انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1057 100 1

ابن شهر آشوب مازندرانی

ابن شهر آشوب مازندرانی در دانشنامه اسلامی

ابن شهر آشوب مازندرانی
دانشمند بلند آوازه شیعه «ابن شهر آشوب» یکی از بزرگمردان تاریخ است که زندگی او آثارش سراسر درس عبرت، معنویّت، شور و شوق و الگوی ایمان و تلاش است.او در طول زندگی پربار خویش همواره در راه احیای مکتب انسان پرور اهل بیت ـ علیهم السّلام ـ و رشد و استحکام حوزه های علوم اسلامی کوشش فراوانی از خود نشان داد. دانشمندی که در تمام علوم اسلامی مقامی بس بلند به دست آورد و در تربیت شاگرد و تحقیق و تصنیف تا واپسین لحظات زندگی تلاش کرد. حال و زندگی او را به اختصار مرور می کنیم.
ابوعبدالله محمد بن علی بن شهر آشوب سَرَوی مازندرانی معروف به «رشید الدین» از عالمان بزرگ و معروف شیعه در اواخر قرن پنجم و اوایل قرن ششم هجری است.این فقیه فرزانه در جمادی الثانی سال ۴۸۸ ق. (و به قولی ۴۸۹ ق.)
لؤلوه البحرین، شیخ یوسف بحرانی، ص ۳۴۰.
محمّد رفته رفته همچون دیگر کودکان همسن و سال خود رشد می کرد و بزرگ می شد. امّا فرقی که او با دیگران داشت این بود که در دامن خانواده ای روحانی، دانش پرور و تربیت شناس پرورش می یافت. او چون به هشت سالگی رسید تمام قرآن را حفظ کرده بود و از این به بعد او را «حافظ» (حافظ قرآن) لقب دادند.
مقدمه معالم العلما، ص ۳.
۱. شیخ شهر آشوب (جد بزرگوار وی)
دائره المعارف، بزرگ اسلامی، ج ۴، ص ۹۰.
...

ارتباط محتوایی با ابن شهر آشوب مازندرانی

ابن شهر آشوب مازندرانی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ابن شهر آشوب مازندرانی   • مفهوم ابن شهر آشوب مازندرانی   • تعریف ابن شهر آشوب مازندرانی   • معرفی ابن شهر آشوب مازندرانی   • ابن شهر آشوب مازندرانی چیست   • ابن شهر آشوب مازندرانی یعنی چی   • ابن شهر آشوب مازندرانی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ابن شهر آشوب مازندرانی
کلمه : ابن شهر آشوب مازندرانی
اشتباه تایپی : hfk aiv Ha,f lhcknvhkd
عکس ابن شهر آشوب مازندرانی : در گوگل


آیا معنی ابن شهر آشوب مازندرانی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )