برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1131 100 1

آیین در روم باستان

آیین در روم باستان در دانشنامه ویکی پدیا

آیین در روم باستان
دین در روم باستان عبارت است از ادیان قوم باور شهر رم که رومیان باستان به آن باور داشتند و دین هایی که سرزمین هایی که بعداً به قلمرو روم افزوده شدند به آن باور داشتند و بعدها در ایتالیا پیرو داشتند. رومیان خود را مردمانی بسیار دیندار می دانستند و موفقیت شان در فرمانروایی بر جهان را مدیون پیتاس می دانستند چون رابطهٔ خوبی میان آن ها و خدایان برقرار کرده بود. رومیان به دلیل داشتن خدایان بسیار در جهان شهره اند از این رو این ظرفیت را داشتند تا در آغاز مسیحیت به آن خیانت کنند.
حضور گستردهٔ یونانیان در بخشی از پادشاهی روم باعث شد تا فرهنگ رومیان به شدت از یونانیان تأثیر پذیرد و برخی سنت ها و آیین های یونانی در بنیان فرهنگ روم جای گیرد مانند طلسم آپولون. رومی ها به دنبال بخش های مشترک میان خدایان رومی و یونانی گشتند تا اینکه اساطیر و نمادهای هنری یونانی وارد ادبیات و هنر رومیان شد، تمدن اتروسک ها نیز اثری همانند بر تمدن روم گذاشت به ویژه در اعتقاد به شگون در زندگی. با ریشه یابی در بیشتر باورهای مذهبی رومی، می توان به رد پای بنیان گذارانش به ویژه نوما پمپیلیوس، دومین شاه سابین روم رسید. نوما ادعا می کرد که به طور مستقیم با خدایان سخن می گوید.
سیاستمداران رومی همچون سیسرون بر این باور بودند که مذهب وسیله ای برای تأمین نظم اجتماعی است. با گسترش قلمرو پادشاهی روم، مهاجران دینشان را به همراه خود به پایتخت می آوردند و باعث گسترش آن در ایتالیا می شدند. برای مردمان عادی روم، مذهب بخشی از زندگی روزانه بود، هر خانه ای برای خودش یک عبادتگاه داشت که آنجا دعا می کرد و افشانشش را برای خدایان خانواده انجام می داد. علاوه بر این عبادتگاه هایی در نقاط مختلف شهر، مکان های مقدسی مانند چشمه ها و بارگاه برخی افراد در شهر دیده می شد.
گاه شماری رومی برپایهٔ مراسم های مذهبی بود. بسیاری از فعالیت های مذهبی توسط زنان، برده ها و بچه ها انجام می شد و برخی تنها منحصر به زنان بود. باکره های وستال به همین قضیه مربوط است که تنها پس از چیرگی مسیحیت از ذهن مردم پاک شد.
عکس آیین در روم باستان


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با آیین در روم باستان

آیین در روم باستان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی آیین در روم باستان   • مفهوم آیین در روم باستان   • تعریف آیین در روم باستان   • معرفی آیین در روم باستان   • آیین در روم باستان چیست   • آیین در روم باستان یعنی چی   • آیین در روم باستان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی آیین در روم باستان
کلمه : آیین در روم باستان
اشتباه تایپی : Hddk nv v,l fhsjhk
عکس آیین در روم باستان : در گوگل

آیا معنی آیین در روم باستان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )