برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1167 100 1

ارتش آلمان نازی

ارتش آلمان نازی در دانشنامه ویکی پدیا

ارتش آلمان نازی
ارتش آلمان نازی (به آلمانی: Wehrmacht)تلفظ آلمانی: [ˈve:ɐ̯maxt] ( بشنوید) به معنای لغوی نیروی دفاعی، نام ارتش آلمان از سال ۱۹۳۵ تا ۱۹۴۵ بوده و شامل نیروی زمینی هی یر، نیروی دریایی کریگسمارینه و نیروی هوایی آلمان نازی لوفت وافه است.
جنگ جهانی اول
جنگ جهانی دوم
پس از جنگ جهانی اول و امضای پیمان آتش بس ۱۱ نوامبر ۱۹۱۸ و سپس امضای پیمان ورسای، ارتش آلمان موظف به محدود نگاه داشتن شمار نیروهای زمینی به صد هزار نفر و نیروی دریایی پانزده هزار نفر شد. ناوگان جدید مجاز برای آلمان متشکل از حداکثر شش ناو جنگی، شش رزم ناو و دوازده ناوشکن می شد. در اختیار داشتن توپخانه سنگین برای ارتش آلمان ممنوع شده و نیروی هوایی و خدمت وظیفه عمومی نیز منحل شدند. آلمان با محدودیت شمار نیروهایش مجبور شد ارتشی با فرماندهی هانس فون زکت و بهترین و خبره ترین نیروهایش تشکیل دهد. آلمان طبق پیمان ورسای از داشتن نیروی هوایی منع شده بود، اما فون زکت که از مزایای نبرد هوایی کاملاً آگاه بود در ابتدای سال ۱۹۲۰ یک کادر مخفی از افسران نیروی هوایی تشکیل داد.
در سال ۱۹۲۲ آلمان به طور مخفیانه دور زدن این شرایط و محدودیت را آغاز کرد و همکاری محرمانه با اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی پس از پیمان راپالو آغاز شد. آلمان به اتحاد جماهیر شوروی در صنعتی شدن کمک کرده و افسران شوروی در آلمان آموزش داده می شدند. متخصصین تانک و نیروی هوایی آلمانی می توانستند در اتحاد جماهیر شوروی تمرین و پژوهش انجام دهند. در حدود سیصد خلبان آلمانی در لیپتسک آغاز آموزش نموده و آموزش کاربردی تانک در نزدیکی قازان و پروژه گازهای سمی در ساراتوف برای ارتش آلمان انجام می گرفت.
استخدام در ورماخت از طریق نام نویسی داوطلبانه (۱۹۴۵–۱۹۳۳) و خدمت سربازی (۱۹۳۵–۱۹۴۵) انجام گرفت. مردان برای خدمت توسط نامه های شخصی فراخوانی می شدند. پیش از جنگ، ثبت نام شدگان مسن تر فقط لازم بود برای حضور در تمرین های گاه به گاه و دوره محدود شرکت کنند.
عکس ارتش آلمان نازی
بخش رمزنگاری سرفرماندهی ارتش آلما ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ارتش آلمان نازی

ارتش آلمان نازی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ارتش آلمان نازی   • مفهوم ارتش آلمان نازی   • تعریف ارتش آلمان نازی   • معرفی ارتش آلمان نازی   • ارتش آلمان نازی چیست   • ارتش آلمان نازی یعنی چی   • ارتش آلمان نازی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ارتش آلمان نازی
کلمه : ارتش آلمان نازی
اشتباه تایپی : hvja Hglhk khcd
عکس ارتش آلمان نازی : در گوگل

آیا معنی ارتش آلمان نازی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )