسه بازمی گردد، که ظاهراً ادیسئوس با ویژگی های یاسون خو گرفته است (سرگردان بودن ادیسئوس برپایه آن بوده است). در دوران باستان، این سفر یک حقیقتی تاریخی بود، و این حادثه در دریای سیاه اطراف یونان رخ داد. همچنین این داستان بسیار محبوب است، و چرخه ای از بسیاری از افسانه های محلی را شکل می دهد. به ویژه داستان مدئا، از تصورات اشعار تراژیک به دست آمده است.
هنگامی که او به تقلید هومر می پردازد به عنوان یک شاعر شکست می خورد. شهرت وی با مطالعات اخیر که با تأکید بر ویژگی های خاص شاعران دوره هلنیستی به عنوان وارثان علمی سنت ادبی طولانی در دورانی منحصر به فرد در تاریخ صورت گرفته تقویت شده است.
عکس آپولونیوس رودسی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

آپولونیوس رودسی در دانشنامه آزاد پارسی

آپولونیوسِ رودِسی (قرن ۳پ م)(Apollonius of Rhodes)
شاعر یونانی. سرایندۀ حماسۀ آرگونوتیکااست، که داستان یاسون، آرگونوت ها، و جست وجوی آنان را برای یافتن «پشم زرین» بیان می کند. شاگرد کالیماخوسو مدتی نیز رئیس کتابخانۀ اسکندریه بود. نوآوریِ اثر آپولونیوس در آن است که او ماجرای عشق مِدِآبه یاسون را بخش اصلی داستان خود قرار داده است. احتمال می رود که ویرژیلدر روایت عشق دیدوبه آینئاستحت تأثیر او بوده است. آپولونیوس در اسکندریه یا نائوکِراتیسمتولد شد، اما چون بیشتر عمر خود را در انزوا در رودس گذراند، او را «رودسی» می نامیدند. مجادلات او با کالیماخوس، بر سر برتری حماسه های بلند روایی، در مقابل اشعار کوتاه و فوق‎العاده پرداخت شدۀ او، به دشمنی میان آن دو انجامید.

آپولونیوس رودسی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

Aryan > Be afraid
کیومرث > که ویار
سعیده > pluralistic
امین > hypotenuse
که و یار > کهو
Kimiya > Fitting rome
سیدنیشابوری > broke the camels back
افسانه > دست مریزاد

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آپولونیوس رودسی   • مفهوم آپولونیوس رودسی   • تعریف آپولونیوس رودسی   • معرفی آپولونیوس رودسی   • آپولونیوس رودسی چیست   • آپولونیوس رودسی یعنی چی   • آپولونیوس رودسی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آپولونیوس رودسی
کلمه : آپولونیوس رودسی
اشتباه تایپی : H~,g,kd,s v,nsd
عکس آپولونیوس رودسی : در گوگل


آیا معنی آپولونیوس رودسی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )