برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1284 100 1

اتحادیه جهانی دوچرخه سواری

اتحادیه جهانی دوچرخه سواری در دانشنامه ویکی پدیا

اتحادیه جهانی دوچرخه سواری
اتحادیهٔ جهانی دوچرخه سواری (به فرانسوی: Union Cycliste Internationale) (به اختصار UCI)، نهاد اداره کنندهٔ ورزش دوچرخه سواری و ناظر بر رقابت های بین المللی دوچرخه سواری است. مقر این اتحادیه در شهر اگل سوئیس واقع شده است.
کنفدراسیون دوچرخه سواری آسیا (ACC)
اتحادیهٔ دوچرخه سواری اروپا (UEC)
کنفدراسیون دوچرخه سواری اقیانوسیه (OCC)
کنفدراسیون دوچرخه سواری پان آمریکا (COPACI)
کنفدراسیون دوچرخه سواری آفریقا (CAC)
هدف اتحادیه جهانی دوچرخه سواری (یو.سی.ای) توسعه این رشته ورزشی در تمام سطوح، از رقابت های حرفه ای گرفته تا استفاده از دوچرخه در فعالیت های تفریحی و کاربرد آن به عنوان وسیله نقلیه است. به گفته ریِس فدراسیون جهانی دوچرخه سواری: تجربه نشان داده است که در واقع سطوح مختلف این ورزش بسیار به هم مرتبط هستند: مردمانی که فرصت تماشای یک مسابقه دوچرخه سواری حرفه ای را دارند، احتمال بیشتری وجود دارد که برای شروع دوچرخه سواری انگیزه پیدا کنند.
مناطقی که رویدادهای دوچرخه سواری بزرگ یو .سی .آی را برگزار می کنند به رسمیت می شناسد، بلکه تعهدی ویژه برای دوچرخه سواری همه افراد قائل است. شهرها و مناطقی که این برچسب را دریافت کنند، با یو.سی .آی در شراکت قرار می گیرند تا این رشته ورزشی را میان جمعیت خویش توسعه دهند و مردم بیشتری را سوار دوچرخه کنند.
اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری مجوزهای دوچرخه سواران را برای شرکت در مسابقات صادر کرده و قوانین انضباطی ای همچون مسائل مربوط به دوپینگ را به اجرا می گذارد. یوسی آی، همچنین امور مربوط به کلاس بندی مسابقات و سیستم رده بندی امتیازات را در مسابقات دوچرخه سواری کوهستان، جاده و پیست برای آقایان و بانوان در سطح آماتور و حرفه ای بر عهده دارد. علاوه بر این، بر مسابقات قهرمانی دوچرخه سواری جهانی نیز نظارت می کند.
عکس اتحادیه جهانی دوچرخه سواری


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با اتحادیه جهانی دوچرخه سواری

اتحادیه جهانی دوچرخه سواری را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری   • مفهوم اتحادیه جهانی دوچرخه سواری   • تعریف اتحادیه جهانی دوچرخه سواری   • معرفی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری   • اتحادیه جهانی دوچرخه سواری چیست   • اتحادیه جهانی دوچرخه سواری یعنی چی   • اتحادیه جهانی دوچرخه سواری یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری
کلمه : اتحادیه جهانی دوچرخه سواری
اشتباه تایپی : hjphndi [ihkd n,]voi s,hvd
عکس اتحادیه جهانی دوچرخه سواری : در گوگل

آیا معنی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )