انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 936 100 1

ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا

ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا در دانشنامه ویکی پدیا

ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا
ارتش رهایی بخش ملی زاپاتیستا یک گروه چپگرای انقلابی است که در بعد شبه نظامی و سیاسی فعالیت دارد. این گروه در ایالت چیاپاس واقع در جنوب مکزیک تأسیس شده است.
توافقنامه تجارت آزاد بین آمریکا، مکزیک و کانادا (نفتا) که به توقف رشد اقتصادی در این کشور آمریکای لاتینی انجامید با امضای «کارلوس سالیناس د گورتاری» رئیس جمهور سابق مکزیک اول ژانویه ۱۹۹۴(۱۱ دی ۱۳۷۲) آغاز شد که به اتخاذ سیاست های نئولیبرالی در مکزیک صورت گرفت و این کشور را با تغییر رویکرد سیاستمداران خود در قبال رشد اقتصادی روبرو ساخت و بسیاری از سیاست های صنعتی و توسعه محور در این کشور حذف و نقش سرمایه گذاری ها و تجارت های بی نظم بین المللی در این کشور بیشتر شد و سیاست های پولی و مالی نیز در این کشور تشدید یافت.
از سال ۱۹۹۴، این گروه با هجوم نظامی، پارلمانی و اقتصادی دولت مکزیک به ایالت چیاپاس با این دولت اعلام جنگ کرد. این جنگ عمدتاً ماهیت تدافعی داشت. در سال های اخیر، فعالان جنبش بر روی استراتژی مقاومت مدنی تمرکز داشته اند. بدنهٔ اصلی جنبش زاپاتیستا از افراد بومی ساکن در مناطق روستایی تشکیل شده است. با این حال حامیان جنبش در مناطق شهری همین طور در سطح بین المللی نیز به فعالیت می پردازند. سخنگوی اصلی جنبش، فرمانده مارکوس بوده که بر خلاف دیگر سخنگویان زاپاتیستا اصالت مایا ندارد.
این گروه عنوان خود را از امیلیانو زاپاتا رهبر ارتش آزادیبخش جنوب در جریان انقلاب مکزیک وام گرفته است. زاپاتیستا میراث فکری خود را وابسته یه امیلیانو زاپاتا می دانند. برای نمایش الهام بخشی این شخصیت در اکثر روستاهای زاپاتیستا تصویر او به همراه چه گوآرا و فرمانده مارکوس بر دیوارها نقاشی شده است.
عکس ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

صفايي > راین
هناس > decided
نوید غلامی > Foreplay
ابراهیم مقدم > ژاژ خواهیدن
حدیث > جنی
رضا محمدنیا > as amended
ممد > god speed
English woman > Roar

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا   • مفهوم ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا   • تعریف ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا   • معرفی ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا   • ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا چیست   • ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا یعنی چی   • ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا
کلمه : ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا
اشتباه تایپی : hvja Hchnd foa lgd ch~hjdsjh
عکس ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا : در گوگل


آیا معنی ارتش آزادی بخش ملی زاپاتیستا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )