برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1312 100 1

اداره ۶۱۰

اداره ۶۱۰ در دانشنامه ویکی پدیا

اداره ۶۱۰
اداره ۶۱۰ (اداره شش - ده نیز خوانده می شود)، (به انگلیسی: 610 Office) آژانس امنیتی در جمهوری خلق چین است که براساس تاریخ تأسیس آن نامگذاری شد که در روز دهم از ماه ششم سال هزار و نهصد و نود و نه بوده است. این اداره به دستور جیانگ زمین به طور اخص برای آزار و شکنجه تمرین کنندگان فالون گونگ تأسیس شد. محدودیت قانونی در عملکرد این اداره وجود ندارد و دارای قدرت نامحدودی بالاتر از سطوح اجرائی حزب است. به طوری که ادارات سیاسی و قضایی، رسانه ها، ارتش و پلیس را تحت تصمیمات خود دارد.
از سال ۱۹۹۹ تا کنون نیروهای امنیتی اداره ۶۱۰ در سراسر چین اقدام به دستگیری و بازداشت تمرین کنندگان فالون گونگ کرده اند. ضرب و شتم، بازداشت در اردوگاه های کار اجباری، شستشوی مغزی و آزار و شکنجه از جمله اعمالی است که بر تمرین کنندگان فالون گونگ انجام شد. شیوه های شکنجه شامل شوک دادن با باتون های الکتریکی با ولتاژهای بالا، محرومیت از خواب، گرسنگی، تجاوز و سقط اجباری است. جیانگ زمین در زمان تشکیل اداره ۶۱۰ فرمان می دهد که فالون گونگ را در سه ماه ریشه کن کند.
از ابتدا، تمرین کنندگان فالون گونگ اعلام کردند که هیچ تمایلی به درگیرشدن در امور سیاسی ندارند و هرگز قصد ندارند که با حزب از در مخالفت درآیند. پس از گذشت ۱۴ سال مورد آزار و شکنجه قرارگرفتن، تنها هدف سیاسی آنها پایان دادن به آزار و شکنجه درچین به صورت صلح آمیز است.
فالون گونگ (یا فالون دافا) یک روش معنوی است که باعث رشد و ارتقای فرد از نظر جسمی و اخلاقی می شود. آن دربرگیرنده روش های کهن و سنتی همچون بودیسم و دائوئیسم بوده و دارای چند تمرین ملایم و آرام و مدیتیشن است. اصول اصلی آن “حقیقت، نیک خواهی و بردباری” است که تمرین کنندگان این روش در زندگی روزانه خود را مقید به پیروی از این اصول می کنند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

اداره ۶۱۰ را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اداره ۶۱۰   • مفهوم اداره ۶۱۰   • تعریف اداره ۶۱۰   • معرفی اداره ۶۱۰   • اداره ۶۱۰ چیست   • اداره ۶۱۰ یعنی چی   • اداره ۶۱۰ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اداره ۶۱۰
کلمه : اداره ۶۱۰
اشتباه تایپی : hnhvi ۶۱۰
عکس اداره ۶۱۰ : در گوگل

آیا معنی اداره ۶۱۰ مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )