برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1135 100 1

اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان

اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان در دانشنامه ویکی پدیا

اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان
اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان (به آلمانی: Christlich Demokratische Union Deutschlands) بزرگ ترین حزب محافظه کار این کشور است که در سال ۱۹۴۵ تأسیس شد. این حزب که می توان آن را «راست میانه» دانست همچنین عضو اتحادیه دموکرات بین المللی است. رهبری کنونی این حزب با آنه گرت کرامپ-کارن باوئر است که در راس دولت ائتلافی کنونی آلمان قرار گرفته است.
وب گاه رسمی اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان
اتحادیه دموکرات مسیحی در ایالت بایرن فعالیت نمی کند و از اینرو در پارلمان فدرال بوندستاگ، فراکسیون مشترکی را با اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن تشکیل می دهد که این اتحادیه تنها در بایرن فعالیت می کند. سیاست های فدرال این دو حزب در قالب یک تفاهمنامهٔ ائتلاف پارلمانی با یکدیگر هماهنگ می شود، در حالیکه در سیاست های ایالتی هر دو حزب مستقل از یکدیگر فعالیت می کنند. برای اشاره به هردوی آن ها معمولاً از اصطلاح «اتحادیه» استفاده می شود.
هر دوی این احزاب بیشتر طرفداران خود را مابین کاتولیک ها، پروتستان ها، روستاییان و اعضایی از همه طبقات اقتصادی پیدا می کنند. سیاست کلی اقتصادی و اجتماعی شان محافظه کارانه است و بیشتر از احزاب سیاسی دیگر به کلیساهای کاتولیک (و تا حدود کم تری پروتستان) نزدیک هستند. با وجود این تأکید حزب بر مسیحیت امروز کم تر از چند دهه گذشته است و می توان گفت امروز آن ها بیشتر از این که ایدئولوژیک باشند، پراگماتیک هستند.
در ۱۹۹۰ این حزب با حزب هم گام اش در آلمان شرقی که دقیقاً هم نام آن ها بود (اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان) ادغام شد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان

اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان   • مفهوم اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان   • تعریف اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان   • معرفی اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان   • اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان چیست   • اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان یعنی چی   • اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان
کلمه : اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان
اشتباه تایپی : hjphndi nl,;vhj lsdpd Hglhk
عکس اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان : در گوگل

آیا معنی اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )