برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1127 100 1

ارتش آزادی بخش فرانسه

ارتش آزادی بخش فرانسه در دانشنامه ویکی پدیا

ارتش آزادی بخش فرانسه
ارتش آزادیبخش فرانسه (به فرانسوی: Armée française de la Libération) در سال ۱۹۴۳ میلادی تأسیس شد. این ارتش نتیجه ادغام ارتش آفریقا و نیروهای وابسته به شارل دو گل است که در جنگ های تونس و ایتالیا شرکت کرده بود. این ارتش در سال ۱۹۴۴ فرانسه را دوباره تسخیر کرد و در سال ۱۹۴۵ برای بدست آوردن حق کاپیتولاسیون وارد آلمان شد و تا سال ۱۹۵۵ میلادی در این کشور باقی ماند.
انقلاب فرانسه
زنان در مقاومت فرانسه
در ۱۷ ژوئن سال ۱۹۴۰ زمانی که پیام آتش بس فیلیپ پتن از رادیو ملی فرانسه پخش شد، ژنرال دوگل یک روز بعد از آن از رادیو بی بی سی به مقاومت فراخوان داد و بدین ترتیب ارتش فرانسه به دو یا سه قسمت متضاد تقسیم شد، یکی طرفداران پتن یا مارشالیست ها که در ویشی مستقر بودند. دیگری طرفداران مارشال دوگل که در لندن مستقر بودند و سومین نیرو در الجزایر حضور داشتند.
اغلب نیروهای ارتش فرانسه وابسته به ژنرال پتن بودند که به ارتش ویشی شناخته می شدند و از دولت فرانسه که در ویشی مستقر بود اطاعت می کردند. آن ها به اشغالگران آلمانی که در منطقه ای آزاد شده در جنوب این کشور مستقر بود، وابسته بودند. از سوی دیگر، یک نیروی اقلیت که توسط حکومت ویشی به عنوان «باغی» شناخته می شد و رهبرانش نیز به مرگ محکوم شده بود، به عنوان نیروهای فرانسه آزاد (FFL) شناخته می شدند.
نیروهای فرانسه آزاد (FFL) فرماندهی سرهنگ جوانی به نام شارل دوگل که به تازگی در میدان جنگ به صورت موقت به عنوان فرمانده تیپ منصوب شده بود را پذیرفته بودند.
عکس ارتش آزادی بخش فرانسه


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ارتش آزادی بخش فرانسه

ارتش آزادی بخش فرانسه را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ارتش آزادی بخش فرانسه   • مفهوم ارتش آزادی بخش فرانسه   • تعریف ارتش آزادی بخش فرانسه   • معرفی ارتش آزادی بخش فرانسه   • ارتش آزادی بخش فرانسه چیست   • ارتش آزادی بخش فرانسه یعنی چی   • ارتش آزادی بخش فرانسه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ارتش آزادی بخش فرانسه
کلمه : ارتش آزادی بخش فرانسه
اشتباه تایپی : hvja Hchnd foa tvhksi
عکس ارتش آزادی بخش فرانسه : در گوگل

آیا معنی ارتش آزادی بخش فرانسه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )