انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1066 100 1

احتلام

/'ehtelAm/

معنی احتلام در لغت نامه دهخدا

احتلام. [ اِ ت ِ ] (ع مص ) خواب دیدن. بوشاسب. حُلُم. (زوزنی ). شیطانی شدن. بازی شیطانی. (ملخص اللغات حسن خطیب ). مباضعت در خواب. انزال درخواب. جنب شدن در خواب. || مطلق انزال.

معنی احتلام به فارسی

احتلام
خواب دیدن، جماع کردن درخواب، جنب شدن درخواب، انزال منی درخواب
[wet dream, nocturnal emission, pollution] [علوم سلامت] انزالی که در خواب رخ می دهد

معنی احتلام در فرهنگ معین

احتلام
(اِ تِ) [ ع . ] (مص ل .)۱ - خواب دیدن ، جماع کردن در خواب . ۲ - انزال منی در خواب .

معنی احتلام در فرهنگ فارسی عمید

احتلام
جُنُب شدن در خواب، انزال منی در خواب.

احتلام در دانشنامه اسلامی

احتلام
احتلام در دو معنای خروج منی و خروج منی در خواب به کار رفته است.احتلام به معنای نخست اعم از بیداری و خواب از طریق آمیزش یا غیر آن است؛ همان گونه که هر دو معنا شامل زن و مرد نیز می باشد. احکام آن در باب های طهارت، صلات، صوم، نکاح و اقرار آمده است.
احتلام به معنای خواب دیدن و جنب شدن در خواب است.
محتلم به معنای اول
محتلم به این معنا دارای احکامی می باشد:
← از نشانه های بلوغ
محتلم به این معنا دارای احکامی می باشد:
← حکم خروج منی در خواب
...
احتلام
اِحْتِلام یا مُحتَلِم شدن، خروج منی از انسان در هنگام خواب است. احتلام در احکام اسلامی یکی از نشانه های بلوغ در مردان شمرده می شود. احتلام باعث جنابت است و فرد محتلم باید برای نماز و روزه و برخی دیگر از امور عبادی، غسل جنابت کند. احتلامِ فردِ روزه دار، روزه را باطل نمی کند. احتلام غالباً برای مردان اتفاق می افتد.
احتلام از ماده حلم (=رؤیا) و به معنای نزدیکی و مانند آن در خواب است. فرهنگ سخن احتلام را به معنی خروج غیرارادی منی دانسته است که اغلب در خواب اتفاق می افتد، و در اصطلاح فقیهان به دو معنای خروج منی و خروج منی در خواب به کار رفته است. به شخصی که دچار احتلام شده مُحْتَلِم گفته می شود.
در آیات ۵۸ و ۵۹ سوره نور به احتلام اشاره شده است.و نیز کلینی در کتاب حدیثی الکافی بابی با عنوان «باب احتلام الرجل و المرأة» ایجاد کرده و در آن هفت حدیث ذکر کرده است.

احتلام در دانشنامه ویکی پدیا

احتلام
احتلام یا رؤیای خیس از انواع انزال است و عبارت است از خارج شدن منی از انسان در هنگام خواب. ممکن است ذهن فرد در خواب صحنهٔ جنسی را شبیه سازی کند یا در برخی مواقع این صحنه شبیه سازی نمی گردد و به دلیل تولید بیش از اندازه بدن خود آن اقدام به تخلیه منی می نماید
احتلام یک امر طبیعی است که طی فعل و انفعالات بدن رخ می دهد و می تواند گاه تا ۱ ماه اتفاق نیفتد یا حتی در یک هفته دوبار اتفاق بیافتد. خارج شدن منی در خواب امری اجتناب ناپذیر است و شخصی که خودارضایی ندارد به صورت منظم حتی بدون تصور صحنه پورن در خواب جنب می شود و مایع منی از او خارج می گردد.
بر اساس احکام دین اسلام، به واسطهٔ احتلام غسل جنابت واجب می گردد. احتلام را از نشانه ها و شرایط بلوغ در پسران می شمارند.همچنین نشاندهنده دوری جوانان از خودارضایی می باشد.
«احتلام» (انگلیسی: Wet Dreams (2002 film)) یک فیلم است که در سال ۲۰۰۲ منتشر شد.
۶ نوامبر ۲۰۰۲ (۲۰۰۲-11-۰۶)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

احتلام در دانشنامه آزاد پارسی

اِحتِلام
اِنزالِ جنسی در خواب. از منظر فقهی، اگر در مسجد الحرام یا مسجد النبی باشد باید برای خروج از آن تیمم کنند. در معنی دیگر، احتلام مطلق بیرون آمدن منی ولو در بیداری است. مکروه است که محتلم بدون غسل یا وضو آمیزش کند. فقیهان احتلام را مخصوص به مردان نمی دانند و آبی را که از زن همراه با سستی و شهوت بیرون می آید همانند منی و در حکم آن می دانند اما کسانی چون شیخ صدوق در امامیه و ابوحنیفه در اهل سنّت آن را موجب غسل نمی شمارند.

ارتباط محتوایی با احتلام

معنی احتلام به انگلیسی

autoeroticism (اسم)
لقاح با خود ، احتلام ، تحریک خود
autoerotism (اسم)
لقاح با خود ، احتلام ، تحریک خود

احتلام را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• احتلام در زنان   • احتلام در بیداری   • احتلام پسران   • علت احتلام   • آیا احتلام گناه است   • احتلام مردان متاهل   • جلوگیری از احتلام   • احکام احتلام   • معنی احتلام   • مفهوم احتلام   • تعریف احتلام   • معرفی احتلام   • احتلام چیست   • احتلام یعنی چی   • احتلام یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی احتلام
کلمه : احتلام
اشتباه تایپی : hpjghl
آوا : 'ehtelAm
نقش : اسم
عکس احتلام : در گوگل


آیا معنی احتلام مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )