انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1061 100 1

ابراهیم بن موسی بن جعفر

ابراهیم بن موسی بن جعفر در دانشنامه اسلامی

ابراهیم بن موسی بن جعفر
اِبْراهیمِ بْنِ موسی عَلَوی، فرزند امام موسی بن جعفر(ع)، معروف به جزّار و ملقب به مرتضی یکی از ائمه زیدیه است. او در قیام ابن طباطبا با وی بیعت کرد و پس از مرگ ابن طباطبا از سوی محمد بن محمد بن زید علوی و به نقلی از طرف ابوالسرایا حاکم یمن شد اما پس از مدتی از یمن خارج شده و به مکه رفت. ابراهیم بار دیگر از طرف مأمون عباسی بر یمن حکومت کرد و مدتی نیز حاکم مکه شد. او در نهایت در سال ۲۱۰ هجری قمری در بغداد مسموم شد و از دنیا رفت. مجلسی وی را از راویان ممدوح به شمار آورده است.
یعقوبی، ابن بابویه، مفید، ابن شهر آشوب و دیگران از شخصی بنام ابراهیم، در میان فرزندان امام موسی کاظم(ع) نام برده اند، اما برخی نوشته اند که امام موسی بن جعفر(ع) دارای ۲ فرزند به نام ابراهیم بوده است: ابراهیم اکبر که در یمن به حکومت رسید و ابراهیم اصغر که ملقب به مرتضی بود.
بنابر نظر ابن عنبه، از ابراهیم فرزندی باقی نماند، ولی خواندمیر نوشته است که وی دارای دو پسر به نام های موسی و جعفر بوده است. بعضی نیز برای وی ۹فرزند نقل کرده اند که نسل ابراهیم از آنها بجای ماند.

ارتباط محتوایی با ابراهیم بن موسی بن جعفر

به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ابراهیم بن موسی بن جعفر   • مفهوم ابراهیم بن موسی بن جعفر   • تعریف ابراهیم بن موسی بن جعفر   • معرفی ابراهیم بن موسی بن جعفر   • ابراهیم بن موسی بن جعفر چیست   • ابراهیم بن موسی بن جعفر یعنی چی   • ابراهیم بن موسی بن جعفر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ابراهیم بن موسی بن جعفر
کلمه : ابراهیم بن موسی بن جعفر
اشتباه تایپی : hfvhidl fk l,sd fk [utv
عکس ابراهیم بن موسی بن جعفر : در گوگل


آیا معنی ابراهیم بن موسی بن جعفر مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )