انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1065 100 1

آگوستین

آگوستین در دانشنامه ویکی پدیا

آگوستین
آگوستین معروف به آگوستین قدیس (Saint Augustinus) از تأثیرگذارترین فیلسوفان و اندیشمندان مسیحیت در دوران باستان و اوایل قرون وسطی محسوب می گردد. او از شکل دهندگان سنت مسیحی غربی (کاتولیک و پروتستان) به حساب می آید.
اعترافات: که زندگی نامه فلسفی-اعتقادی وی می باشد. گفته می شود این اثر نخستین خودزندگی نامه ای است که در غرب نگاشته شده است.
در باب تثلیث: که این اثر مهم به نوعی تبیین اعتقادی دربارهٔ تثلیث می پردازد.
شهر خدا: کتابی است درباب فلسفه تاریخ و سیاست. آگوستین از پایه گذاران فلسفه سیاست در غرب محسوب می گردد.
درباب معنی لفظی کتاب سفر پیدایش: نشان دهندهٔ عقاید وی دربارهٔ خلقت وشکل گیری جهان است.
درباب اصول عقاید مسیحی
درباب هشتادو سه سؤال مختلف
رسالات علیه دین مانوی.
وی از قوم بربر در شمال آفریقا بود و در شهر تاگاسته یا سوق اهراس در ایالت رومی نومیدیه واقع در الجزایر کنونیمتولد گردید. او از یک مادر مسیحی و پدر مشرک به دنیا آمد. در طفولیت و جوانی در آموزشگاهی به تحصیل پرداخت که دروسش سنگین و معلمانش فوق العاده سختگیر بودند. او مدتی در کارتاژ زندگی کرد و در این شهر بود که غرق در لذات دنیوی گردید و قسمت اعظم اوقات خود را صرف لهو و لعب می کرد. بعد به رم رفت و چندی در این شهر به تدریس پرداخت. از رم به میلان مسافرت کرد و در این شهر بود که رسماً مسیحی شد و سرانجام در سالک کشیشان درآمد. آگوستین در آغاز جوانی نه علاقه ای به دین داشت و نه فلسفه، و تمام اوقات خود را صرف مطالعه آثار ادبی می نمود، ولی پس از مطالعه آثار چیچرون به شدت به فلسفه علاقه مند گردید.
وی در ابتدا مانوی یا ثنویت گرا بود ولی به اعتراف خودش چون به بیهودگی این مذهب در بسیاری از عقاید و اندیشه هایش پی می برد به رم مهاجرت کرده و به مکتب فلسفی شکاکیون جدید ملحق می گردد. پس از مدتی این مکتب فکری نیز او را اقناع نمی کند. در شهر میلان با شخصی با اندیشه های نوافلاطونی به نام «فلاویوس مائیوس تئودوروس» آشنا می گردد و از همین راه به مکتب نوافلاطونیان وارد می شود. پس از آن به دین مسیحیت می پیوندد. پس از مدتی به مقام اسقفی شهر هیپو انتخاب می شود و در همین شهر نیز از دنیا می رود.
وی تا پایان عمر خود نیز تحت اندیشه های نوافلاطونی و مانوی بوده است و این امر دربسیاری از نظریات و آثار وی به روشنی نمایان است. آگوستین در آثار خود که راجع به تثلیث، چگونگی خلقت، حقیقت، نفس، مسئله گناه و ثواب، جبر و اختیار، نجات انسان به فضل الهی و… می باشد می کوشد تا حکمت افلاطونی را با اصول آیین نصاری تطبیق دهد و از این دو معجونی که مورد قبول آبای مسیحی باشد به وجود آورد.
عکس آگوستین
آگوستین ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
آگوستین
آگوستین کانتربری
آگوستین (فیلم)
آتشفشان آگوستین
سنت آگوستین، فلوریدا
جیمز آگوستین شنون
برندان اوگاستین
کاترین واگنر-آوگوستین
آگوستین (انگلیسی: Augustine) فیلمی در ژانر درام و شهوانی است که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به ونسان لندون، سوکو و کیارا ماسترویانی اشاره کرد.
۷ نوامبر ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-11-۰۷)
داستان فیلم: فرانسه، قرن نوزدهم، داستان فیلم رابطه ی بین متخصص مغز و اعصاب دکتر ژان مارتین و بیمار نوجوانی که مبتلا به هیستری ست و خدمتکار آشپزخانه می باشد را به تصویر می کشد، او بعد از یک تشنج تا حدودی سمت چپ بدنش فلج می شود...فیلم بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است.
سیارک ۱۷۴۹۶ (به انگلیسی: 17496 Augustinus، نامگذاری:1992DM2) هفده هزار و چهارصد و نود و ششمین سیارک کشف شده است که در ۲۹ فوریه ۱۹۹۲ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۰.۲ است.
آگوستین آرانزابال (به اسپانیایی: Agustín Aranzábal) بازیکن فوتبال اهل اسپانیا است که از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۳ میلادی عضو تیم ملی فوتبال اسپانیا بوده و در ۲۸ بازی ملی حضور داشته است. او در بازی های ملی اش گلی به ثمر نرساند.
تعداد بازی ها و گل ها فقط مربوط به بازی های لیگ داخلی است.
آگوستین (به انگلیسی: Augustin) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در آلاباما واقع شده است. آگوستین ۴۷٫۸۵ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
آگوستین آلمودوار (اسپانیایی: Agustín Almodóvar؛ زادهٔ ۱۹۵۵) تهیه کننده و هنرپیشه اهل اسپانیا است.
او برادر کوچکتر پدرو آلمودوار و دانش اموختهٔ رشته شیمی در دانشگاه کمپلوتنسه مادرید است.
از فیلم هایی که وی در آن نقش داشته است، می توان به آغوش های گسسته، با او حرف بزن، زنان در آستانه فروپاشی عصبی، کفش پاشنه بلند، پوستی که در آن زندگی می کنم و قبیله اشاره کرد.
آگوستین اوریون (اسپانیایی: Agustín Orión؛ زاده ۲۶ ژوئیهٔ ۱۹۸۱) یک بازیکن فوتبال اهل آرژانتین است.
تعداد بازی ها و گل ها فقط مربوط به بازی های لیگ داخلی است و آمار به روز شده در تاریخ 20:22, October 6, 2012 (UTC).
وی همچنین در تیم ملی فوتبال آرژانتین بازی کرده است.
آگوستین بوزورا (انگلیسی: Augustin Buzura; ۲۲ سپتامبر ۱۹۳۸ – ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۷(2017-07-10)) نویسنده، روزنامه نگار، فیلم نامه نویس، و منتقد ادبی اهل رومانی بود. او فعالیت حرفه ای خود را در عرصه روزنامه نگاری با نوشتن مقاله ای در یک نشریه در سال ۱۹۶۰ آغاز کرد.
آگوستین بیرل (انگلیسی: Augustine Birrell؛ ۱۹ ژانویه ۱۸۵۰ – ۲۰ نوامبر ۱۹۳۳) یک سیاست مدار اهل بریتانیا و عضو حزب لیبرال آن کشور بود.
آگوستین تامامس (انگلیسی: Agustín Tamames؛ زادهٔ ۱۹ اکتبر ۱۹۴۴) دوچرخه سوار اهل اسپانیا است. وی در بازی های المپیک تابستانی ۱۹۶۸ شرکت کرده است.
آتشفشان آگوستین (انگلیسی: Augustine Volcano) مجموعه ای از گنبد گدازه مرکزی و جریان گدازه است که توسط خرده سنگ های آذرآواری احاطه شده است. این آتشفشان جزیره آگوستین در جنوب غرب شاخاب کوک در شهرستان شبه جزیره کنای واقع در ساجل جنوب مرکزی آلاسکا و در ۲۸۰ کیلومتری جنوب غرب انکوریج قرار دارد. جزیره آگوستین ۸۳٫۸۷۲ کیلومتر مربع مساحت دارد و عمدتاً بر اثر فوران های آتشفشانی گذشته ایجاد شده است. دانشکندان معتقدند که گنبد گدازه پیشین آتشفشان بر اثر ریزش بهمن های سهمگین، فرو ریخته است.
فهرست آتشفشان های ایالات متحده آمریکا
رود سن آگوستین (انگلیسی: San Agustín River) نام یک رود در بولیوی است.
ژان-کوین آگوستین (فرانسوی: Jean-Kévin Augustin؛ زادهٔ ۱۶ ژوئن ۱۹۹۷) یک بازیکن فوتبال اهل فرانسه است که در پست مهاجم برای باشگاه فوتبال لایپزیگ در بوندسلیگا بازی می کند.
تعداد بازی ها و گل ها فقط مربوط به بازی های لیگ داخلی است و آمار به روز شده در تاریخ ۱۴ مه ۲۰۱۶.
وی اصالتاً از هائیتی است و در سال ۲۰۱۶ آقای گل مسابقات زیر ۱۹ سال فوتبال اروپا شده است.
سنت آگوستین ممکن است به یکی از افراد زیر اشاره داشته باشد:
آگوستین هیپویی، پدر کلیسای لاتین
آگوستین کانتربری، نخستین اسقف اعظم کانتربری
آگوستین وبستر، شهید کاتولیک
محفل سنت آگوستین (لاتین: Ordo sancti Augustini) به صورت مختصر O.S.A یکی از محافل کلیسای کاتولیک است. اگر چه کهن تر است، اما به طور رسمی در قرن سیزدهم تشکیل شده است.
فرقه دومینیکن
مختصات: ۵۱°۱۶′۴۱٫۲۶″ شمالی ۱°۵′۱۷٫۵۴″ شرقی / ۵۱٫۲۷۸۱۲۷۸°شمالی ۱٫۰۸۸۲۰۵۶°شرقی / 51.2781278; 1.0882056
نام اظهارشده در فهرست میراث جهانی یونسکو
کلیسای سنت آگوستین (به انگلیسی: St Augustine's Abbey) یکی از کلیساهای بندیکتی در کانتربری در کنتِ انگلستان بود.
سنت آگوستین که از جانب پاپ گرگوری یکم به انگلستان فرستاده شده بود در سال ۵۹۷ میلادی به آن سرزمین رسید. پادشاه کنت در آن زمان اتلبرت بود که همسری مسیحی مذهب به نام برتا داشت. او یا به دلیل نفوذ همسرش یا به خواست خود به آگوستین اجازه داد تا صومعه ای را در خارج از دیوارهای کانتربری در قسمت شرقی شهر بنیان نهد. اتلبرت همچنین فرمان داد تا در آنجا کلیسایی بسازند باشکوه تا آن را به پیتر و پل قدیس اهدا نماید و هدایای گوناگونی را وقف آن کنند. ویلیام تورن، وقایع نگار اواخر سدهٔ چهارده این کلیسا، سال ۵۹۸ میلادی را به عنوان تاریخ بنیانگذاری آن ثبت کرده است.
در این مکان همچنین سه کلیسای ساکسونی دیگر قرار داشت که وقف پنکراس قدیس، پیتر و پل مقدس و مریم مقدس شده بود. باقی ماندهٔ بنای دوران ساکسونی کلیسای سنت پنکراس هنوز وجود دارد اما دو کلیسای دیگر در دوران نورمان ها بازسازی شده و به یک بنا تبدیل شدند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های آگوستین

آگوستین قدیس عالم الهیات و فیلسوف مسیحی بود.

ارتباط محتوایی با آگوستین

آگوستین را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آگوستین   • مفهوم آگوستین   • تعریف آگوستین   • معرفی آگوستین   • آگوستین چیست   • آگوستین یعنی چی   • آگوستین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آگوستین
کلمه : آگوستین
اشتباه تایپی : H',sjdk
عکس آگوستین : در گوگل


آیا معنی آگوستین مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )